Totenhem – Liverpul 0:2 (0:1)

Fudbaleri Liverpula pobedili su Totenhem sa 2:0, u finalu Lige šampiona odigranom na stadionu Vanda Metropolitano u Madridu.

KRAJ! LIVERPUL JE ŠAMPION EVROPE!
Da sumiramo, prilično razočaravajuće finale, sve do 80. minuta. Tada je Totenhem krenuo sa konkretnim napadima, stvarali su šanse, ali je Beker bio fenomenalan.

Brazilac je imao nekoliko fantastičnih intervencija i nagrada je stigla ubrzo. Divok Origi je u 87. minutu savladao Ljorisa i time stavio tačku na utakmicu.
93' Alison čuva mrežu Liverpula!
Tri puta su pokušali fudbaleri Totenhema i svaki put je Brazilac bio na mestu!
90' Još pet minuta igra se u Madridu!
Gol, gol, gol!
87' GOOOOOOL! ORIGI!
Pala je koncetracija fudbalerima Totenhema. Slabo su reagovali u odbrani, Matip je na kraju "bocnuo" loptu do Origija, koji je snažnim šutem savladao Ljorisa!

85' Fantastična odbrana Alisona!
Kristijan Eriksen uputio je odličan šut iz slobodnog udarca, lopta je išla u malu mrežicu, međutim Alison je fenomenalno reagovao.
Za sada bez greške

Tanjug/ AP Photo/Felipe Dana
80' VELIKE ŠANSE ZA TOTENHEM!
Dve šanse za samo nekoliko sekundi.

Prvo je šutirao Son, i to veoma dobro, međutim Alison je odlično odbranio njegov šut. Lopta se odbila do Rouza, ovaj je dodao do Moure, koji je šutirao po zemlji, a Alison je ponovo sjajno reagovao.
79' Ali glavom preko gola
Bio je ovo solidan centaršut, Ali je bio u dobroj šansi, šutirao je glavom, ali preko gola.
Vajnalduma je zamenio Milner pre desetak minuta
75' Van Dajk sjajno reaguje ispred Sona
Fudbaler iz Južne Koreje krenuo je u svoj karakterističan prodor, umalo je došao do prilike za gol, kada je reagovao Virdžil Van Dajk.

Photo by David Ramos/Getty Images
74' Erik Dajer menja Sisoka
73' Loša završnica Dele Alija
Krenuo je da se igra bolji fudbal. Bila je ovo dobra kontra, Son je proigrao Alija, koji je želeo da lobuje Alisona, ali mu je samo dodao loptu.
71' Poklon za Alisona, pa potom opasnost u kaznenom Totenhema
Dugo su fudbaleri Totenhema obigravali oko kaznenog, dva centaršuta nisu dobro prošla, dok je treći pokušaj završio u naručju Alisona.

Na drugoj strani je usledila kontra Liverpula, Salah je pokušao da pronađe Oriđija, a lopta je umalo stigla do Manea. Ipak, opasnost je otklonjena.
68' Opasan šut Milnera!
Tek što je ušao u igru, odmah je imao dobru šansu. Iskusni fudbaler šutirao je levom nogom sa nekih 18 metara, ali je lopta otišla malo pored leve stative.
Dvojica su već zamenjena, videćemo kada će i da li će i Kejn
64' Spursi imaju posed, ali su bezopasni
Igra se uglavnom na polovini terena. Ne gledamo dobar fudbal, a izgleda da se priprema Lukas Moura da uđe na teren.
62' Nova izmena Klopa
Žoržinja Vajnalduma menja Džejms Milner.
59' Promena u Liverpulu
Divok Oriđi menja Bobija Firmina.
🤝

54' Ljoris odličan, kao i Aleksander-Arnold u odbrani
Ponovo opasan napad Liverpula. Robertson je lepo ubacio loptu, ona je išla na stopalo Maneu, međutim Ljoris je reagovao ispred njega.

Odmah na drugoj strani šansa. Ali je dobro primirio loptu, bio je u šansi da postigne gol, ali je njegov pokušaj izblokirao Arnold.
53' Loris siguran, solidan šut Fabinja
Brazilac je šutirao sa nekih 25 metara, ali mu je udarac izblokiran i Ljoris je lako reagovao.
52' Robertson zaustavio opasan napad Liverpula
Imao je Totenhem četiri na četiri, Eriksen je dodao loptu do Tripijea, ova je želeo da prevari Robertsona, ali nije uspeo u toj nameri.
51' Solidna zamisao, ali ofsajd Sona
Tripije je pokušao da lucidno pronađe Sona, ali je ofanzivni fudbaler Totenhema bio u ofsajdu.
Kejn neprimetan u prvom poluvremenu
46' Počelo je drugo poluvreme u Madridu!
Prvi napad imaju fudbaleri Totenhema.
lol
POLUVREME u Madridu!
Razočaravajuće poluvreme u Madridu. Utakmica je krenula kontroverzno, penalom za Liverpul, međutim od tog trenutka nismo videli mnogo zanimljivosti, osim upada anonimne devojke na teren u 18. minutu.
45+1 Očajan šut Eriksena
Solidan napad "pevca", lopta je stigla do Eriksena, koji je levom nogom uputio veoma loš šut.
44' Loš potez Dele Alija
Bio je ovo dobar napad Totenhema, međutim Ali je poslao loštu loptu ka Sonu i ona je završila u naručju Alisona.
...
38' Odličan šut Robertsona
Ovoga puta levi bek Liverpula uputio je ozbiljan šut. Robertson je snažno šutirao, a Ljoris je izboksovao loptu u korner.
Devojka koja je uletela na teren brzo je udaljena sa stadiona
Ovaj incident desio se u 18. minutu.

Photo by Matthias Hangst/Getty Images
35' Liverpul se povukao, čeka kontranapade
Nema ni potrebe da napadaju kada imaju povoljan rezultat. Sa druge strane "pevci" su primorani, ali ne rade to na pravi način.

30' Totenhem drži loptu u nogama
Domaći fudbaleri imaju veći posed lopte, što je i očekivano, s obzirom da od drugog minuta gube sa 1:0. "Pevci" za sada nisu imali nijednu pravu šansu.
Utakmica je na kratko bila prekinuta u 18. minuta... 😬

23' Rouz u poslednji čas ispred Salaha
Endi Robertson odlično je centrirao, lopta je išla tačno do Salaha, ali je u poslednjim trenucima Rouz interevenisao ispred Egipćanina.
Drugi najbrži gol u istoriji finala
Ovako se slavilo u pabu u Madridu

Tanjug/ AP Photo/Andrea Comas
Utakmica na kratko prekinuta
Devojka je utrčala na teren, ali su redari brzo reagovali i udaljili je s terena. Utakmica je potom nastavljena.
17' Dobar šut Aleksandra-Arnolda
Desni bek Liverpula šutirao je sa nekih 25 metara, ali je njegov šut malo pored desne stative. Nije bio ovo loš pokušaj.
Momenat kada Skomina pokazuje na belu tačku

Tanjug/ AP Photo/Francisco Seco
12' Mirno na terenu, navijači Liverpula u ekstazi
Očekivano navijači "redsa" su u boljem rasploženju, s obzirom da njihov klub vodi sa 1:0 od drugog minuta. Gol je postigao Mo Salah.
Najviše penala u Ligi šampiona 🙄😤
9' Totenhem pritiska
Očekivano fudbaleri Totenhema moraju da budu agresivniji, pošto od drugog minuta gube. Za sada nisu uspeli da stvore niti jednu dobru šansu.
Salah slavi pogodak

Penal – zasluženo ili ne?
2' SALAH! Liverpul iz penala do vođstva!
Mohamed Salah bio je siguran i pogodio s bele tačke. Liverpul vodi sa 1-0!

Ovo je najbrže dosuđeni jedaneasterac u istoriji finala Lige šampiona!
⚽️⚽️⚽️

1' Počelo veliko finale – penal za Liverpul!
Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Liverpula!

PENAL, PENAL, PENAL! Mane je centrirao, a lopta je u ruku pogodila Musu Sisoka.
Fudbaleri izlaze na teren! ⚽️⚽️⚽️
Prelepi Vanda Metrpolitano 🏟️ 🏟️ 🏟️

Photo by Mike Hewitt/Getty Images
Još nekoliko minuta do početka meča!
Totenhem ili Liverpul?
Da li će Klop stopama Lipija? 🤔😬
Jirgen Klop učestvuje u trećem finalu Lige šampiona, a prethodna dva je izgubio. Jedini trener koji je izgubio tri finala zaredom, u kojima je učestvovao, je Marčelo Lipi (1997, 1998. i 2003).