Letonija – Srbija 66:59

Košarkaši Letonije su rezultatom 66:59 pobedili Srbiju u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

(13:12, 12:19, 21:7, 20:21)
  LVA   SRB
  66 : 59
KRAJ
Srbija pala u Letoniji
40' Poslednji minut
Važna slobodna bacanja za Srbiju, 66:57 25 sekundi do kraja

Potom dobra odbrana, pa promašaj Marinkovića i Ristić zakucava taj putbek, 66:59 i Letonci zovu tajm-aut
39' Marinković polaže
Prekasno je za ovakve stvari, ali makar nešto dobro, 66:55 posle polaganja Marinkovića
37' Srbija pred ubedljivim porazom
Ovo baš ne deluje dobro... Sada je posle promašenog zicera Todorovića usledila kontra, 62:45 vode Letonci

Potom Vanja Marinković pogađa za 3 u svom stilu, 62:48

I Todorović posle poena Čavarsa, 64:51
35' Povredio se Avramović
Priilkom prodora je košarkaš Srbije dobio neki udarac i ostao na parketu. Srećom brzo se pridigao

Avramović potom pas šalje Ristiću koji se lako snašao i pogodio za 2, da bi Lomaž vratio trojkom 60:43
34' Napokon
Ristić na asistenciju Avramovića pogađa za 2. Ovo su prvi poeni iz igre u četvrtoj četvrtini

Potom faulira Ristić Čavarsa, 2+1 situacija i ovo baš ne valja. Srbija pred porazom 55:41
33' Sve teže za Srbiju
Odlepljuju se Letonci, ovo ne valja. Todorović i Ristić su ušli u igru u ovim momentima, a Davidovac promašuje trojku
Gleda se snimak
Potencijalna nesportska za Filipa Petruševa nakon faula u napadu...

Nesportska za Petruševa, ali i za Rolanda Šmitsa koji je malo pre toga imao sličan potez.
31' Prva dvocifrena prednost
Letonci dolaze do nove trojke preko Bertansa, plus 11 je za njih 49:38
28' Muči se Srbija
Mogli su "Orlovi" do +11, kada je kontra propala i onda ide serija Letonije 9:1... 34:35

Letonci nastavljaju seriju preko Kuruca, 37:35 Srbija opet gubi i Pešić zove tajm-aut

Nova trojka Kuruca. Letonci odlaze na 40:36

25' Trojka za Letoniju
Kuruc iz desnog kornera preko Dangubića pogađa za 3, potom Srbija gubi loptu i novi poeni iz reketa za Letonce, vratili su se za tren oka 30:34
22' Odličan napad Srbije
Avramović odlično čita odbranu, usmeren je u desno i loptu ostavio Bjelici koji iz kratkog otvaranja šalje pas na levih 45 stepeni gde je bio Dangubić koji pogađa za 3, 25:34
21' Počelo je drugo poluvreme
Avramović promašuje trojku, pa Dangubić hvata ofanzivni skok. Potom Avramović izvlači faul Kuruca...

30' Povredio se Jagodić-Kuridža
Izvrnuo je zglob nakon što je Dairis Bertans pao na njega... Nadamo se da nije ozbiljno povređen

Sjajni Aleksa Avramović! Plejmejker Partizana u finišu prvog poluvremena napada obruč, poentira za 2 i to je sve u prvom poluvremenu, 25:31
19' Marinković uz kontakt
Krenuo je Vanja u desni prodor i centar iskočio prilikom pokušaja da položi pa je sa protivnikom "na sebi" uspeo da poentira, 25:29

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
17' Avramović nosi Srbiju
Treća trojka Alekse Avramovića, on je definitivno najraspoloženiji za košarku u redovima Srbije, 23:23
15' Opet gubi Srbija
Loša odbrana u tranziciji, Petrušev se povukao previše i dozvolio Bertansu ono što najviše voli – trojku iz dotrčavanja, 21:20 gubi Srbija od Letonije
14' Avramović polovičan
Pogodio je samo jedno od dva slobodna bacanja i Srbija se pomera na 4 poena prednosti, 16:20

Letonci potom pogađaju za 2, a Avramović promašuje za 3 i Dangubić pravi faul na skoku
13' Srbija povela
Ognjen Jaramaz je u poslednjim momentima na isteku napada pogodio trojku preko ruke, 16:19 Srbija vodi

Potom odlična odbrana Jaramaza i faul u napadu pravi Pasečniks
12' Čudna košarka
Ne može Srbija da pronađe tempo, deluje da je balans bolji nego na drugoj strani
Kraj prve četvrtine
Srbija gubi od Letonije
5' Odgovor Srbije
Prvo Avramović, a onda i Davidovac, smanjeno je na 7:6
2' Letonci poveli 5:0