Olimpija – Budućnost 103:75

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Budućnost rezultatom 103:75 i plasirali se u finale ABA Superkupa.

(26:20, 24:26, 28:15, )
  COL   BUD
  103 : 75
KRAJ
Poslednji minut
39' Stoti poen Slovenaca
Trojkom hrvatskog reprezentativca Filipa Krušlina, na asistenciju Eda Murića, postignut je stoti poen, Olimpija Cedevite
37' Ponovo sjajni Kodi Miler Mekintajer
Poenima američkog plejmejkera Cedevita Olimpija stiže do prednosti od 23 poena, a rezultat je 94:71
31' Ogromna prednost Olimpija Cedevite
Igra Budućnosti se u potpunosti raspala. Slovenačko-hrvatska kombinacija ima znatno bolju igru i to se vidi i rezultatsk, pošto posle poena Hopkinsa dolaze do plus 20, 83:63
28' Sjajna igra Simonovića i Mekintajera
Mekintajerovih 10 i Simonovićevih 13 poena pomogli su Olimpija Cedeviti da stekne nešto veću prednost, pošto u ovim momentima vode sa 70:54
23' Počelo je drugo poluvreme
Kobs i Nikolić strelci su za Budućnost na startu treće deonice, dok na drugoj strani odlično igra Andrija Stipanović, 50:57.
20' Kraj prvog poluvremena
Posle prvog poluvremena ekipa Cedevite ima četiri poena prednosti. Ekipe igraju brzo, uz slabe odbrane, što se vidi i po semaforu.

Na poluvremenu, najefikasniji kod Budućnosti je Kobs sa 11 poena, dok Cedevitu predvodi Miler-Mekintajer sa 10.

Srpski košarkaš Marko Simonović postigao je osam.
17' Budućnost potpuno uhvatila priključak
Košem Martina Mejersa ekipa Budućnosti došla je na svega -1, 37:36. Cedevita igra slabo u drugoj deonici i Podgoričani to koriste.
13' Egal u drugoj četvrtini
Cedevita je ponovo bolje otvorila četvrtinu, ali je Budućnost koševima Martina i Kobsa uspela da uhvati priključak, 32:29.
10' Kraj prve četvrtine
Posle prvih deset minuta igre ekipa Cedevite vodi sa šest poena prednosti, 26:20.
8' Ekipe raspoložene na startu meča
U listu strelaca kod Cedevite upisali su se Amerikanci Boutrajt i Miler-Mekintajer.

Posle tačno osam minuta igre rezultat na semaforu je 20:16. Kod Budućnosti raspoložen je Bemfort.
5' Bolji start ekipe iz Slovenije
Stipanović i Simonović raspoloženi su na startu utakmice. Centar iz Bosne i Hercegovine lako je poentirao za +7, 14:7.
1' Počela je utakmica
Cedevita bolje kreće utakmicu i preko Simonovića, odnosno Kobsa dolaze do ranih 4:0.