Fudbaleri Crvene zvezde sastaju se sa Salcburgom u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

CZV   SAL
  0 : 0
KRAJ! Zvezda – Salcburg 0:0
Zvezda je bila mnogo bolji protivnik u drugom poluvremenu, međutim mreže su mirovale. Revanš utakmica na programu je za osam dana u Austriji.
90' Tri minuta će se igrati
89' Velika prilika za Simića!
Opet posle kornera. Lopta je došla do Simića koji je šutirao sa nekih 16 metara, iz dobre pozicije, ali je opet Stanković dobro reagovao. Opet, šteta.
87' Jak centaršut Radonjića
Dobra ideja krilnog napadača, ali je uputio nešto jaču loptu ka igračima u kaznenom prostoru.
86' Ponovo korner i prilika za Zvezdu
Pokušao je Rodić nakon centaršuta Radonjića, ali je šutirao pored gola. Nije najbolje zahvatio loptu.
84' Inicijativa Salcburga
U završnici meča Salcburg pritiska, dok Zvezda čeka kontranapade.
80' Nešto više od deset minuta ostalo je do kraja meča
Poslednja izmena
77' Igra se primirla
Posle nekoliko napada srpskog kluba sada je malo opao tempo. Salcburg ima nešto više lopte u nogama.
Potom i šansa za Stojiljkovića...
Prilika za Degeneka...
70' Za minut dve velike šanse!
Prva prilika – odlično je centirao Ben, a glavom je još bolje igrao Degenek. Ipak, Stanković je nekako uspeo da izbije loptu i spasi gol.

Druga prilika – lopta je posle odbitka došla do Stojiljkovića, koji je imao dobru šansu, ali je glavom šutirao preko gola. Šteta, šteta.
68' Šut Radonjića, Stanković siguran
Imao je dobru poziciju za šut krilni napadač Zvezde, ali je uputio nešto slabiji udarac i Cican Stanković je lako uhvatio loptu.
67' Dobra akcija Salcburga, ali bez opasnosti
Lepo su kombinovali Dabur i Jabo, međutim poslednji dodir Dabura sa loptom bio je loš i Borjan je mirno reagovao.
64' Mogao je Radonjić bolje
Pogrešili su fudbaleri Salcburga na sredini terena i onda je Radonjić hteo iz prve da pronađe Stojiljkovića. Krilni igrač Zvezde poslao je loš pâs kad napadaču.
62' Dobar centaršut Bena, Degenek pored gola
Centrirao je Ben, potom je glavom pokušao Degenek, ali štoper Zvezde šutirao je pored stative.
Nova izmena u Zvezdi
Kafua u 60. minutu menja Veljko Simić. Dobar debi Kafua, međutim njegovih dobrih partija tek ćemo se nagledati.
Krstičić i Jabu u duelu

57' Sjajan prodor Stojkovića!
Dobro je prošao desni bek Zvezde po desnom boku, potom je centirao loptu u kazneni prostor, ali je Cican Stanković reagovao i izbacio loptu u korner.
55' Prvi žuti karton na meču
Hajdara je bio veoma neoprezan, išao je visoko nogom na loptu i tom prilikom zakačio je Rodića. Zaslužen žuti karton.
UEFA upozorila novinare
Komesar za bezbednost UEFA upozorio je novinare da ne navijaju za Zvezdu, već da budu mirni u loži. Novinari pokušavaju da pesmom podrže klub, ali to do kraja meča izgleda više neće biti moguće.
50' Pokušaj i Salcburga, Borjan odličan
Šlager je šutirao na drugoj strani, ali je Borjan rutinski uhvatio loptu.
50' Najbolja prilika za Zvezdu
Uspeli su nekako Ben i Kafu da iščačkaju loptu, potom se Ben izborio za dobru poziciju da šutne, međutim njegov pokušaj završio je pored leve stative.

Ben je šutirao sa nekih 20-tak metara.
47' Salcburg nastavio sa napadima
Pokušavaju ofanzivni fudbaleri austrijskog kluba da dođe do izgledne situacije za gol, ali Zvezdina odbrana je na vrhunskom nivou. Igra se uglavnom na Zvezdinoj polovini.
46' Počelo je drugo poluvreme
Kapitensku traku od Savića preuzeo je Filip Stojković. Zvezda ima prvi napad u drugom poluvremenu.
46' Izmena u Salcburgu
Talentovani Šlager menja Januzovića.
46' Babić ulazi umesto Vujadina Savića
Savić se povredio i Srđan Babić ulazi umesto njega na startu drugog poluvremena.
Sjajna slika stiže iza južne tribine "Mitića"

Kafu najviše pretrčao kod Zvezde, Volf u Salcburgu
Kafu želi dobro da se pokaže, što se vidi u pretrčanim kilometrima – 5,65km. Najviše u Zvezdi, slede Jovičić (5,63), Ben 5,40 i Stojković 5,223.

Kod Salcburga Volf je pretrčao 5,88km, odnosno Januzović 5,83.

Timski Zvezda je u proseku pretrčala 5,09km, a Salcburg 5,20km.
POLUVREME
Posle prvih 45 minuta igre mreže miruju. Ekipe nisu imala veće šanse, međutim Salcburg je bio nešto opasniji po gol. Zvezda čeka kontranapade.

Posed lopte je 60:40 za Austrijance.
45' Dobar šut Jaboa
Pokušao je Jabu iz dobre pozicije, ali je levom nogu šutirao preko prečke. Možda i najbolja šansa za Salcburg.
44' Pritiska Salcburg
U poslednjih 25 minuta meča Salcburg je bolja ekipa. Imaju više lopte u posedu, međutim pravih prilika još nije bilo. Posed lopte je 42:58.
Milojević hrabri svoje fudbalere

39' Jovičić iz velike daljine
Imao je Jovičić i bolja rešenja u ovom napadu. Četiri igrača Crvene zvezde su bila u kaznenom prostoru, ali on se ipak odlučio na šut sa nekih 30-tak metara.
Pozdrav trenera s početka meča
Vladan Milojević i Marko Roze.

Radonjić ne toliko primetan
Tokom prvih 35 minuta utakmice nismo mnogo videli od Nemanje Radonjića. Ali nije jedini, Salcburg u poslednjih 15 minuta dominira i igra se uglavnom na Zvezdinoj polovini.

Evo atmosfere i iza južne tribine
Posed: 43:57
Fudbaleri Salcburga imaju nešto veći posed lopt u prvih 30 minuta utakmice.
31' Loš centaršut Radonjića
Pokušao je Nemanja Radonjić da centrira iz slobodnog udarca, ali je njegov pâs ka svojim igračima bio loš.
Kafu u dresu Zvezde
Kafu za sada nije imao mnogo prostora da pokaže šta zna. Podsećamo, ovo je njegov debi za šampiona Srbije.

26' Degenek reaguje ispred Dabura
Mnogo je opasan Dabur, međutim odbrana Zvezde za sada je na nivou.
lol
24' Dobra akcija Crvene zvezde
Obigravali su oko gola domaći fudbaleri, lopta je na kraju došla do Radonjića, koji ju je odložio do Rodića. Levi bek nije loše šutirao, ali je njegov pokušaj blokirao Ramaljo.
20' Borjan siguran
Januzović je šutirao sa nekih 17 metara, međutim Milan Borjan nije imao mnogo problema i lako je uhvatio loptu.
16' Šut Hajdare, Degenek dobar u odbrani
Hajdara je šutirao, ali se Degenek dobro postavio i lopta je otišla u aut.
Slike sa starta meča
Tresla se mušema na početku meča
13' Spetljao se Radonjić
Šteta što krilni fudbaler Crvene zvezde nije bolje pokupio loptu... Da jeste izašao bi jedan na jedan sa Stankovićem.
11' Šut Kafua
Pokušao je Kafu šutem sa nekih 18 metara, međutim Ulmer je to dobro blokirao.
Salcburg igra dosta grubo
9' Zvezda pokušava dugim loptama
Salcburg pritiska vezni red i zadnju liniju, pa se štoperi Crvene zvezde odlučuju za duge lopte prema Kafuu, Radonjiću ili Stojiljkoviću.
Naslov sve govori
5' Bez većih prilika
Igra se uglavnom na sredini terena. Zvezda pokušava da kontroliše igru, međutim istu tu nameru imaju i igrači Salcburga.
Srećno!
Big Ben
Fudbaler Crvene zvezde El Fardou Ben postigao je gol u svakoj od tri runde kvalifikacija.

1' Počela je utakmica
Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Salcburga.
Lopta sa kojom će se igrati utakmica

Fudbaleri Salcburga osetili su travu na "Marakani"
Čuvena mušema

Prazan "Rajko Mitić"
Zvezda je kažnjena od strane UEFA sa dva meča bez publike u Evropi.

Sablasno prazno ispred severne tribine

Prvi put posle 60 godina
Zvezda će igrati u rezervnim dresovima – opširnije čitajte OVDE.
Formacijiski postava Salcburga
Košarkaški klub poželeo sreću FK
Zvezda u rezervnim dresovima čeka Salcburg
Klupa Salcburga:
Vouke (g), Prevljak, Minamino, Daka, Šlager, Mvepu, Todorović.
Debitant
"Želim da osvajam trofeje, cilj mi je da ih bude što više, da imamo što više pobeda i uspeha. Fudbaler ne može biti veliki ako ne osvaja titule sa ekipom, to je ono zbog čega i igramo i volimo fudbal", rekao je Kafu nakon dolaska u Zvezdu.