Kraj: Radnički – Makabi 2:2 (1:2)

Fudbaleri Radničkog remizirali su sa Makabijem 2:2 (1:2) pa su zbog poraza u Izralu od 2:0 završili svoj nastup u Evropi ove sezone.

Stanisavljević 44, 58 – Pankov 33ag, Atar 38
  RDN   MAC
  2 : 2
Kraj! Dostojanstven oproštaj Radničkog od Evrope

88' Makabi privodi meč kraju
Ostale su Nišlije bez snage, Makabi kontroliše loptu i ritam igre i traži potencijalni gol za pobedu u završnici.
82' Još jedna zajednična izmena
Opet treneri menjaju istovremenu, Lalatović umesto Haskića uvodi Nikodijevića, a Ivić izvodi Kjartansona, a u igru ubacuje Ofedua.
Maestralni Požarevljanin
Meraklije

74' Aleksandar Stanisavljević!
Fantastična igra Stanisavljevića, mogao je i do het-trika, ali je sjajni Rajković paradom zaustavio da njegov poluvolej završi u golu.
73' Talenat na terenu
Lalatović pravi drugu izmenu, umesto jednog mladića Ranđelovića ulazi drugi Mrkić.
67' Pokušali i Izraelci
Jedna od retkih situacija u drugom poluvremenu u kojoj Makabi šutira ka golu Radničkog, ali Šenfel je bio neprecizan.
68' Makabi "stao na loptu"
Posle serije uzbuđenja fudbaleri Makabija su usporili igru pa polako počinju da "troše vreme" na Čairu. Ipak imaju 4:2 u ukupnom rezultatu.
Dvostruki strelac

63' Ivić se povlači
Druga izmena u Makabiju, umesto strelca drugog i "koautora" prvog gola svog tima napadača Atara, ulazi vezista Berski.
59' Drama u Makabijevom kaznenom
Gužva u šesnaestercu Izraelaca, nekoliko šuteva igrača Radničkog, Rajković ima dosta posla, a pomažu mu i saigrači, Jeini izbacuje loptu sa gol linije.
57' GOOOOL! Radnički izjednačio!
Ranđelović prolazi po levoj strani i proigrava u sredini Stanisavljevića, koji u padu šalje loptu sa ivice kaznenog uz desnu stativu i ona se odbija u mrežu za 2:2!
55' Menjaju i Lalatović i Ivić
Izmene u oba tima, Lalatović umesto Nome uvodi Stojanovića, dok Ivić izvodi Saborita, a ubacuje Jeinija.

50' Zapretio i Mićić
Dobar pokušaj veziste Radničkog Mićića sa distance, ali je lopta prošla pored stative.
49' Opet Rajković
Nova šansa za Radnički ali je ponovo neprelazan bio Rajković.
22:00 Počelo je drugo poluvreme

Autogol
UEFA je prvi pogodak na meču pripisala defanzivcu Radničkog Radovanu Pankovu pa je tako Makabi poveo autogolom na Čairu.
45' Rajković sprečio izjednačenje!
Sjajna šansa za Radnički minut pre poluvremena, Ranđelović je bio ispred gola, ali je Rajković fantastičnom intervencijom sprečio poravnanje rezultata.
43' GOOOOOL! Radnički smanjio!
Fantastičan gol Stanisavljevića za radost na tribinama "Čaira".
38' GOOOOOOL! Makabi duplirao vođstvo!
Eliran Atar je stavio tačku na ovaj dvomeč. Neverovatna solo akcija u kaznenom prostoru, i impresivna završnica iskosa sa desne strane za 2:0.
33' GOOOOOL! Makabi vodi u Nišu!
Fantastičan pas Atara iz sredine terena preko odbrane Radničkog do kapitena Dora Mihe, koji uz dosta sreće i odbitaka uspeva da ubaci loptu u mrežu Radničkog.
Kratko i jasno – napadaj!
26' Zamalo!
Sjajna gol šansa za Radnički! Fantastičan prodor Haskića po levoj strani, sa nekoliko "lažnjaka" izbacio je Tibija, proigrao u sredini kaznenog Grbića, ali loša završnica Crnogorca sa 6-7 mearaa, Rajković bez problema hvata loptu.
Niš voli fudbal
22' Nije bilo naivno
Oštar centaršut gostiju iz kornera, Atar je pokušao volej udarcem, ali neprecizno.
Partizanovac predvodi Izraelce
20' Lak posao za Rajkovića
Nov centaršut Stanisavljevića iz prekida za Pankova, ali lak posao za Rajkovića u kaznenom prostoru Makabija.
18' Dosta sreće za Nišlije
Fantastičan pas Mihe u prazan prostor za usamljenog Kjartansona na ivici kaznenog prostora, ali Pankov uspeva da okrzne loptu taman dovoljno da je preusmeri ka svom golmanu Živkoviću.
15' Korner za Radnički
Centaršut za Pankova, ali Izraelci lako izbacuju loptu u polje.
10' Čair se ponadao
Sjajna solo akcija Stanisavljevića koji ostavlja loptu do Haskića, on šutira sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.
5' U laganom ritmu
Bez uzbuđenja u prvih pet minuta meča, Radnički pokušava da nametne svoju igru, ali su Izraelci snažni u sredini.
Sastavi
Radnički (4-4-2): Živković – Aksentijević, Crnomarković, Pankov, Stanković – Stanisavljević, Noma, Micić, Ranđelović – Haskić, Grbić

Makabi (4-4-2): Rajković – Saborit, Žair, Tibi, Dasa – Šenfeld, Golasa, Perec, Miha – Kjartanson, Atar