Porto – Liverpul 1:4

Fudbaleri Liverpula bez većih problema su savladali ekipu Porta rezultatom 4:1, odnosno 6:1 u dva meča i tako se plasirali u polufinale Lige šampiona.

Militao 67' – Mane 26', Salah 65', Firmino 77', van Dajk 84'
  POR LIV
  1 : 4
Hvala što ste bili uz nas
Kraj! Liverpul je u polufinalu!
90' Aleks Teles izbacuje loptu u korner
Opasan napad Liverpula prekinut je zahvaljujući Aleksu Telesu, Salah je šutirao u nastavku, ali je lopta završila pravo u rukama Ikera Kasiljasa

87' Slobodan udarac za Liverpul
Izveo ga je Mohamed Salah, ali je udarac bio prilično neprecizan
84' Gooooooooooooooooooooooooool
Korner je izveo Džejms Milner, a na pravom mestu je bio Mane koji je poslao loptu glavom do Virdžila van Dajka, a ovaj je sproveo u mrežu.
80' Soares pokušava, bezopasno
Porto očajnički želi još jedan gol, ali im to nikako ne polazi za rukom
77' Goooooooooooool!
Firmino se upisuje u listu strelaca!
75' Pada Braimi u šesnaestercu Liverpula, nema tu penala
Sklonio se Milner na vreme i tako spreèio moguænost da doðe do kaznenog udarca
74' Ponovo preti Porto
I ponovo interveniše Virdžil van Dajk
73' Neverovatan promašaj Sadio Manea
Mane je uspeo da obiðe èak i golmana Kasiljasa, ali je prebacio potpuno prazan gol i rezultat ostaje 1:2
67' Gooooooooooooooooool!
Militao postiže gol! Erera je dobro izveo korner, sjajan skok Militaa i još bolja završnica, 1:2, Porto dolazi do gola koji je definitivno zaslužio.
Portu sada treba pet golova kako bi se plasirali u narednu rundu
Što će zaista biti nemoguće misija, jer do kraja utakmice ima još nešto manje od pola sata
65' Gooooooooooooooooooool!
Mo Salah potvrđuje odlazak Liverpula u polufinale
63' Liverpul u potpunosti umirio igru, čuvaju svoju prednost
Lagano se dodaju fudbaleri Liverpula bez ikakvih briga i samo puštaju da vreme teče
61' Izgledna šansa Porta ugrožena ofsajd pozicijom
60' Porto je ušao u kazneni prostor Liveprula
Nekoliko dobrih kombinacija smo videli od Braimija, Erere i ostalih, ali je Liverpul uspeo da "otera" Porto iz svog šesnaesterca.
59' Dobra sekvenca Liverpula
Držali su loptu prilično dugo u svom posedu na nekih 40ak metara od gola Porta, ali je Salah bio neoprezan i ona se vratila u posed Portu
57' Ambiciozan pokušaj Eerere
Sa velike udaljenosti je Hektor Erera probao da šutira, ali je udarac bio nedovoljno snažan da ugrozi Alisona
56' Mane za Salaha, Salah preko gola
Jako interesantna akcija koju su odigrali fudbaleri Liverpula, Mane je sjajno uposlio Salaha koji je pokušao glavom, ali je bio neprecizan
54' Centaršut Erere, Tikinjov dobar pokušaj, ostaje 0:1
53' Aleks Teles izvodi slobodan udarac Porta, ali je centaršut bio loš

Photo by Matthias Hangst/Getty Images
49' Krenuo je Porto u kontru, samo korner
Preko sredine do desnog boka su u tri dodavanja došli fudbaleri Porta, na kraju su uspeli da izvuku samo korner, koji je bio nešto lošije izveden
47' Ponovo kreće inicijativa Porta
Nekoliko solidnih centaršuteva i nepreciznih pokušaja Porta na startu drugog poluvremena.
46' Hesus Korona je odmah krenuo u napad, ali je od svega samo bio gol aut
46' Počelo je drugo poluvreme
45+2' Opasan napad Liverpula
Arnold je probio po desnom boku pokušavši da naðe Origija, ali je lopta otiša tik pored leve stative i to je sve u prvih 45 minuta
45' Kontra Liverpula
Pravovremeno izletanje iskusnog Ikera Kasiljasa otklanja svaku opasnost po gol Porta
43' Porto traži penal, nakon pada Marege
Sudije kažu da od toga neæe biti ništa
42' Liverpul drži Porto "na distanci"
40' Danilo Pereira faulom prekida kontru Liverpula
38' Porto pokušava centaršutevima u šesnaesterac da nešto više napravi
Meðutim, odbrana "Redsa" reaguje pravovremeno. Koronin udarac je išao pravo u Alisona i ostaje 0:1 u korist Liverpula.
35' Opao je tempo u Portu
Bitke se uglavnom vode na sredini terena.
33' Žuti karton za Manea zbog faula nad Militaom
28' Odmah u narednom napadu Porto kreće u napad
Ali Braimi šutira pravo u Alisona
26' Gooooooooooooooool!
Liverpul vodi! Sadio Mane se ubacio po desnom boku, prvo se mislilo da je ofsajd, ali je odlukom VAR–a dosuđeno da je pogodak regularan, što je usporeni snimak i potvrdio. Liverpul vodi posle skoro pola sata fudbala na Dragau
25' Sjajna šansa za Porto, još bolja reakcija van Dajka
23' Nova opasna šansa za Porto
Braimi, Teles i Korona su se našli u ovoj šansi, ali je Liverpul ponovo uspeo da se odbrani
20' Zaglušujuća buka na Dragau
Sjajnu atmosferu stvorili su navijači Porta, za to vreme se ponovo Marega našao u šansi, ali je loše zahvatio loptu.
18' Kontra za Porto se pretvara u napad za Liverpul
Braimi je ukrao loptu i krenuo ka golu Liverpula, potom je pao i poklonio posed gostima, da bi Pepe srušio Salaha negde na sredini terena i sada se težište igre prenelo na polovinu "Zmajeva".

Getty images
16' Novi korner za Porto
Loše izveden udarac iz ugla i biæe to aut za Porto. Ponovo se Marega našao u šansi i ponovo Porto ima korner. Liverpul se brani sa svih 11 igraèa.
14' Marega u šansi, ostaje 0:0
Marega i Korona prave velike probleme van Dajku, ali je Marega u oba puta bio nedovoljno skoncentrisan i nije realizovao lepe šanse koje je Porto kreirao.
12' Pokušava Liveprul da zadrži loptu na Portovoj polovini
Prebacili su odmah loptu do Salaha, ali su defanzivci Porta uspeli pravovremeno da otklone opasnost
Traje inicijativa Porta
Visok presing je itekako urodio plodom, Liverpulovi fudbaleri deluju zbunjeno i nekako su se samo prepustili Portovoj poèetnoj dominaciji.
9' Korner za Porto
Militao je probao glavom, ali je njegov udarac bio neprecizan i biæe to gol aut
8' Očajan udarac Jasina Braimija
Lopta mu je pobegla i njegov udarac je otišao pored gola, a Liverpul je naravno, veoma brzo izgubio posed.
6' Slobodan udarac za Porto
Opasna prilika za domaći tim, u šansi se našao Marega, ali je njegov udarac Alison bez većih problema ukrotio. Liverpulov bild ap je bio očajan, brzo su izgubili loptu, pa Porto kreće u novi napad
3' Ambiciozan pokušaj Marege
Udarac je išao po zemlji i nije mogao da ugrozi gol Liverpula. Gosti meč počinju u evidentnom grču, što Porto za sada koristi.
1' Utakmica je počela
Odmah u prvom napadu Porto ima opasan napad, ali lopta ide preko gola

Photo by Matthias Hangst/Getty Image
Porto ili Liverpul?
Liverpul je apsolutni favorit u ovoj utakmici i povrh toga, engleska ekipa je prvi meè na Enfildu dobila sa 2:0, tako da sa lepom prednošæu dolaze u Porto. Što se tièe "Zmajeva", oni su na Dragau veæ izborili prolaz nako velike drame u osmini finala, kada je njihova "žrtva" bila ekipa Rome.