Cedevita Olimpija – Partizan 85:69

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Partizan u derbiju 4. kola regionalne ABA lige rezultatom 85:69 i ostali na čelu tabele.

(24:21, 19:18, 15:18, 27:12)
  COL   PAR
  83 : 69
KRAJ
40' Partizan se muči, Cribes "dominira"
Ubedljivo najbolja partija Cirbesa u dresu Cedevita Olimpije, ubacio je 13 poena i uhvatio 9 skokova, ali ti njegovi poeni bili su vrlo važni za Cedevitu koja će po svemu sudeći ostati nepobeđena u ABA ligi
38' Paritzan ne može do novih poena
Koš je preko potreban crno-belima u ovim momentima, ali se izabranici Andree Trinkijerija nekako muče sa šutom i prednost domaćeg tima se iz napada u napad uvećava, sada je već plus 14, 81:67
36' "Brutalno" zakucavanje Majka Cirbesa
Posle tog zakucavanja za 75:65 usledila je kontra i Kodi Miler Mekintajer lako polaže za plus 12 u korist Cedevita Olimpije
35' Nova trojka Marka Simonovića!
Preko Nemanje Gordića je Simonović pogodio i treću trojku u ovoj deonici i njegov "mini rat" sa Korijem Voldenom se nastavlja
34' Stipanović kažnjava lošu odbranu, Trinkijeri zove tajm aut
Posle tajm auta, Kori Volden je nadmudrio Andriju Stipanovića nateravši ga da napravi faul pri šutu za tri poena i aktuelni MVP šampionata Izraela imaće tri slobodna bacanja. Pogodio je 2 od 3 i smanjio na 68:65
31' Rafalna paljba na startu
Marko Simonović i Kori Volden postižu tri trojke u tri napada na startu poslednjeg kvartala, 64:60 vodi Cedevita Olimpija. Ponovo se okuražio Kori Volden i pogodio trojku sa centralne pozicije za 64:63, može li Partizan do preokreta?
Kraj treće četvrtine
Cedevita Olimpija ima pola koša prednosti pred poslednjih 10 minuta košarke u Stožicama
30' Trojka Markusa Pejdža!
Ponovo se Pejdž pojavio kada je to Partizanu bilo najpotrebnije i postigao trojku za 58:57 u korist domaćina
28' Nekoliko nespretnih napada
I Partizan i Cedevita uspevaju da neke jako čudne napade reše u svoju korist. Za sada prednost ima domaći sastav, 57:54. Partizan deluje umorno, što je i logično zbog velikog broja gostovanja, pa se Cedevita Olimpija trudi da "slomi" Partizan krajem treće četvrtine

25' Marko Simonović muči Partizan
U dva napada je nekadašnji kapiten Crvene zvezde i reprezentativac Srbije odlično pronašao rupu u odbrani Partizana i prvo utrčavanjem sa "centrale", a onda i licem 1 na 1 rešio Jankovića, pa vezao 4 poena za svoj tim. U nastavku je Rašon Tomas promašio oba slobodna bacanja i rezultat je 53:48
23' Trojka Jaramaza!
Uspeva Ognjen Jaramaz da postigne petu trojku za Partizan na večerašnjoj utakmici. Gosti iz Beograda žele ponovo da uhvate rezultatski priključak, trenutno gube 49:44
21' Počelo je drugo poluvreme
Prvi posed je imala ekipa Cedevita Olimpije i on je bio neuspešan, a Partizan je na drugoj strani izgubio posed posle nesporazuma na relaciji Tomas – Volden

Kraj prvog poluvremena
Cedevita Olimpija vodi protiv Partizana rezultatom 43:39
19' Murić i Blažič "junaci" Cedevite u ovim momentima
Nekadašnji košarkaši Partizana i Crvene zvezde igraju veoma dobro u ovim momentima, uspevaju da postignu veliki broj poena i to nekih "otpadaka", pa domaćin vodi rezultatom 41:38
18' Brza košarka u Stožicama
Igra se brzo i sa dosta kontakta, na obe strane parketa pa imamo rezultatsku klackalicu i trenutno vođstvo Cedevita Olimpije rezultatom 39:36
16' Sjajna kombinacija Tomasa i Mozlija
Ponovo ali-up saradnja pomenutog američkog dvojca. Baš kao na ABA Superkupu, a ovim košem Partizan stiže do 34:30 i Slaven Rimac prinuđen da traži minut odmora.
15' Mekintajer kažnjava nepreciznost Partizana
Kodi Miler Mekintajer igra fantastičnu košarku u Stožicama,u ovim momentima je glavni igrač Cedevita Olimpije i drži svoj tim u igri, 30:30
13' Partizan ponovo vodi!
Sjajna igra Nemanje Gordića, koji uz pomoć Pejdža i Veličkovića uspeva da pomogne svom timu da se vrati u vođstvo u Stožicama. Crno-beli ponovo vode, sada rezultatom 26:28
11' Gordić promašio zicer, Stipanović ne greši
Nemanja Gordić uz kontakt nije pogodio za dva, pa je kontru rešio Andrija Stipanović. Klupa Cedevite je burno reagovala tražeći faul, pa su kažnjeni tehničkom greškom i Pejdž pogađa dodatno slobodno bacanje, a u nastavku i trojjku za samo -1, 26:25
10' Gordić pokreće Partizan
Šest vezanih poena Nemanje Gordića pomogla su Partizanu da uhvati rezultatski priključak. Posle uvodnih 10 minuta, Cedevita Olimpija vodi rezultatom 24:21
9' Blažičeva trojka za +9
Cedevita Olimpija "lomi" Partizan. Posle dobre akcije je Jaka Blažič pogodio trojku i ovim poenima domaćin vodi sa 24:15
8' Nesportski faul Žanisa Pejnersa
Samo jedno slobodno bacanje pogađa Mekintajer, ali se zbunjenost u ofanzivi obe ekipe nastavlja
7' Cirbes pravi probleme
Odlična rola nekadašnjeg košarkaša Crvene zvezde, namučio je odbranu Partizana i vezao neke važne poene za svoj tim. U nastavku je Stefan Birčević iznudio ličnu grešku i 2 slobodna bacanja, pa je posle dva pogošena smanjio na 17:15, a Hopkins pogađa trojku za novih plus 5, 20:15
6' Trojka Markusa Pejdža
Posle dobre akcije Partizana kasnio je Kodi Miler Mekinajter, pa je Markus Pejdž sa centralne pozicije pogodio za tri poena i prednost crno-belih, 12:13
5' Janković i Stipanović "glavne figure"
Za sada se ekipe fokusiraju na svoje centre, pošto su Janković sa 5 i Stipanović sa 8 poena predvodnici svojih ekipa tokom ovih uvodnih 5 minuta
3' Janković postiže prve poene iz igre
Crno-beli su prva tri poena postigli sa linije za slobodna bacanja, dok je Cedevita Olimpija preko Mekintajera i Stipanovića postigla svoje poene. Rade Zagorac je razbio tu monotoniju ubacivši trojku za vođstvo Partizana 6:8
1' Počela je utakmica
Prvi posed je imala ekipa Partizana, ali je loptu izgubio Rašon Tomas i tom prilikom faulirao Marka Simonovića. U nastavku Kodi Miler Mekintajer postiže prve poene na utakmici, pa je Cedevita Olimpija povela sa 2:0.
Sve je spremno za spektakl
Utakmica Olimpije i Partizana uskoro počinje, a pre meča je Nikola Janković dobio jednu sliku pošto je deo karijere proveo u redovima ljubljanske Olimpije.
Dobrodošli!
Zajedno ćemo u tekstualnom prenosu ispratiti utakmicu 4. kola ABA lige, koja se igra u Ljubljani, a akteri derbija su Cedevita Olimpija i beogradski Partizan.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.