Partizan – Primorska 81:62

Košarkaši Partizana pobedili su Primorsku rezultatom 81:62 u poslednjem meču 2019. godine.

19:16, 20:14, 24:16, 18:16
  PAR   PRI
  81 : 62
20' Kraj, Partizan pobedom završio 2019!
Košarkaši Partizana pobedili su Primorsku rezultatom u poslednjem meču 2019. godine i vratili se na deobu prve pozicije ABA lige!
38' Sve je rešeno, ali se i dalje igra odbrana
Lazić i Marinković nastavljaju da promašuju, a to kažnjava Trifunović (72:52). Tomas vezuje četiri poena, Gordić upisuje dva, a na drugoj strani precizni su Vončina i Lazić, koji popravlja svoj promašaj (78:58).
35' Partizan 7, Zagorac 7
Zagorac pogađa jednu, ali ne i drugu trojku, a Birčević u međuvremenu upisuje "bananu" (68:52). Prednost svoje ekipe povećava Zagorac, koji ima svih sedam poena Partizana u 4/4 – 70:52.
32' Ponovo sporiji početak četvrtine
Prvi poeni padaju posle 1.15 četvrte četvrtine, a beleži ih Hodža koji postiže trojku. Istom merom uzvraća Zagorac, ali sudije preinačavaju odluku i Radetu pišu dvojku posle pregledanja snimka (65:49).
30' Crno-beli na +17
Tomas pogađa jedno od dva bacanja, a onda u narednom napadu, posle izgubljene lotpe Dimeca, pogađa uz faul i koristi dodatno bacanje (63:46). U poslednjem napadu treće četvrtine Barič gubi loptu.
29' Dobra sekvenca Tomasa, Partizan povećao prednost
Tomas ubacuje oba bacanja, a isto čini i Dimec (56:46). Tomas koristi pravovremen pas Jaramaza i pogađa trojku, ali ne uspeva isto da ponovi u narednom napadu (59:46).
27' Ovacije za Novicu!
Veličković nastavlja da "školuje" u trećoj četvrtini i tera goste na tajm-aut (51:40). Marinković pogađa na drugoj strani, ali Novica nastavlja svoju seriju trojkom (54:44), izlazi iz igre i dobija ovacije sa tribina.
25' Volden se raspucao
Vončina nastavlja seriju, ali na drugoj strani i Veličković, koji vezuje četiri poena (43:39), a konačno u ritam ulazi Volden koji pogađa dve trojke zaredom (49:40).
23' Pravo niotkuda - egal
Pravo niotkuda - egal. Reding gubi loptu i zakucava Lazić, a na drugoj strani trojke ne pogađaju ni Pejdž ni Veličković. Barič pogađa oba bacanja (39:37), a seriju gostiju prekida kapiten Partizana za 41:37.
Prvi dvocifreni dolazi iz Primorske
Promašajem Jankovića i izuzetno teškom trojkom Vončine počinje drugo poluvreme (39:33). Bek Primorske je prvi dvocifreni večeras, sa 11 poena.
Počelo je drugo poluvreme
Statistika:
Izabranici Andree Trinkijerija su u prvom poluvremenu šutirali 8/17 za dva (47%) i 3/16 za tri (21%), ali 14/16 (87%) sa bacanja.

Primorska je imala 7/15 (47%) za dva, 3/14 (21%) za tri i 7/10 (70%) sa bacanja.
20' Partizan na +9 na poluvremenu
Birčević pogađa preko čuvara na asistenciju Zagorca, Partizan se dobro brani, a onda oba penala realizuje Jaramaz (37:29). Barič pogađa jedno bacanje, Gordić oba, a u poslednjem napadu u prvom poluvremenu Vončina promašuje šut preko ruke.

Izuzetno loših 20 minuta košarke, Partizan vodi 39:30.
18' Primorska ponovo u egalu
Treću trojku za svoju ekipu postiže Jaramaz, ali odmah zatim sa iste pozicije promašuje Volden. Primorska se raspucala, to jest pre svega Vončina, pa je veoma brzo prišla na 33:29.
Janković prekida agoniju
Dva i po minuta bez poena bila je publika u Areni, a agoniju je prekinuo Nikola Janković posle asistencije Tomasa – (30:22)!
15' Da l' je košarka il' ko zna šta li je...
Zakucavanjem Lazića Primorska je smanjila na -6, a onda se ušlo u jako lošu seriju. Dimec je napravio faul u napadu, Jaramaz promašio trojku, Marinković izgubio loptu, Tomas dobio rampu od Marinkovića...

Nije se tu zaustavilo. Sledi promašaj Lazića, Zagorca, opet Lazića dva puta, Tomas gubi loptu...

Katatrofalna košarka u Areni.
13' Prva dvocifrena prednost
Seriju Partizana prekida Marinković, ali se tu problemi za goste ne završavaju. Trifunović postiže drugu trojku za svoj tim na meču, Vončina promašuje trojku, a Gordić dobija faul na šutu i pogađa oba bacanja za prvu dvocifrenu prednost svoje ekipe (28:18).
Tajm-aut gostiju posle 50 sekundi
Ofanzivni skokovi, dobra tranzicija i poeni Redinga i Mozlija. Partizan pravi brzih 4:0 i tera Žakelja na tajm-aut posle 50 sekundi druge deonice (23:16).
10' Blaga prednost za domaćina na kraju 1/4
Marinković nije uspeo da donese izjednačenje pošto je promašio jedno bacanje, a prednost sa linije penala povećao je Reding (17:14). Četvrtina se završila koševima Bariča i Mozlija, te promašajima Nemaniča (2x) i Gordića – 19:16.
8' Ređaju se promašaji, crno-beli ne mogu da se "odlepe"
Mozli pokazuje šta zna i ume i beleži prvi blokadu, a Reding zatim biva polovičan sa linije penala. Marinković beleži nove poene horogom, a Pejdž se diže na novi šut i pogađa (15:11).

Barič pogađa oba bacanja, a Birčević nastavlja da promašuje (15:13), kao i Primorska koja je u jednom napadu promašila četiri šuta.
6' Partizan podigao nivo igre
Prvu trojku za crno-bele postiže Pejdž (10:7), ali u narednom napadu solo prodorom odgovara Barič. Sjajno zakucavanje izvodi Tomas koji vraća Partizan na +3 (12:9).
4' Festival promašaja
Volden pogađa oba bacanja i donosi izjednačenje, ali novu trojku za Primorsku postiže Vončina (3:6). Tomas i Zagorac promašuju po trojku, ali Srbin ispravlja promašaj i polaže loptu u koš (5:6).
2' Sporiji početak utakmice
Loš početak utakmice na obe strane. Trojku za goste postiže Kosi, a Jaramaz promašuje jedno od dva bacanja (1:3).
Počela je utakmica
Šta je rekao Žakelj?
"Igramo protiv ekipe koja cilja najviša mesta u Evropi i ABA ligi. Imaju dugu klupu pa nam neće biti lako. U Beograd odlazimo opušteno, dobro nam ide, momci se polako skupljaju, verujem da će dati sve od sebe pa očekujem dobru utakmicu".
Šta je rekao Trinkijeri?
"Primorska je u prvom delu sezone pokazala veoma dobru igru, o čemu govore i rezultati koji nisu slučajni. Sada je situacija malo drugačija ali to za igrače može biti dodatni motiv da odigraju dobro. Mi se nadam da ćemo dobrom utakmicom i u lepom ambijentu ispratiti 2019. godinu".

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.