Van de Bek 15'
  TOT AJA
  0 : 1
Kraj! Ogromna pobeda za "mali" Ajaks
Fudbaleri Ajaksa uspeli su da savladaju Totenhem na gostovanju rezultatom 1:0 u okviru polufinala Lige šampiona. Revanš je na programu 8. maja u Amsterdamu.
Nadoknada – 3 minuta
87' Ten Hag uvodi iskustvo
Legendarni Klas Jan Huntelar menja Hakima Zijeha.
Malo je falilo Brazilcu
79' Dvostruka izmena Poćetina
Ući će Ben Dejvis i Huan Fojt, a na klupu će Deni Rouz i Kiran Tripije.
78' Fenomenalna prilika za Ajaks i stativa!
Kakva je ovo šansa bila! Tadić je imao prostora za šut, ali se odlučio na pas. Neres se namestio, šutirao, a Loris je ostao ukopan. Ipak, Francuza je spasilo par centimetara i stativa svog gola! Ostaje 0:1.
Dobar dribling Moure
71' ZIjeh se ljuti na Tadića
Tadić je imao priliku! Pokušao je desnom nogom, ali je njegov udarac izblokiran. Zijeh je bio ljut na Dušana što mu nije dodao loptu...
Jedan Juveu, jedan Ajaksu... Može li još jedan?
65' Prva promena ten Haga
Prva izmena za Ajaks. Mazraui, koji ima blagih problema sa povredom, menja Šenea.
63' Spursi prete, Veltman zaradio javnu opomenu
Lopta je u ovim trenucima uglavnom u nogama igrača Totenhema. Pokušavaju da dođu do prilike, ali im Ajaks ne dozvoljava da izvedu onaj ključni pas kojim bi došli do gola. Veltman je bezobrazno faulirao Alija i dobio žuti karton.
61' Užasan centaršut Tripijea
Užasno loš centaršut Kirana Tripijea, koji je loptu poslao direktno u ruke Onane. Tempo utakmice je blago opao u poslednjih desetak minuta.
Veliki podvig "malog" Donija
50' Kung-fu pokušaj Alija
Dobra prilika za Totenhem. Na loptu je naleteo Dele Ali, šutirao iz skoka, ali je na mestu bio Andre Onana.
46' Zanimljivo odmah na startu
Par solidnih šansi odmah na startu drugog dela igre. Totenhem je pokušao preko Ljorentea, ali je njegov udarac izblokiran. Krenula je kontra Ajaksa u kojoj je Neres izblokiran, a onda i udarac Taljafika, koji je završio pored gola.
Počelo je drugo poluvreme u Londonu
Poluvreme!
Ajaks zasluženo vodi, teška povreda Vertongena obeležila prvih 45 minuta
45+3' Aldervireld zamalo!
Dosta blizu je bio Aldervireld. Novi centaršut, nova prilika iz vazduha. Belgijanac je pokušao, ali je lopta otišla oko metar iznad gola Onane.
45+2' Pritiska Totenhem
Pokušava Totenhem svom snagom da dođe do izjednačenja pre poluvremena, ali ne uspeva. Pre svega napadaju dugim loptama na Ljorentea, ali to im za sada ne uspeva. Eriksen je imao priliku, ali se nije najbolje snašao oko peterca protivnika.
Nadoknada u prvom poluvremenu – 5 minuta
Užas...
44' Neres za dlaku u ofsajdu
Odličnu loptu Tadić je poslao Neresu, koji nije uspeo da završi akciju kako treba. Ipak, ispostavilo se da je bio i u malom ofsajdu prilikom pasa našeg reprezentativca.
42' Spursi hteli penal, dobili korner
Dobar solo-prodor Lukasa Moure završio se njegovim padom u kaznenom Ajaksa. "Pevci" su hteli penal, ali su dobili samo korner. Dobra odluka sudije.
Nemile scene u Londonu, Vertongen jedva stoji na nogama
Vertongen je pokušao da se vrati na teren, ali se videlo da od toga neće biti ništa. U jednom trenutku mu je pozlilo, pa su iz stručnog štaba Spursa pritrčali da mu pomognu.

Umesto njega na londonskoj travi je Musa Sisoko.
Evo i kako je golman Ajaksa povredio Vertongena
Dobro je prošao Taljafiko sa žutim kartonom
31' Onana razneo dvojicu
Golman Onana je krenuo po loptu, a na putu su mu se našli Aldervireld i Vertongen. Vertongen je izvukao "deblji kraj" i ostao na terenu, vrlo moguće sa nekom vrstom preloma na licu.
30' Oštar start Taljafika
Prvi žuti karton na utakmici zaradio je bek Ajaksa Taljafiko, zbog oštrog starta na sredini terena.
Lep prizor na novom stadionu

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
26' Prva prilika za Spurse
Prva solidna prilika za Totenhem u 26. minutu. Ljorente je pobegao protivnicima i glavom šutirao, ali pored gola.
25' Ogromna prilika za Van de Beka
Još jedna predivna akcija Ajaksa. Tadić je proigrao strelca prvog gola, koji je ostao jedan na jedan sa Lorisom. Imao je samog Neresa na par metara od sebe, ali se odlučio na šut – koji je Francuz odbranio.
23' Totenhem greši i kad dođe do lopte
Domaćin je uspeo malo da se oporavi i dođe do lopte, te pokrene nekoliko akcija. Ipak, često gube lopte i otvaraju prostor za kontre Ajaksa, a na protivničkoj polovini ne uspevaju da stvore iole ozbiljne prilike.
Nezaustavljivi Doni...
Pogledajte gol van de Beka!
17' Ajaks nastavio pritisak
Ne čekaju ništa u Ajaksu. Pritisak na gol Totenhema odmah posle postignutog gola. Rouz pravi par fantastičnih intervencija, ali opsada njegovog gola i dalje traje.

15' GOOOOOOOOOOL! Ajaks vodi!
Odličnu akciju svoje ekipe krunisao je Doni van de Bek. On je dobio pas između kompletne odbrane Totenhema, nije se obazirao na eventualni ofsajd, a zatim matirao Uga Lorisa. Od 15. minuta gosti vode 1:0.
10' Oprezno na startu
Obe ekipe na početku meča igraju dosta oprezno, bez rizičnih paseva i akcija.
5' Prvi korner na meču
Ajaks je izborio prvi korner na meču, a izveo ga je Lase Šene. Akcija je završena lošim udarcem Van de Beka.