Košarkaši Partizana pobedili su Tofaš 93:80, u drugom kolu grupe B Evrokupa.

(15:27, 30:22, 21:17, 27:14)
  PAR   TOF
  93 : 80
40' KRAJ, POBEDA PARTIZANA!
39' Navijači slave pobedu
Rade Zagorac pogodio je uz faul! Njegov 25 poena i Partizan je na +12, 89:77. Dosuđen je nesportski faul. Pogodio je dodatno bacanje, 90:77.

Trojku pogađa i Žanis Pejners, 93:77!
38' Partizan slomio otpor Tofaša
Lepo se okrenuo Veličković. Majstorija kapitena Partizana za +10, 87:77! Promašena trojka Filipa, Partizan će smiriti napad.
37' Tofaš u teškoj situaciji
Ugurlu pogađa otvoren šut za tri poena, 83:77. Lepo je Novica izgradio poziciju i pogodio, 85:77. Nova izgubljena lopta Tofaša, Ugurlu je nagazio liniju.
36' Velika prednost Partizana
Nova asistencija Korija Voldena i Veličković zakucava, 83:74! Novi tajm-aut Tofaša. Odbrana Partizana, Vajt je promašio trojku.

Potom slab napad crno-belih, Tofaš se odbranio.
35' Odlična energija crno-belih
Trojka Korija Voldena, a onda istom merom uzvraća Di Džej Vajt, 79:74. Dobar napad crno-belih, Parahovski zakucava, 81:74.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
34' Tofaš prekida seriju crno-belih
Devin Vilijams promašio je oba slobodna bacanja. Odlična asistencija Voldena za Mozlija! Tajm-aut trener Tofaša, 76:70!

Devin Vilijams ponovo je iznudio faul za dva slobodna bacanja. Sada je bio polovičan, 76:71.
33' Raspoloženi Zagorac!
Odlično trči Zagorac i pogađa za 71:70. Met Lodžeski nije uspeo da pogodi težak šut. Tajm-aut Partizan.

Još jedna trojka Zagorca, 74:70.
32' Igra se koš za koš
Tofaš nije uspeo da poentira. Vilijam Mozli fauliran je prilikom šuta i imaće dva bacanja. Promašio je oba, ali je lopta ostala u posedu crno-belih i Zagorac pogađa trojku, 69:68.
31' Počela je poslednja četvrtina
Odlična asistencija Gordića za Janković, ali centar Partizana nije uspeo da pogodi. Durmaz je promašio horog, a onda Filip koristi grešku Zagorca, 66:68.

Nemanja Gordić promašio je trojku.
30' Kraj treće četvrtine
Bili su crno-beli u naletu u ovoj deonici, međutim nisu uspeli da iskoriste momentum i u poslednju četvrtinu ulazi sa rezultatom 66:66.

29' Tofaš ne dopušta Partizanu da se odlepi
Devin Vilijams poentira pod košem, 64:62. Nemanja Gordić još jednom polaže loptu u koš, 66:62.

Berk Ugurlu uspeo je da pogodi uz faul Nikole Jankovića, 66:64.
28' Dobra igra Gordića
Veličković je lepo pronašao Mozlija, koji je pogodio za +2, 62:60. Di Džej Vajt promašio je trojku. Na drugoj strani Gordić pogađa uz faul! Promašio je dodatno, 64:60.
27' Velika borba
Lepa saradnja Gordića i Mozlija. Amerikanac polaže loptu u koš, 60:58. Tajm-aut trenera Tofaša. Faul u napadu Meta Lodžeskog.

Pejdž nije uspeo da pogodi polaganje, a Lodžeski donosi izjednačenje gostima, 60:60.
25' Egal u trećoj četvrtini
Di Džej Vajt donosi izjednačenje Tofašu, 56:56. Nemanja Gordić polaže loptu u koš, 58:56.

Ovoga puta Di Džej Vajt nije uspeo da pogodi težak šut.

24' Vilijams prekinuo seriju Partizana
Ponovo dobra odbrana Partizana i Tofaš nije uspeo da poentira. Jaramaz pogađa flouter, 56:52. Devin Vilijams prekida seriju crno-belih, 56:54.
23' Sjajna energija crno-belih
Odlična reakcija Parahovskog i Partizan se odbranio. Nova trojka Korija Voldena, 51:52. Tarik Filip promašio je flouter, a onda trojka iz tranzicije Jaramaza, 54:52!
22' Lodžeski i Zagorac razmenili trojke
Met Lodžeski pogađa otvorenu trojku, 45:52. Potom ni Zagorac nije pogodio, a onda dobra reakcija krila Partizana. Rade ovoga puta pogađa trojku, 48:52.
21' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad imaju gosti. Mustafa nije uspeo da poentira. Jaramaz je morao da šutirao iz velike daljine. Nije pogodio, ali su crno-beli došli do lopte. Potom ni Zagorac nije pogodio.
20' Kraj prvog poluvremena
Sjajna sekvenca Radeta Zagorca u poslednjem minutu! Prvo je pogodio uz faul, a onda je bio precizan u šutu van linije 6,775, 45:49. Tajm-aut gostiju. Do kraja je poluvremena ostalo je još 25 sekundi.

Odigrali su dobru odbranu crno-beli i na poluvreme se odlazi sa rezultatom 45:49.

Zagorac ima 12 poena, Veličković devet, a kod Tofaša Vilijams 13, odnosno Filip 12.
18' Tofaš ne dopušta crno-belima da priđu
Stefan Birčević promašio je jedno slobodno bacanje, 34:44. Met Lodžeski nije uspeo da pogodi trojku.

Dobar prodor Zagorca, koji je iznudio dva slobodna bacanja. Pogodio je oba, 36:44. Tarik Filip pogađa trojku od tablu, 36:47.
17' Partizan ne može da smanji zaostatak
Greše igrača Tofaša, crno-beli su u napadu. Volden je pokušao flouterom, ali je lopta izašla iz koša. Vilijams još jednom pogađa, 33:44.
16' Rasploloženi gosti
Sreća za Partizan, Filip je promašio zicer. Partizan to koristi i iz kontre poentira Birčević, 31:39. Loša odbrana domaćih i Vajt pogađa trojku, 31:42.

Tajm-aut Trinkijeri. Lepa asistencija Gordića za Parahovskog, 33:42.
15' Raspucane ekipe
Iz teške situacije pogodio je Parahovski, 26:33. Potom Devin Vilijams pogađa uz faul, 26:35. Pogodio je i dodatno bacanje, 26:36.

Još jedna trojka Veličkovića, 29:36! Istom merom uzvraća Di Džej Vajt, 29:39.

13' Bolja energija crno-belih
Rade Zagorac elegantno polaže loptu u koš, 21:31. Dobra odbrana Partizana, a potom i trojka Novice Veličkovića, 24:31.

Ermiš pogađa "dugu" dvojku, 24:33.
12' Gordić raspložen
Gordić je odlično prošao i poentirao za 17:29. Tajm-aut Orhuna Enea. Jašar je promašio zicer, a onda Gordić trči dobro u tranziciji, dobija dva bacanja i pogađa ih, 19:29.

Tarik Filip lepo je pogodio flouter, 19:31.
11' Počela je druga deonica
Prvi napad imaju gosti. Dobra akcija i sjajno zakucavanje Durmaza, 15:29. Pejners i Pejdž nisu uspeli da pogode šut van linije 6,75.
10' Poslednji minut prve deonice
Arbitri imaju malih problema sa satom. Meč će uskoro biti nastavljen.

Do kraja napada Tofaš je imao dve sekunde, ali je Janković napravio faul. Durmaz je pogodio oba bacanja, 15:25.

Loš napad Partizana i iz kontre je poentirao Ugurlu, 15:27. Kraj prve četvrtine!

8' Tofaš održava prednost
Gordić nije uspeo da pogodi trojku, ali je novi napad obezbedio Mozli. Potom je lopta došla do Zagorca, koji je iznudio faul za dva bacanja. Pogodio je oba, 13:19.

Vilijams raspoložen, 13:21.
7' Dobra odbrana crno-belih
Faul u napadu Ognjena Jaramaz. Još jedan slab napad crno-belih. Dobra odbrana crno-belih i odmah poentira Nemanja Gordić, 11:19.

Još jedna odlična odbrana domaćih košarkaša.
6' Raste prednost gostiju
Slab šut Birčevića, lopta pripada Tofašu. Met Lodžeski pogađa trojku, 9:17. Stefan Birčević promašio je otvorenu trojku.

Onda Vajt poentira i Tofaš je otišao na +10, 9:19. Tajm-aut morao je da zatraži Andrea Trinkijeri.
5' Partizan u zaostatku
Mustafa je promašio šut za tri poena. Na drugoj strani Kori Volden uspeva da pogodi šut van linije 6,75, 9:12.

Velika gužva u reketu Partizana, lopta je nekako došla do Vilijamsa, koji je iznudio faul. Nekadašnji centar Budućnosti pogodio je oba bacanja, 9:14.
3' Jaramaz u ritmu
Trojka Ognjena Jaramaza. Sjajna asistencija Novice Veličkovića. Lodžeski je precizan za +4 Tofaša, 5:9. Veličković je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, 6:9.
2' Spor početak crno-belih
Tarik Filip uspeo je da pogodi iz teške pozicije preko Zagorca, 0:4. Prvi poeni za Partizan preko Veličkovića, 2:4.

Trojka Tarika Filipa. Na drugoj strani Jaramaz je promašio šut.
1' Počela je utakmica
Prvi napad za ekipu Partizana. Aut liniju zgazio je Ognjen Jaramaz. Prve poene na meču za goste postigao je Vilijams, 0:2.