Srbija – Francuska 21:32 (12:15)

Rukometaši Srbije doživeli su težak poraz od Francuske u drugom kolu Svetskog prvenstva, rezultatom 32:21 (15:12).

Srbija   Francuska
  21 : 32
60' Kraj utakmice – ubedljiv poraz Srbije!
Francuska je lagano privela meč kraju i slavila sa ubedljivih 21:32.
58' Još jedan debitant u dresu Srbije
Vukašin Vorkapić dobio je priliku da odigra poslednja dva minuta i debituje na svetskim prvenstvima, i to protiv aktuelnih šampiona.
57' Orbović precizan sa krila
Lepa polukontra Srbije, lopta je nekako prošla do Orbovića koji sigurno pogađa bliži ugao za 19:30.
56' Lepa akcija Francuza
Mae je prestupio i tako propustio da kruniše sjajan cepelin saigrača.
51' Konačno gol i na drugoj strani
Konačno su i "Orlovi" uspeli da dođu do gola. Prvi sedmerac nisu realizovali, ali je Radivojević kod drugog bio siguran i smanjio rezultat. Ipak, duel je odavno rešen.
50' Francuska dolazi do dvocifrenog viška
Fabregas postiže maestralan gol za 17:27.
49' Novi nalet svetskih prvaka
Kentin Mae je organizaciju napada preuzeo u svoje ruke, dominirao ispred odbrane, a pridružili su mu se Krebij i Remili. Opet su nanizali nekoliko pogodaka i poveli 17:26.
46' Radivojević sa dva gola za novu nadu
Najpouzdaniji srpski napadač je Radivojević. Fantastično je rešio dva brza napada i smanjio na 17:23.
44' Pušica još jednom, iako Srbija niže greške
Čak sedam grešaka je Srbija napravila za 13 minuta drugog poluvremena. To se osetilo na semaforu, ali je opet Pušica nekako uspeo da ponovo zatrese mrežu.
42' Pušica prekinuo seriju rivala
Konačno! Srbija je postigla tek drugi gol u nastavku susreta, to je učinio Miljan Pušica koji je smanjio na 14:22.
39' Srbija gubi dah, Francuzi pune mrežu
Ne staju svetski šampioni sa golovima i ekspresno su došli do 13:21.
37' Grebij nastavlja da povećava vođstvo Francuske
Očekivano, naš tim je energetski mnogo pao i to su protivnici iskoristili. Njihov selektor je ubacio sveže igrače, Port i Grebij su bili sigurni za vođstvo od 13:19.
34' Vujić prekinuo seriju rivala
"Galski petlovi" su brzo došli do najvećih +5, ali je Vujić prelepim udarcem smanjio na 13:17.
32' Verkić imao više odbrana od Cupare za minut i po, ali...
Drugi srpski golman se pokazao odmah na startu, ali je Francuska došla do sedmerca. Mane je bio siguran za 12:16.
31' Počelo drugo poluvreme u Berlinu, Srbija promenila golmana
Umesto Cupare između stativa u drugom poluvremenu je Svetislav Verkić.
30' Dva gola Ilića, Francuzi neumoljivi, a Mošić iznenadio Žerara!
Ilić je sa dva gola održavao Srbiju u kakvom-takvom priključku, ali su Abalo i Remili doneli četiri gola viška. Međutim, u poslednjem napadu je Mošić iznenadio Žerara i preko živog zida postigao pogodak iz direktnog slobodnog udarca koji će mnogo značiti Srbiji. Naš tim na poluvreme je otišao u minusu od 12:15.
28' Francuska otišla na +4
Sve bolje igraju momci u plavim dresovima, "lome" tempom i Fabregas donosi +4. Srbija gubi 9:13, uz isključenje našeg igrača.
26' Cuparaaaaa!
Pročitao je Gigua i ostvario prvu odbranu na meču. Pokušao je Francuz da ga lobuje iz sedmerca, ali se prevario!
24' Dva gola Remilija za preokret "Galskih petlova"
Nestvarno je šta brani Žerar, Srbija propustila zicer za vođstvo, a onda Remili sa dva gola donosi preokret – 9:11.
23' Ređaju se golovi na obe strane
Selektor Francuske je osvežio postavu i to mu se isplaćuje. Kod Srbije Kukić sjajno diktira ritam, a Mošić pogađa sa distance.
19' Srbija igra "kao sat"
Sada funkcioniše i napad – Mošić, Kukić i Radivojević, koji za sada ima maksimalan učinak iz tri šuta. "Orlovi" vode 8:7.
18' Radivojević opet najbrži
Mem je postigao evrogol sa distance, ali je Radivojević u sledećem napadu sjajno reagovao, istrčao kontru i pogodio za novo vođstvo.
16' Radivojević u kontri za novo vođstvo
Opet je odbranom Srbija izazvala pasivan napad, Radivojević je bio najbrži u kontri i lako je rešio za 6:5.
14' Marsenić u krvi posle faula Sorendoa
Korpulentni srpski igrač Mijailo Marsenić je zaradio posekotinu na glavi posle teškog duela sa trojicom igrača i lakta Sorendoa. Kukić nije uspeo da realizuje igrača više, Žerar ponovo sjajno brani.
13' Kukić izborio, Ilić realizovao sedmerac
Engesan je izjednačio, Sorendo nije imao sreće da donese preokret Francuzima, ali je onda Kukić borbeno došao do sedmerca. Ilić je bio izvođač i pogodio je za 5:4.
10' Francuzi pogađaju samo sa penala
Granitnu odbranu igraju "Orlovi" i malo je falilo da se odbrane sa igračem manje. Ipak, opravdano su dobili sedmerac, što je Gigu opet iskoristio i smanjio na 4:3.
8' Magija Marsenića!
Gigu je sa sa linije sedam metara smanjio, pre nego što je Ilića Žerar sprečio sjajnom paradom. Ipak, lopta se odbila u aut, a u nastavku akcije je Luka Karabatić zaradio isključenje. To je iskoristio Marsenić majstorskim potezom za 4:2.
6' Mošiiiiiiić!
Ponovo je iznenadio Žerara koji nije očekivao udarac sa tolike distance. "Orlovi" na početku utakmice imaju +2.
4' Nenadić donosi prednost
Odlično je Peruničićeva ekipa krenula u odbrani, to je na drugoj strani iskoristio Nenadić i doneo prednost našem timu – 3:1.
3' Mošić "bombom" otvorio utakmicu
Francuzi su uspeli da povedu, a posle sjajne odbrane njihovog golmana moglo je da bude 2:0. Ipak, Srbija se odbranila, pre nego što je Mošić sa više od 10 metara izjednačio na 1:1.
1' Počela utakmica, Srbija ima prvi napad
Nije uspela naša ekipa da povede jer je Orbović pogodio spoljni deo mreže.