Uživo: Južna Koreja – Srbija 62:65

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Južnu Koreju rezultatom 65:62,u prvom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Poslednji minut
Odlična odbrana Jovane Nogić i krade loptu, pa Ivon Anderson organizuje novi napad i onda stiže herojski šut!

Srbija vodi 62:63, jako, jako važni poeni.

Isteklo je vreme za napad Južne Koreje, loš šut i posed je za Srbiju. Gošće ne prave faul, brane napad, a na 13.8 sekundi pre kraja koriste poslednji mali faul

Anderson pogađa dva slbodna bacanja, 62:65
38' Opet vodi Srbija
Ivon Anderson krade loptu i uspešno ide na polaganje, pa Srbija ponovo vodi 60:61
37' Srbija gubi
Primljena je osma trojka iz 15 pokušaja i Koreanke vode 60:59

36' Kraj za Tinu Krajišnik
Centar Srbije kreće na koš i nakon promašaja polu horogom sudije kažu da je napravila faul u napadu.

To je njen peti faul i za nju je utakmica završena, drama se nastavlja
35' Srbija u problemu
Saša Čađo, Aleksandra Crvendakić i Tina Krajišnik imaju po 4 lične greške... Pritom je bonus iskorišćen.

Ivon Anderso nekako uspeva da iščupa loptu za Srbiju, kreće u fazu napada i sama napada obruč, biva faulirana i dobija dva slobodna bacanja.

Pogodila je samo jedno i ostala na 9 poena, uz 8 skokova, 6 asistencija i 7 izgubljenih lopti.
33' Dvocifrena prednost
Srbija se jako lepo snalazi u finišu susreta, stižu novi poeni Jovane Nogić, 47:58

Đi Park poentira uz faul. Nova 2+1 situacija za gošće, a rezultat je 52:58 nakon pogođenog dodatnog bacanja.
31' Počinje poslednja četvrtina
Srbija ima lepu prednost, ali daleko je ovo od gotovog.

Prvi posed u četvrtoj deonici ima Srbija, vratila se Ivon Anderson u igru i promašila za 2, ali Dragana Stanković dolazi do ofanzivnog skoka pa gubi posed.

Koreanke kreću u napad, ali ni one nisu poentirale, pa je Topuzović Kristina došla do skoka.

Dragana Stanković ne pogađa, dobija udarac u lice, pa Crvendakić pravi faul za 2 slobodna bacanja jer je Srbija imala hendikep situaciju 4 na 5
30' Čoi za 3
Primila je Srbija trojku nakon nekoliko minuta odlične igre i granitne odbrane. I dalje je to dvocifrena prednost, 44:54

Treća četvrtina je završena poenima Koreanki, 46:54

29' Odlepila se Srbija
U poslednja dva minuta, izabranice Marine Maljković dolaze do 7 poena prednosti.Čini se da je onaj tajm-aut Marine Maljković urodio plodom i iz teške pozicije Aleksandra Crvendakić donosi 4 brza poena.

Potom izvlači još dva slobodna bacanja, koja ona koristi. Njena serija 6:0 donosi 40:49

Još jedna odlična odbrana, pa u napadu kreće Crvendakić na prodor, biva udvojena i šalje pas u korner za samu Jovanu Nogić koja pogađa trojku, 11:52

Potom Topuzović poentira, 41:54
27' Tajm-aut
Marina Maljković mora da reaguje. Trojkom Parka prilaze Koreanke na 40:43, a Srbija je pravila mnogo grešaka pogotovo u napadu
25' Crvendakić!
Košarkašica Asvela se na niskom postu jako lepo snašla i donela vrlo važne poene Srbiji, 37:43 vode domaće košarkašice

Korea zove novi tajm-aut

23' Brzih 5 poena Koreje
Prepolovljena je prednost reprezentativki Srbije, pet brzih opena za gošće,

Treba napomenuti da Ivon Anderson flertuje sa tripl-dablom i ima 8 poena, 6 skokova i 5 asistencija

Srbija ima vođstvo od 4 poena, 35:39
21' Počelo je drugo poluvreme
Odmah poeni Dragane Stanković na Škorićkinu asistenciju.

Raspoložena Ivon Anderson poentira sa polu distance, 30:39
20' Poslednji minut prvog poluvremena
Dva bacanja pogađa Nogić, Jun ne pogađa pa Park hvata ofanzivni skok i pogađa daleku trojku, vraća se Korea 28:33

Srbija jeste nametnula svoj tempo i uglavnom dominira na skoku, Koreanke imaju tek dva ofanzivna i 5 poena zaostatka za domaćom Srbijom.

I poslednji napad je uspešno završen, pa Srbija sa +5 odlazi u svlačionice, 30:35
19' Slobodna bacanja
Saša Čađo je izvukla faul pri šutu i imaće dva slobodna bacanja. Srbija vodi 29:23
17' Trojka za trojkom
Loš napad pa loša odbrana Srbije i primljena trojka, a odmah odgovara Jovana Nogić i Srbija drži visoku prednost 18:27

Ivana Raca po prvi put u igri, menja Aleksandru Crvendakić

15' Čađo za 3... Beng
Srbija pogađa novu trojku, sa levih 45 stepeni je Saša Čađo ostala sama i pogodila.

Na drugoj strani rampa Dragane Stanković, pa laki poeni Ivon Anderson sa lepu prednost 15:24, Južna Koreja zove minut odmora
13' Topuzović poentira
Srbija ponovo vodi, bilo je dosta problema da se dođe do poena u ovim trenucima, ali je Topuzović odreagovala pravovremeno. Odlična odbrana i energija, pa Dragana Stanković poentira još jednom i Srbija vodi, 15:19
12' Konačno poeni
Polaganje u kontri Dragane Stanković za 15:15.

Prvo je Aleksandra Crvendakić izvukla faul u napadu, pa je Ivon Anderson napravila istu grešku i vratila Koreankama posed.

Nerešeno je

Kraj prve četvrtine
Južna Koreja vodi protiv Srbije posle prvih 10 minuta – 15:13.
8' Prekinuta serija
Srbija je ponovo vezala tri promašaja, igra u napadu je veoma loša, ali je i Koreja stala sa šutem.

Konačno je trojkom prekinuta serija, pogađa je Nogić za 13:11.

7' Mora tajm-aut
Nova trojka Koreje za 13:8 i reaguje Marina Maljković.
7' Srbija neefikasna
Posle četiri vezana promašaja Srbije poentirala je Koreja za 7:6, a seriju promašaja pogotkom sa jedne noge prekida Ivon Anderson.

Posle dve dobre odbrane, Srbija je vezala dva promašaja, neprecizne su bile Krajišnik i Čađo, a Koreja pogađa novu trojku za 10:8.

4' Veliki broj promašaja
Kang pogađa prvu trojku za Koreju za 5:4, pa posle sjajne akcije poentira opet Tina Krajišnik.

Propuštene su čak tri šanse da se prednost poveća.
3' Spor start
Srbija je povela preko kapitena Tine Krajišnik, koja je promašila zicer, pa pogodila posle ofanzivnog skoka.

Koreja je uzvratila, a onda smo videli veliki broj promašaja na obe strane.

Srbija kao i uvek igra dobru odbranu, dok Južna Koreja više ne igra brzu košarku sa velikim brojem šuteva u ranoj fazi napada, pošto su promenili selektorku. Za sada ne praktikuju taj stil.

Ivon Anderson je pogodila za 4:2.
1' Počela je utakmica
Srbija protiv Južne Koreje igra u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Prva petorka
Čađo, Anderson, Crvendakić, Škorić, Krajišnik.

Dobrodošli!
Pratićemo meč prvog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo između Srbije i Južne Koreje.

Utakmica prvog kola grupe A počinje u 21:00.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.