Srbi obeležili Ligu Evrope – golovi, isključenje, majstorije...

Drugi termin drugog kola Lige Evrope potpuno je prošao u znaku srpskih fudbalera koji dominiraju u ovom takmičenju.

Marković 74, Zelaja 90+1 – Paje 50, Gustavo 67
  APO   MAR
  2 : 2
KRAJ UTAKMICA
90+6' GOOOOL!
Spartak Moskva – Viljareal 3:3 (Ze Luiš 34, 83, Melgareho 85 – Ekambi 14, Fornals 49, Kasorla 90+6p)
90+4' GOOOOOL!
Rendžers – Rapid Beč 3:1 (Morelos 43, Tavernije 85 – Beriša 42)
90+4' GOOOOL!
Ajntraht Frankfurt – Lacio 4:1 (Da Kosta 4, 90+4, Kostić 28, Jović 52 – Parolo 23)
90+1' GOOOOOL!
Apolon – Olimpik Marsej 2:2 (Marković 74, Zelaja 90+1 – Paje 50, Gustavo 67)

Neverovatno šta je ispustio Olimpik u Nikoziji. Apolon sasvim zasluženo dolazi do izjednačenja posle 0:2 preko Zelaje.
88' GOOOOL!
Krasnodar – Sevilja 2:1 (Perejra 72 – Nolito 43)

Treći preokret u poslednjih nekoliko minuta, ovoga puta to je učinio Krasnodar zahvaljujući Okriašviliju.
85' GOOOOL!
Rendžers – Rapid Beč 2:1 (Morelos 43, Tavernije 85 – Beriša 42)

I Rendžers dolazi do preokreta – Tavernije pogađa sa bele tačke.
85' GOOOOL!
Spartak Moskva – Viljareal 3:2 (Ze Luiš 34, 83, Melgareho 85 – Ekambi 14, Fornals 49)

Nalet posle izjednačenja "Spartakovci" su iskoristili i već u sledećem napadu došli do velikog preokreta. Sada je gol Viljareala pogodio Melgareho.
83' GOOOOL!
Spartak Moskva – Viljareal 2:2 (Ze Luiš 34, 83 – Ekambi 14, Fornals 49)

Strelac prvog postiže i drugi gol za Moskovljanje. Ze Luiš drugi put trese mrežu Viljareala i sada je nerešeno.
81' GOOOOL!
Jablonec – Dinamo Kijev 2:2 (Hovorka 33, Travnik 81 – Tsigankov 8, Garmaš 14)

Iako su gosti imali dva gola prednosti, Jablonec uspeva da stigne. Desetak minuta pre kraja Travnik pogađa izjednačenje.
73' GOOOOOL!
BATE Borisov – PAOK 1:3 (Skaviš 61 – Prijović, Žaba 11, 17, Pelkaš 73)

Sve dileme oko pobednika u Borisovu rešava Pelkaš.
74' GOOOOOL!
Apolon – Olimpik Marsej 1:2 (Marković 74 – Paje 50, Gustavo 67)

Ako je pogodak Luiza Gustava bio atraktivan, šta tek reći za čaroliju Saše Markovića. Nekadašnji vezista Partizana i OFK Beograda je natrčao na povratnu i sa 20 metara poslao projektil u suprotne rašlje.
76' GOOOOOL!
Malme – Bešiktaš 2:0 (Vajndhajm 53, Rosenberg 76p)

Malme verovatno lomi otpor Bešiktaša – najstrožu kaznu sigurno je realizovao Rosenberg.
72' GOOOOOL!
Krasnodar – Sevilja 1:1 (Perejra 72 – Nolito 43)

Uspevaju Rusi da izjednače protiv Sevilje, rezultat je sada nerešen.
70' GOOOOOL!
Čelsi – MOL Vidi 1:0 (Morata 70)

Dugo je ekipa Marka Nikolića odolevala na "Stamford Bridžu", ali nije uspela da izdrži. Alvaro Morata posle nekoliko promašaja probija bunker Mađara.
67' GOOOOOL!
Apolon – Olimpik Marsej 0:2 (Paje 50, Gustavo 67)

Mnogo prostora su igrači Apolona ostavili Luizu Gustavu koji je opalio sa 25 metara i pogodio donji desni ugao.
68' GOOOOL!
Spartak Moskva – Viljareal 2:2 (Ze Luiš 34, 68 – Ekambi 14, Fornals 49)
61' GOOOOL!
BATE Borisov – PAOK 1:3 (Skaviš 61 – Prijović, Žaba 11, 17)

Uspeli su domaći da ublaže vođstvo Grka preko Skaviša.
64' GOOOOOL!
Sarpsborg – Genk 3:1 (Mortensen 6, 64, Zaharijasen 54 – Trosar 49)

Nastavljaju Norvežani da postižu golove, Mortensen drugi put trese mrežu Genka.
54' GOOOOOL!
Sarpsborg – Genk 2:1 (Mortensen 6, Zaharijasen 54 – Trosar 49)

Samo pet minuta posle primljenog gola Sarpsborg vraća prednost. Zaharijasen se najbolje snašao u petercu i iskoristio gužvu ispred gola.
52' GOOOOL!
Ajntraht Frankfurt – Lacio 3:1 (Da Kosta 4, Kostić 28, Jović 52 – Parolo 23)

Brojčanu prednost odmah koriste bundesligaši, sada se u strelce upisao Luka Jović i to je sigurna prednost nad Laciom. On je maestralno rešio kontranapad i "bocnuo" golmana.
53' GOOOOOL!
Malme – Bešiktaš 1:0 (Vajndhajm 53)

Nova užasna greška golmana Lorisa Karijusa, koji je posle centaršuta sa desne strane i odbitka dozvolio da lopta završi u mreži.
50' GOOOOL!
Apolon – Olimpik Marsej 0:1 (Paje 50)

Pošto je Radonjić ukrao loptu rivalima, Dimitri Paje je napravio vrhunski dribling i savladao golmana za vođstvo gostiju.

Photo by Lars Baron/Getty Images
49' GOOOOL!
Spartak Moskva – Viljareal 1:2 (Ze Luiš 34 – Ekambi 14, Fornals 49)

"Žuta podmornica" drugi put vodi na "Otkritje areni" – Fornals je iskoristio grešku odbrane Spartaka i savladao golmana za drugo vođstvo.
49' GOOOOOL!
Sarpsborg – Genk 1:1 (Mortensen 6 – Trosar 49)

Prvi pogodak u nastavku mečeva postigao je Genk i strelac je bio Trosar, koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru rivala.
POČELO DRUGO POLUVREME

POLUVREME!
45+4' CRVENI KARTON!
Ajntraht Frankfurt – Lacio 2:1 (Da Kosta, Kostić 28 – Parolo 23)

Drugi žuti karton u finišu poluvremena je zbog povlačenja dobio naš Dušan Basta i Lacio će drugih 45 minuta igrati sa igračem manje.
43' GOOOOOOL!
Rendžers – Rapid Beč 1:1 (Morelos 43 – Beriša 42)

Već u sledećem napadu Džerardova ekipa izjednačuje. Morelos je iskoristio centaršut sa desne strane i postigao gol.
43' GOOOOOL!
Krasnodar – Sevilja 0:1 (Nolito 43)

U finišu poluvremena u Rusiji Španci dolaze do prednosti. Nolito je posle uigrane kombinacije šutirao i zakačila je lopta Kavoru, pa prevarila golmana.
42' GOOOOOL!
Rendžers – Rapid Beč 0:1 (Beriša 42)

U Glazgovu su Austrijanci šokirali domaćina, ali iz očiglednog ofsajda. Posle akcije po desnoj strani lopta je došla do Valjona Beriše kojem nije bilo teško da pogodi mrežu.
39' GOOOOOL!
Standard Lijež – Akhisar 2:1 (Emon 17, Đenepo 39 – Onur 32)

Brzo su Belgijanci vratili prednost na svoju stranu, strelac je bio Đenepo.
34' GOOOOOL!
Spartak Moskva – Viljareal 1:1 (Ze Luiš 34 – Ekambi 14)

Uspeli su Moskovljani da izjednače i to sa bele tačke – sigurno je penal izveo Ze Luiš.
33' GOOOOOL!
Jablonec – Dinamo Kijev 1:2 (Hovorka 33 – Tsigankov 8, Garmaš 14)

Utakmica u Jablonecu dobija na neizvesnosti, Hovorka je odlično skočio posle kornera i pogodio bliži ugao gola Dinama.
32' GOOOOOL!
Standard Lijež – Akhisar 1:1 (Emon 17 – Ajk 32)

Opet je pao gol posle prekida, sada je Akhisar izjednačio preko Onura Aika. On je lepo ispratio odbitak i poslao ga u mrežu.

28' GOOOOOL!

Ponovo vode Nemci i to zahvaljujući srpskoj kombinaciji. Mijat Gaćinović je asistirao Filipu Kostiću koji je vratio prednost domaćinu.
23' GOOOOOOL!
Ajntraht Frankfurt – Lacio 1:1 (Da Kosta – Parolo 23)

Posle oduzete lopte i polukontre na sredini, Korea je sa leve strane vratio povratnu do Parola koji natrčava i sa penala trese mrežu.
17' GOOOOOL!
BATE Borisov – PAOK 0:3 (Prijović, Žaba 11, 17)

Leon Žaba nastavlja sjajan početak PAOK-a i postiže drugi pogodak.
Standard Lijež – Akhisar 1:0 (Emon 17)

Belgijanci vode posle kornera, najviši u skoku bio je Emon.
14' GOOOOOL!
Spartak Moskva – Viljareal 0:1 (Ekambi 14)

Stameni napadač Ekambi uzeo je loptu i nanizao nekoliko protivničkih igrača u kaznenom prostoru, a onda je fantastičnim šutem poslao u suprotne rašlje.
14' GOOOOOL
Jablonec – Dinamo Kijev 0:2 (Tsigankov 8, Garmaš 14)

Veliku grešku odbrane domaćih kažnjava Garmaš preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.
11' GOOOOOOL!
BATE Borisov – PAOK 0:2 (Prijović, Žaba 11)

Posle asistencije Leon Žaba trese i mrežu. Dobio je loptu na levoj strani, šutirao i uz odbitak je lopta završila iza leđa golmana.
11' IZMENA
Apolon – Olimpik Marsej 0:0

Zbog povrede je Juste morao van terena, a ušao je naš Saša Marković.
8' GOOOOOL!
Jablonec – Dinamo Kijev (Tsigankov 8)

Odlično je Tsigankov ispratio nesebično dodavanje Morozdjuka koji mu je odložio i ostavio praznu mrežu.
6' GOOOOOL!
BATE Borisov – PAOK 0:1 (Prijović)

Odlično je srpski reprezentativac reagovao na centaršut Žabe sa levog boka i glavom skrenuo loptu u mrežu.
6' GOOOOOL!
Sarpsborg – Genk 1:0 (Mortensen)

Domaćin stiže do vođstva preko Mortensena koji iz drugog puta kači loptu posle šuta saigrača i sprovodi je u mrežu.
4' GOOOOOL!
Ajntraht Frankfurt – Lacio 1:0 (Da Kosta)

U prvom pravom napadu domaćin iz Frankfurta stigao je do prednosti. Džonatan de Guzman je izveo korner, na drugoj stativi se Da Kosta najbolje snašao i zakucao loptu u mrežu.
2' ŠANSA

Prvu priliku u Nikoziji imao je Kostas Mitroglu koji je bio u odličnoj situaciji, ali je glavom šutirao pored gola.