Kraj: Barselona – Mančester junajted 3:0 (2:0)

Fudbaleri Barselone pobedili su Mančester junajted 3:0 i potvrdili plasman u polufinale Lige šampiona.

Mesi 16, 20, Kutinjo 62
  BAR MNU
  3 : 0
90+1 Ništa od het-trika
Imao je Mesi poslednju priliku za treći het-trik protiv Engleza u LŠ, ali se paradom istakao De Hea i dobio aplauz navijača Barselone.
Kraj!
Barselona je u polufinalu Lige šampiona!
90' Ter Štegen ne da ni utešni gol
Najbolja prilika za Junajted još od one prečke u prvom minutu, odličan centaršut Daloa, dobro je glavom šutirao iz trka Sančes, ali sjajno brani Ter Štegen.
Tradicija
Barselona je pre Junajteda prošla 39 od 41 dvomeča u kojem je dobila prvi meč u gostima, omanula je samo protiv Kelna 1981. i Meca 1985.
81' Zaslužene ovacije
Valverde izvodi Kutinja i ubacuje Dembelea, a navijači aplauzom ispraćaju Brazilca na klupu. Neposredno pre ove izmene Solskjer je izveo Lingarda, a ušao je još jedan igrač od koga se mnogo očekivalo, a nije se dobilo ništa, Aleksis Sančes.

79' Bilo je blizu
Jedan od retkih šuteva igrača Junajteda, Lingard je tukao sa 20 metara, ali za malo preko gola.

75' Valverde pojačava sredinu
Još jedna "defanzivna" izmena trenera Barse, umornog Artura menja iskusni Arturo Vidal.
73' Kraj za Rašforda
Druga izmena u Junajtedu, indisponiranog Rašforda menja Romelu Lukaku.
71' Menja i Valverde
Osvežava svoju odbranu trener Barse, Serđija Roberta menja Nelson Semedo.
65' Menja Solskjer
Prva izmena na utakmici, očekivano u Junajtedu, Antonija Marsijala je zamenio Diogo Dalo.
63' Uh, Mesi!
Bio bi to gol sezone da je lopta završila u mreži. Mesi je uhvatio sjajne "makazic", De Hea je samo pogledom ispratio loptu, ali ona prolazi pored stative u gol-aut.
Gol Kutinja za 3:0
62' GOOOOOL!
Barselona je "overila" pobedu – 3:0!

Gorka pilula za Junajted, "Crvene đavole" je dotukao bivši igrač Liverpula Filipe Kutinjo fantastičnim udarcem sa više od 20 metara pod prečku.

55' Junajted pokazuje znake života
Odoleo je naletu Barse Junajted i prvi put konkretno zapretio domaćinu u nastavku, ali nema završnog pasa.
"Leže" mu Englezi
Lionel Mesi je postigao 24 gola na 32 utakmice LŠ protiv timova iz Engleske. U poslednjih deset mečeva sa Englezima na Kamp Nou dao je 15 golova, uključujući het-trik protiv Arsenala u aprilu 2010. i Mančester sitija 2016.

51' Pritisak Barse
Žestok nalet Barse od početka drugog poluvremena, odbrana Junajteda je saterana u ćošak, ali za sada odoleva trećem golu.
47' Mesi u šansi
Sjajna kombinacija Albe i Suaresa na levoj strani, Urugvajac pronalazi u kaznenom Mesija koji dobro šutira, ali Jang sprečava het-trik Argentinca.
Još 45 minuta nade za Junajted
Počelo je drugo poluvreme na Kamp Nou, mogu li Englezi do novog čuda?
Propušten zicer Barselone
Poluvreme – Barsa vidi polufinale
Junajted je odlično počeo meč, Rašford je već u 36. sekundi pogodio prečku, ali dve greške Janga i De Hee su bile dovoljne Leu Mesiju da nokautira goste sa da gola iz iste pozicije – 2:0

45+2' De Hea slučajno sprečio 0:3!
Mesi je "promešao" Džonsa u sredini terena, predao loptu Albi na levoj strani kaznenog prostora, Brazilac je odmah odigrao paralelu na drugu stativu do Serđija Roberta koji sa svega nekoliko metara pogađa pravo u glavu De Heu!
44' Junajted ne koristi ni prekid
Gosti dobijaju šansu da se vrate u život, ali Rašford loše izvodi slobodan udarac iz opasne zone, pogađa pravo u živi zid.
41' Lukav pokušaj Barse
Mesi i Rakitić su prevarili odbranu Junajteda iz prekida, ali De Hea nije imao problema da zaustavi šut Hrvata glavom.
38' Zagrejao se i Ter Štegen
Posle dosta vremena jedna prilika za Junajted, Pogba je šutirao sa distance, ali lak posao sa Ter Štegena.
35' Rakitić maltretira Freda
Možda i ključni faktor vođstva Barselone, Fred je nemoćan u direktnim duelima sa Ivanom Rakitićem, Hrvat se poigrava sa Brazilcem i s lakoćom dominira sredinom terena. Zamalo je iznudio penal, potom i slobodan udarac koji ne koristi Mesi.

32' Borba između dva kaznena
Katalonci su "stali na loptu", Junajted ne može da je kontroliše, nekoliko jakih fizičkih duela i faulova koji su donekle poremetili ritam igre.
Dominacija kod kuće
Katalonci su neporaženi kod kuće u poslednjih 30 mečeva LŠ (27 pobeda), što je najduži niz nekog kluba. Takođe, nisu primili više od jednog gola ni na jednoj od tih 30 utakmica (15 ukupno), od poraza od Bajerna 3:0 u polufinalu 2013.
26' Velika šansa za Barsu
Brza akcija Barselone, ekspresno su stigli do kaznenog prostor Junajteda, ali je odličnu priliku upropastio Mesi koji je loptu lansirao preko gola.
Gol Mesija za 2:0
20' Barselona vodi 2:0!
Leo Mesi je nokautirao Junajted za 5 minuta!

Argentinac je opet šutirao po zemlji sa skoro identičnog mesta kao u 16. minutu, ovaj put nešto slabije, ali očajno reaguje David de Hea, lopta mu prolazi kroz ruke, ispod tela i u mrežu
.

Gol Mesija za 1:0
16' Barselona vodi 1:0!
Junajted je poklonio, a Leo Mesi iskoristio dar.

Ešli Jang je izgubio loptu ispred svog kaznenog prostora, pokupio ju je Mesi, lako izbacio iz igre Freda, a onda sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca je "zavukao" u donji levi ugao pored nemoćnog De Hee.

15' Džons spasao Junajted
Sjajan centaršut Akbe ba drugu stativu ka Suaresu, ali Džons fantastično reaguje i glavom izbacuje loptu.
9' Barsa se budi
Barselona se oslobodila početnog pritiska Junajteda, nekoliko konkretnih akcija Katalonaca, iznudili su i korner, ali nisu uspeli da ugroze De Heu.
Da li je bio penal za Barsu?
12' Ipak nema penala!
Nakon što je pogledao usporeni snimak Brih je promenio svoju odluku, Barsa nije dobila penal.
VAR odlučuje o penalu
11' Brih svirao penal!
Rakitić je pao u kaznenom prostoru Junajteda nakon kontakta sa Fredom, nije se odmah oglasio Feliks Brih, ali je ipak svirao penal.
Zastao je puls Kataloncima
4' Barsa saterana u 16m
Junajted kontroliše ritam meča u ovodnim minutima, Barselona je saterana u svoj kazneni prostor, imali su gosti i korner, ali loš centaršut Ešlija, kao i Pogbe u nastavku napada.
1' Prečka u 36. sekundi!
Fantastičan start meča Mančester junajteda, zaboravili su Katalonci Markusa Rašforda koji je dobio sjajnu loptu u prazan prostor od Pola Pogbe, divno je šutirao, ali na njegovu žalost pogodio je prečku.
Počeo je meč na Kamp Nou
Za koga će on da navija večeras?
Zlatan Ibrahimović igrao je tokom karijere za sva četiri tima koja igraju večeras.

Potencijalni "jubilej" Junajteda
Ukoliko izgubi na Kamp Nou, to će Junajtedu biti jubilarni 50. poraz u Ligi šampiona.
Geri Palister za B92
Za B92 je uoči ovog meča pričala legenda Mančester junajteda Geri Palister.
"Sećaš se, Fergi, kako sam savladao Kana..."

Junajted i Solskjer vole Kamp Nou
Mančester junajted nikad nije pobedio Barselonu u četiri susreta na Kamp Nou, ali "Crveni đavoli" obožavaju katalonski stadion jer su na njemu osvojiti Ligu šampiona 1999. Tada je junak Junajteda bio aktuelni trener Ole Gunar Solskjer.