Srbija – Švedska 87:49

Košarkašice Srbije pobedile su Švedsku rezultatom 87:49 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

21:12, 22:9, 21:12, 23:16
  SRB   ŠVE
  87 : 49
Kraj – Srbija uništila Švedsku i plasirala se u polufinale!
Fenomenalna, vanvremenska partija izabranica Marine Maljković.
38' Ništa od +40, ili...
Butulija gubi loptu, Miljković ne pogaša šut sa poludistance, a Srbija zatim ne uspeva da uputi šut ka košu. Izgleda da neće biti +40...
36' Crvendakić se raspucala
Crvendakić trojkom Srbiji donosi +39! (79:40). Trojkom uzvraća Lojd, svojom prvom. Druga postava Srbije nastavila je da rešeta, a Crvendakić je opet pogodila trojku (82:43)!

34' Prednost sve veća i veća...
Odličnom odbranom, kojom su dolazile do lake realizacije, srpske košarkašice su nastavile da uništavaju rivalke. Maja Miljković povećava na 76:38.
32' Dobar start i poslednje deonice
A, kako drugačije? Četvrtu četvrtinu Srbija otvara ukradenom loptom, a onda i košem uz faul, koji je bio delo Čađo (66:33). Bruks dodaje do Milić, Srbija se brani, i to je 68:35.
30' Ofanzivna i defanzivna klinika
Potpuno "gaženje" protivnica. U poslednja dva minuta trojke su pogodile Bruks, Jovanović i Čađo, pa pred poslednjih deset minuta naše košarkašice vode 64:33.
Dobar pogled
26' Bolji otpor Šveđanki, ali avaj
Šveđanke dominiraju u skoku, ali maše zicer za zicerom. Probudila se Bruks, koja odlično parira visokim protivnicama, a Sađa Čađo cepa mrežicu i postiže novu trojku. Posle uspešnih penala gošći – 53:31.
24' Bruks i Dabović vratile stvari na svoje mesto
Posle skoro tri minuta košarke konačno poeni za Srbiju, trojkom Ane Dabović, koja ima 19 poena. Bruks pogađa fejd-avej, uz faul, pa Srbija, odjedanput, vodi u drugom poluvremenu (49:25).
22' Bolje otvaranje poluvremena gošći
Švedska drugo poluvreme otvara serijom 4:0, preko Zahui i Magariti – 43:25.
Počelo je drugo poluvreme

20' Srbija jednom nogom u polufinalu!
Čađo! Trojka za 41:19 i potpuno gaženje Švedske, a zatim i ukradena lopta Jovanovićeve za nove poene. U poslednjem napadu Sonja je opet ukrala loptu, ali poeni Stankovićeve nisu priznati zbog isteka vremena.
18' Crvendakić prekinula niz loših napada
Koš za 37:19 postignut je na 4:47 do kraja poluvremena, a koš za 41:19 na 2:12 do kraja. Strelac je bila Aleksandra Crvendakić
16' Šveđanke gube loptu za loptom
Srbija i dalje igra granitnu odbranu, pa dolazi do lakih poena u kontri – prvo preko Ane, a onda i preko Sonje (37:19). Šveđanke posle 16 minuta igre imaju čak 12 izgubljenih lopti.
14' Rafalna paljba Srbije!
Nevena Jovanović, heroj pobede protiv Belgije, pogađa dve trojke u dva napada za ogromnih +16. Elderbrink uzvraća u ranom napadu, ali još jednu trojku pogađa Sonja za 33:17!
Arena se "zapalila"
12' Zatišje, pa trojka i dvojka
Posle sporijeg starta druge deonice, Crvendakić pogađa trojku preko ruke, ali odmah uzvraća Zahui dvojkom – 23:14.
10' Srpkinjama konačno malo pala koncentracija
I Milićeva se upisala u listu strelaca, a zatim Čađo ponovo nije pogodila trojku. Krajem prve deonice konačno je pala koncentracija Srpkinjama, koje su primile dva koša zaredom (trojku posle nemarno izgubljene lopte). U poslednjem napadu četvrtine Butulija je promašila sve – 21:12.
8' Šveđanke ne znaju gde se nalaze
"Crnu" seriju prekida Dabović, koja već ima 12 poena (16:5). Granitna odbrana Srbije je još jednom urodila plodom i loptu je ukrala Sonja, koja je dodala Ani za lake poene na obruču. Poene za Švedsku, konačno, postiže Magariti – 19:7.

6' Umrtvljen tempo u Areni
Dosta neefikasna su bila poslednja dva minuta, sa po jednim košem na obe strane – 14:5.
4' Upisala se i Sonja, Dabovićeva dominira
Dominacija Ane Dabović, koja postiže drugu trojku i ima 8 od prvih 10 poena Srbije. Posle uvodnih 10:3 za naše odbrane su podigle nivo na obe strane, ali je uspela da preko ruke pogodi Petrovićeva – 12:3.
2' Furiozan početak Srbije
Odličan početak Srbije. Bruks postiže prve poene na meču, a onda trojku upisuje Ana Dabović. Posle nove dobre odbrane iste košarkašice kombinuju, a Šveđanke traže tajm-aut – 7:0.