Srbija – Finska 95:75

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Finsku 95:75, u drugom pripremnom meču za Svetsko prvenstvo u Kini.

(28:25, 26:11, 24:24)
  SRB   FIN
  95 : 75
KRAJ MEČA!
Pobeda Srbije 95:75!
39' Srbija pobed pobedom
Upisao se i Aleksa Avramović, 95:71. Alanen poentira za 95:73. Todorović je promašio sve u šutu za tri poena.
37' Upisali se Todorović i Jovanović
Sa linije za slobodna bacanja Todorović donosi Srbiji devedeseti poen, 90:68. Upisao se i Nikola Jovanović, 92:68, odlična asistencija Todorovića.

Starsport/Pedja Milosavljevic
35' Još pet minuta do kraja meča
Dejan Todorić nije uspeo da poentira. Na drugoj strani Finska gubi loptu. Birčević na asistenciju Milutinova pogađa, 86:68.
33' Srbija održava prednost
Palmi pogađa za tri poena, 80:65. Boban Marjanović pogađa oba slobodna bacanja, 82:65.
32' Počela je poslednja deonica
Finci poentiraju preko centra, 78:62. Na drugoj strani precizan je Teodosić, 80:62. Dejan Todorović promašio je otvoren šut za tri poena.

30' Kraj treće četvrtine
Marjanović je za pet minuta u trećoj četvrtini postigao osam poena i razlika je ponovo bila dvocifrena. Srbija ima +18 pred poslednjih deset minuta.
29' Marjanović ušao i napravio razliku
Srpski košarkaš postiže šest poena zaredom, a potom Simonović pogađa trojku trojku, 76:58.

Milosavljević odlično ostavlja loptu Marjanoviću, 78:58. Sepala je promašio s poludistance.
27' Trojka na trojku
Marko Simonović pogađa trojku, njegova druga, 64:52. Koivisto vraća pogotkom van linije 6,75, 64:55. Teodosić je precizan za tri, 67:55.

Bobi pogađa uz faul, 70:56.

25' Konačno koš Srbije
Na isteku napada trojku pogađa Stefan Jović, 57:48. Prvi put u igri je Boban Marjanović, koji je zamenio Milutinova.

Lučić pogađa oba bacanja, 59:48. Koti poentira pod košem, 59:50. Jović je oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja, 61:50.
23' Serija izgubljenih lopti Srbije
Finska otvara drugo poluvreme serijom 12:0, 54:48. Očajan napad Srbije, Đorđević mora nešto da promeni.
22' Dobar početak Finske
Srbija gubi loptu, a iz kontre poentira Gustavson, 54:41. "Orlovi" ponovo gube lopte, posle čega Valtonena poentira, 54:43.

Serija 7:0 Finaca i Đorđević je zatražio tajm-aut. Ponovo Srbij gubi loptu i Finska pogađa, 54:45.
21' Počelo je drugo poluvreme
Stefan Jović promašio je otvoren šut za tri poena. Finska otvara poluvreme trojkom Valtonena, 54:39.

20' Kraj prvog poluvremena
Odlično je Srbija finiširala prvo poluvreme. Serijom 18:2 odlazi na pauzu sa osamnaest poena prednosti, 54:36.
18' Raste prednost "Orlova"
Vladimir Lučić pogađa šut s poludistance, 47:34. Nova odlična odbrana naših košarkaša. Finska je dala samo devet poena u četvrtini.

Novi koš Vladimira Lučića, 49:34.

16' Finska se odlično drži
U dva navrata zaredom Finska poentira i smanjuje na -2, 36:34. Raduljica poentira uz faul, ali maši bacanje, 38:34.

Simonović pogađa trojku, 41:34.
15' Bolja odbrana "Orlova"
Krenuo je atraktivno da zakuca Lučić, ali je tom prilikom fauliran. Nekadašnje krilo Partizana pogađa jedno bacanje, 36:30.
13' Birčević raspoložen
Birčević pogađa trojku, 33:27. Istom merom uzvraća i Kanevro, 33:30. Teodosić promašio je otvoren šut za tri poena. Raduljica pogađa oba bacanja, 35:30.
12' Prvi koš Finaca u 2/4
Gustavson postiže prve poene za Finsku u nastavku, 30:27. Haf krade loptu, dobra odbrana gostiju. Otvorenu trojku promašio je Gustavson.
11' Odlična saradnja Jovića i Milutinova
Srpski centar ima već osam poena, 30:25. Finska potom gubi loptu. Bolja odbrana naše selekcije od kraja prve četvrtine.

10' Poslednji minut prve četvrtine
Posle dva minuta bez koša Srbija dolazi do pogotka. Van linije 6,75 precizan je Dragan Milosavljević, 24:24.

Milosavljević pogađa oba bacanja, 26:25.

Kraj prve četvrtine: Srbija sa +3 završava prvih deset minuta utakmice.
Tomašević i Danilović

8' Minut bez poena
Raduljica nije uspeo da poentira, a potom centar Finske pravi faul u napadu. Dejan Todorović promašio je otvoren šut za tri poena, dok Finci na drugoj strani gube loptu.

Istom merom uzvraća i Srbija.
7' Veoma brzo se igra
Finci brzo rešavaju napade, a istim ritmom prati ih i selekcija Srbije. Kanervo pogađa petu trojku za Finsku, 21:21. Ne igraju se kvalitetne odbrane u Zrenjaninu.

Selektor Đorđević zatražio je prvi tajm-aut na meču, nakon što je Kanervo pogodio za 21:23.
5' Finci se razigrali
Igra se izuzetno brzo. Finci su trojkama došli do prednosti, ali je Srbija brzo uzvratila. Teodosić polaže loptu u koš za 15:14. Potom Milutinov sjajno trči kontru i poentira, 17:14.

3' Birčević raspoložen
Krilni centar pogađa prvu trojku za Srbiju, 9:6. Finska nije realizovala napad, a potom Jović pogađa oba slobodna bacanja, 11:6.
2' Prvi poeni i za Finsku
Jović potom krade loptu i polaže loptu u koš, 4:0. Sepala pogađa trojku, a potom Birčević pravi faul pod košem, što znači da će Finci imati novi napad. Nisu uspeli da ga iskoriste.

Jović asistirao Birčeviću, 6:3. Finska pogađa još jednu trojku 6:6.
1 Počela je utakmica!
Stefan Birčević nije uspeo da poentira. Teodosić na drugoj strani blokira beka reprezentacije Finske. Prvi poeni za Srbiju postiže Milutinov, 2:0.
Prva postava:
Teodosić, Jović, Lučić, Birčević, Milutinov.
Srbija bez Bogdanovića, Bjelice, Gudurića, Jokića i Micića
U sastavu su: Teodosić, Simonović, Lučić, Milosavljević, Raduljica, Birčević, Todorović, Milutinov, Jović, Avramović, Jovanović, Marjanović.
Izvedene himne, utakmica uskoro počinje!
Reči selektora:
"Kada god imamo priliku, sa velikim zadovoljstvom, pripremne utakmice igramo van Beograda. Ovaj put red je došao na Zrenjanin i činjenica da su sve ulaznice rasprodate i da vlada veliko interesovanje za našu utakmicu sa Finskom, čini nas posebno radosnim. Drago mi je što će reprezentacija posle dužeg vremena igrati u Zrenjaninu i verujem da ćemo se na pravi način odužiti ljubiteljima košarke koji dođu da nas podrže", rekao je selektor reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević.