Širom kontinenta odigrani su revanš mečevi u Ligi Evrope. Dalje idu Arsenal, Čelsi, Ajntraht iz Franfurta i Valensija.

Kostić 36', Rode 67'
  AJN   BEN
  2 : 0
90'4' Kraj i u Frankfurtu! Nemci posle Intera, izbacili i Benfiku
Kraj! Ajntraht je prošao dalje. Posle Šahtjora i Intera još jedan tim iz Lige šampiona je precrtan u beležnici trenera Adija Hitera, Benfika.
Završeno i u Napulju, Arsenal ide dalje
Završen je i meč u Italiji, Arsenal je slavio i kao gost sa 1:0 i tako je izborio plasman u polufinale.
Kraj i u Londonu, Čelsi ide dalje
Činilo se da će posle 4:1 Čelsi ritunski završiti meč, ali dva brza gola Čeha donela su malo neizvesnosti. Ipak, "plavci" su odoleli, idu u polufinale Lige Evrope uz dve pobede nad Slavijom.
Dramatičan finiš u Frankfurtu
Benfika navaljuje u poslednjim minutima meča u Frankfurtu...
Kraj u Valensiji
Laganih 2:0 za Valensiju i prolaz u polufinale "slepih miševa".
85' Stativa Benfike!
Sreća je pogledala sada igrače Ajntrahta. Salvio je šutirao sa pet metara iskosa sa desne strane, Trap je zakačio loptu prstima, stativa! Praktično, jedini meč na kojem se još nije rešeno ko će dalje.
82' Rebić..Da Kosta... Umalo
Odlilčna akcija Ante Rebića i da Koste, izmenjali su pasove, ali je beku Ajntrahta u finišu akcije nedostajalo snage za odlučujući dribling i šut. Propala je prilika za 3:0.
79' Pokušaj Feliksa
Trostruki strelac za Benfiku iz prvog mela, Žoao Feliks, pokušao je iz blizine glavom, lopta je otišla preko gola.
76' Jović izašao iz igre
Meč za Luku Jovića je završen u 76. minutu. Trener Adi Hiter ga je izveo, umesto njega igra Gonkalo Pasijensija.
Gol Rodea za Ajntrahtovih 2:0
67' Gooool! Ajntraht vodi sa 2:0!
Ajntraht je stigao do željenih 2:0! Lopta se na liniji kaznenog prostora odbijala, stigla je do Sebastijana Rodea koji je snažnim udarcem poslao u levi donji ugao!
Atmosfera sa tribina u Frankfurtu

Photo by Maja Hitij/Getty Images
Maksimović odigrao poluvreme
Nikola Maksimović je u timu Napolija odigrao prvo poluvreme, a zamenjen je u poluvremenu. U igri je Dries Mertens.
56' Gaćinović dobro šutirao
Pokušao je Mijat Gaćinović udarcem sa 18 metara, malo je nedostajalo. Ipak, Benfika u drugom delu igra bolje, imaćemo zanimljivih pola sata do kraja susreta.
52' Seferović propustio priliku
Najbolja šansa za Benfiku u Frankfurtu. Seferović je šutirao glavom, lopta je išla pod prečku, ali je Kevin Trap bio na mestu, ostaje 1:0 za Ajntraht.
Drugi gol Sevčika u Londonu za 4:3
54' Gooool! Novi gol Slavije!
Tri minuta posle drugog, Petr Sevčik postiže novi gol za Čehe u Londonu koji su smanjili na 4:3? Šta se dešava sa Čelsijem?
Pogodak Pareha na "Mestalji"
Drugi gol Slavije
54' Goooool! Valensija vodi sa 2:0
Valensija praktično udara pečat na pobedu i prolaz dalje. Posle 3:1 na strani, sada ima i 2:0 kod kuće. Strelac je Dani Pareho, lopta se posle šuta iz slobodnog udarca odbila i promenila smer, golman je bio nemoćan.
52' Gooooool! Slavija smanjila na 4:2
Petr Sevčik je uspeo da postigne novi gol u Londonu za Slaviju koja je smanjila na 4:2
47' Velika šansa za Benfiku
Žoao Feliks je bio u solo akciji po levoj strani, šutirao je, lopta je pogodila Faletea u nogu i za malo otišla kraj leve stative. Navijači Ajntrahta su odahnuli.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme na četiri meča, osam golova
Osam golova na četiri utakmice, od toga čak pet u Londonu gde je Čelsi završio sav posao protiv Slavije. Mreže su se tresle i na ostala tri terena. Ajntraht dominira protiv Benfike koja je imala svega jedan šut na gol, Arsenal je sebi olakšao posao sa Napolijem i ima 3:0 u ukupnom skoru, a Valensija vodi protiv Viljareala.
42' Jović pripretio
Prva situacija u kojoj je Luka Jović pripretio golu Portugalaca, šutirao je preko gola.
Pogodak Arsenala u Napulju
Goooool! Arsenal vodi
Pogodak i u Napulju. Arsenal je poveo golom Lakazeta, Napoli je sad u gotovo bezizlaznoj situaciji.
Pogodak Kostića
36' Gooooooool! Kostić doneo prednost Ajntrahtu!
Ajntraht je poveo! Posle udarca Mijata Gaćinovića, lopta je pogodila stativu, odbila se do Filipa Kostića koji je prosledio loptu u mrežu. Ali nema VAR-a u Ligi Evrope, Kostić je evidentno bio u ofsajdu, Portugalci su oštećeni.
34' Peh za Arsenal, Remzi se povredio
Aron Remzi nije mogao da nastavi meč u Napulju zbog povrede. Morao je da izađe iz igre, zamenio ga je Henrik Mkhitarijan.
Drugi gol Pedra za 4:1 u Londonu
Gol Slavije
26' Gooool! Dva gola za minut u Londonu
Đta se to dešava na "Stamford bridžu"? samo što je Souček smanjio na 3:1, Čelsio je u narednom napadu uzvratio istom merom i ponovo je strelac Pedro!
24' Napoliju poništen gol
Na "San Paolu" u Napulju Napoli je postigao gol, tačnije napadač Arkadijuš Milik, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda u kojem je bio Poljak.
22' Dobar prodor Rebića
Ante Rebić je odlično prošao po desnoj strani, malo je nerdostajalo da Jović stigne do lopte, ali odbrana Benfike je raščistila opasnost u poslednjem trenutku.
Žiru, 11 mečeva 10 golova
20' Anjtraht napada
Fudbaleri Ajntrahta imaju inicijativu na meču sa Benfikom, ali za sada bez ozbiljnijih prilika.
Žiruov gol protiv Slavije za 3:0
17' Gooool! Čelsi ne posustaje
Čelsi ne smanjuje gas! Plavci su poveli sa 3:0 protiv Slavije iz Praga, Brza akcija po desnoj strani, sve je lepo ispratio Olivije Žiru koji je rutinski matirao golmana Slavije za 3:0.
Vodeći gol Valensije protiv Viljareala
13' Gooooool! Valensija povela protiv Viljareala
Valensija je povela protiv Viljareala u 13. minutu. Posle centaršuta sa leve strane, Antonio Latore je postigao gol udarcem sa sedam osam metara.
Drugi gol Čelsija protiv Slavije
10' Gooooool! Čelsi vodi sa 2:0
Novi gol za Čelsi koji sada u ukupnom skoru ima 3:0 protiv češke ekipe. Autogol Simona Delija u desetom minutu i "plavci" sada mogu mirno da igraju do kraja.
8' Prilika za Kostića
Filip Kostić je imao priliku za Ajntraht. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora po zemlji, ali je golman Benfike Vlahodimos bio siguran, odbranio je njegov udarac.
Gol Pedra protiv Slavije
5' Gooooool! Čelsi poveo u Londonu
Fudbaleri Čelsija stigli su do ranog vođstva u Londonu protiv Slavije iz Praga. Strelac je posle odigranog duplog pasa sa Olivijeom Žiruom bio Pedro!
4' Miran početak na četiri meča
Nema većih uzbuđenja na četiri stadiona u uvodnim minutima.
Utakmice su počele!
Kvartet iz Srbije u Frankfurtu
Mijat Gaćinović, Filip Kostić, Luka Jović u dresu Ajntrahta i Ljubomir Fejsa naspram njih u timu Benfiike. Sve obežava zanimljivo veče na nekadašnjem "Vald stadionu". Može li Ajntraht da nadoknadi minus od dva gola?
Uzbuđenja širom kontinenta
Večeras su na programu četiri revanš utakmice četvrtfinala Lige Evrope.Dok su Čelsi i Valensija praktično veliki deo posla obavili u prvim mečevima, čini se da će najneizvesnije biti u susretu Ajntrahta i Benfike, odnosno Napolija i Arsenala. Doduše "tobdžije" imaju 2:0 iz prvog meča...