Finale KLS: FMP – Crvena zvezda 59:71

U drugoj utakmici finalne serije Crvena zvezda je pobedila FMP rezultatom. 71:59.

Kraj!
Crvena zvezda je šampion Srbije!
39' Čeka se kraj
Zvezda vodi sa 13 poena razlike i biće ponovo šampion Srbije.
36' Markovićeva trojka
Sjajnom asistencijom Nikola Kalinić je pronašao Stefana Markovića koji je pogodio šut za tri poena.

Crveno beli vode 66:53.
35' Tehnička za Radonjića
Četvrta tehnička greška na ovom meču i sve četiri su dosuđene Crvenoj zvezdi.

FMP je iskoristio slobodno bacanje, ali ne i napad .
33' Trojka FMP-a, pa laki poeni Zvezde
Marko Radonjić je trojkom spustio razliku an deset poena.

Imao je FMP priliku da spusti razliku na jednocifren broj poena, ali je Radonjić promašio trojku.

Zvezdi se otvorila kontra koju je realizovao Stefan Marković.
31' Počela je četvrta četvrtina
Marko Simonović je i kontri poentirao za dva, ali je na drugoj strani Nikola Manojlović pogodio šut za tri poena.
Kraj treće četvrtine – Ivanović se povredio
Crvena zvezda posle treće četvrtine vodi rezultatom 59:45.

Loša vest za crveno-bele je to što je Nikola Ivanović doživeo povredu nakon što je stao na nogu Ebeke Izundua.

Sa bolnom grimasom na licu je napustio parket, teško se oslanjajući na povređenu nogu.

28' Nesportska Stepanoviću – Zvezda na +12
Aleksa Stepanović je napravio veoma jak faul na Luki Mitroviću, a sudije su to okarakterisale kao nesportski faul.

Mitrović je pogodio jedno slobodno bacanje, a Lazić je u sledećem napadu pogodio trojku.
Nova trojka Nikole Ivanovića
27' Zvezda diže agresivnost – tehnička za Mitrovića
Crveno-beli su dosta angažovanije zaigrali u odbrani posle tehničke greške koju je dobio Nikola Kalinić.

Kao rezultat toga, u napadu je Zvezda napravila seriju 8:0.

Prvo je Marković pogodio trojku, a onda i Ivanović oba puta bio precizan sa linije penala.

FMP je izgubio loptu, a Zvezda je iz kontre došla do poena uz faul. Luka Mitrović je prigovorio sudiji i dobio je tehničku grešku.

Radonjić je pogodio bacanje za tehničku, a Mitrović je takođe bio precizan.
25' Tehnička za Kalinića
Nikola Kalinić je faulirao Nerandžića na polaganju, koje je ovaj pogodio.

Kalinić je prigovorio sudijama, a Radonjić ga je izvadio iz igre.

Radonjić je ponovo šutira slobodno bacanje i pogodio ga, dok Nerandžić nije uspeo da iskoristi dodatno bacanje.
24' Ponovo Ivanović
Crnogorski košarkaš pogađa šut za tri poena i ponovo je Zvezda na +5.

Ivanović ima 12 poena.
22' Počelo je drugo poluvreme
Zvezda je trojkom otvorila treću deonicu.

Na drugoj strani je Nerandžić poentirao za dva i smanjio prednost Zvezde.
Kraj druge četvrtine
Eron Vajt je pogodio trojku, ali je Nerandžić uzvratio istom merom na drugoj strani.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 34:31 za Zvezdu.
19' Kalinić prekida seriju
FMP je serijom 9:0 došao na samo dva poena zaostatka, ali je Nikola Kalinić položio loptu u koš uz faul.

Pogodio je i dodatno slobodno bacanje i doneo Zvezdi pet poena prednosti.

Nerandžić je sjajno reagovao na lob pas na drugoj strani i smanjio tu prednost.

Zvezda vodi 31:28.
18' Tehnička za Lazića – FMP se budi
Marko Radonjić je pogodio trojku, a u isto vreme je sviran faul na Izunduu.

Sudije su priznale trojku, a prigovor kod sudija je imao Branko Lazić, koji je usled toga dobio tehničku.

Radonjić je pogodio slobodno bacanje, a iz dodatnog poseda lopte FMP je postigao dva poena i došao na samo dva poena zaostatka.
17' Zvezda ne uspeva da napravi ozbiljniju prednost
Iako crveno-beli vode tokom čitavog dela utakmice, igrači FMP-a ne dopuštaju ekipi Dejana Radonjića da napravi osetniju prednost.

14' FMP gubi priključak
Crvena zvezda trojkom Nikola Kalinića dolazi na 10 poena prednosti – 24:14.
12' Ivanović odlično igra
Sjajni Ivanović je pogađa sa poludistance, već ima devet poena.

Pored odličnog poenterskog izdanja za sada, Ivanović veoma dobro razigrava saigrače, ali niko ne može da pogodi trojku...
Kraj prve četvrtine
Crvena zvezda posle uvodnih deset minuta vodi rezultatom 15:9.

Ovu deonicu obeležio je jako loš šut iz igre – FMP je šutirao 2/13, a Zvezda 6/17.
9' Ivanović raspoložen
Crvena zvezda mini-serijom dolazi do šest poena prednosti, a najzaslužniji za to je Nikola Ivanović.

13:7 vodi Zvezda.
7' Loš šuterski početak
Ovu utakmicu za sada odlikuje veliki broj promašenih šuteva za tri poena.

Jedinu trojku na utakmici je pogodio Nikola Ivanović.
5' Prva trojka – Ivanović
Nikola Ivanović je pogodio prvu trojku na ovoj utakmici za vođstvo Crvene zvezde 8:4.
4' FMP ne koristi ofanzivne skokove
Košarkaši FMP-a imali su nekoliko skokova u napadu ali nisu uspeli da realizuju napade posle toga.

Prve poene za FMP postigao je Danilo Tasić, sa linije penala, nakon faula Ognjena Kuzmića.

Na drugoj strani je fauliran upravo Kuzmić, ali je on bio polovičan sa linije za slobodna bacanja.
2' Odlični Kuzmić otvara utakmicu
Centar Crvene zvezde je sa četiri poena otvorio ovaj meč.

Crveno-beli teraju domaću ekipu na izgubljene lopte.