Srbija – Belorusija 55:53

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije startovala je pobedom na Evrobasketu, pošto je sa 55:53 bila bolja od Belorusije.

(18:16, 11:16, 12:10, 14:11)
  SRB   BEL
  55 : 53
🔥🔥
GOTOVO! POBEDA SRBIJE!
Belorusija nije uspela da postigne koš za pobedu i naše devojke dolaze do velikog trijumfa!
40' Poslednji minut!
Srbija krade loptu na 50 sekundi do kraja. Međutim, Sonja Petrović je izgubila loptu i napad ima Belorusija.

Do kraja je ostalo još 42 sekunde.

Nesportska lična greška Crvendakić, Snicina pogađa jedno bacanje, 53:50. Belorusija nije uspela da realizuje napad, posle čega Belorusija pogađa trojku!

Nerešeno je na 9 sekundi do kraja, 53:53.

Tajm-aut Maljkovićeve. Imamo devet sekundi da damo koš za pobedu ili se ide u produžetak.

SONJA PETROVIĆ! POGAĐA NA DVE SEKUNDE DO KRAJA ZA 55:53!

Beloruskinje će imati poslednji napad i šut za pobedu.
39' Drama!
Oba slobodna bacanja promašila Veremejenka! Bruks je došla do skoka, posle čega je faulirana. Srbija će imati dva slobodna bacanja.

Bruks, čije je devojačko prezime Milovanović, pogađa jedno bacanje, 53:49.
38' Srbija ima lepu prednost!
Na dva i po minuta do kraja meča naša reprezentacija ima +5, 52:47. Naše devojke nisu uspele da poentiraju.

Beloruskinje pogađa oba slobodna bacanja, 52:49. Srbija gubi loptu, biće drame u Zrenjaninu.
36' Nevena Jovanović!
Bek reprezentacije Srbije pogađa trojku za 49:42.

Ipak, Belorusija vraća trojku, 49:45.

Sonja Petrović pogađa za tri poena! Razigrale su se naše devojke, 52:45.

34' Odlična odbrana naših košarkašica
Još nije uspele da poentiraju gošće, a prošlo je puna tri minuta. Naše dame igraju sjajnu odbranu. Povreda Snicine, morala je da napusti teren.

Dragana Stanković promašila je zicer. Lopta izlazi iz koša Miljkovićevoj.
32' Dobar početak naše reprezentacije
Dragana Stanković poentira za 43:42. Belorusija nije uspela da poentira iz više navrata. Trojku pogađa Dajana Butulija, 46:42! Tajm-aut Belorusija.
30' Kraj treće četvrtine!
29' Egal u završnici četvrtine
Sonja Petrović pogodila je jedno slobodno bacanje, 41:40. Problem za Srbiju, Ana Dabović dobija četvrtu ličnu grešku.

Veremejenka vraća prednost na stranu Belorusije, 41:42.
27' Srbija povećava prednost
Sonja Petrović pogodila je šut iz pada za +4 naše selekcije, 40:36.

Na drugoj strani Bentli prekida seriju, 40:38.

26' Petrovićeva raspoložena
Sonja Petrović pogodila je oba slobodna bacanja i donela je izjednačenje Srbiji, 36:36. Bentli je promašila šut za tri poena.

Bruks takođe nije bila precizna u šutu van linije 6,75, ali je Crvendakić došla do skoka i dobila faul, posle čega je pogodila jedno bacanje, 37:36.
25' Tvrdo u trećoj četvrtini
Marija Papova postiže prvi koš posle pauze, 34:36. Na drugoj strani Maja Miljković je promašila polaganje. Bentli je uzvratila promašajem, baš kao i Miljkovićeva.

Izgleda da je pauza uticala na igru naše selekcije.
Utakmica je nastavljena posle kraće pauze
Izgleda da u "Kristalnoj dvorani" imaju tehničke probleme
23' Dobar početak naših dama
Nevan Jovanović pogađa trojku za 34:34. Dobar start naših košarkašica u drugom poluvremenu. Na drugoj strani Lihtarovič je promašila flouter.

Napad Belorusije trajao je više od 40 sekundi, ali nisu uspele da poentiraju.
21' Počelo drugo poluvreme
Lihtarovič pogađa flouter od tablu, 29:34. Sonja Petrović uzvraća na drugoj strani, 31:34. Belorusija nije uspela da iskoristi napad, baš kao ni Srbija.
20' Kraj prvog poluvremena!
Katerina Snicina pogodila je trojku na 17 sekundi do kraja poluvremena, 29:32. Naše košarkašice nisu uspele da realizuju napad i na pauzu se odlazi sa rezultatom 29:32.
19' Tvrdo na kraju poluvremena
Bentli nije uspela da pogodi, ali je Snicina došla do skoka, posle čega je Belorusija poentirala, 27:29.

Jovanovićeva je pogodila jedno slobodno bacanje, 28:29. Dragana Stanković došla je do skoka, posle čega je i faulirana.

Tajm-aut Belorusija. Stankovićeva je polovična s linije penala, 29:29.
17' Ekipe se smenjuju u vođstvu
Sonja Petrović pogađa trojku! Srbija vodi 27:25. Lihtarovič donosi izjednačenje Belorusiji, 27:27. Dobre odbrane na obe strane na kraju ovog minuta.
15' Srbija se razigrala
Veremejenka pogađa oba bacanja i vraća prednost na stranu Belorusije, 22:23.

Nevena Jovanović pogađa za 24:23, a onda Lihtarovič uzvraća, 24:25.
14' Tvrdo na startu 2/4
Marina Maljković morala je da zatraži tajm-aut, pošto naše košarkašice nisu postigle koš u prva tri minuta druge četvrtine.

Dragana Stanković postiže prve poene za Srbiju u 2/4, 20:21.

Stankovićeva ponovo poentira, 22:21.
12' Odlična odbrana Srbije, napad problem
Ipak, u napadu teško pronalazimo prava rešenja.

Veremenko postiže prve poene u drugoj četvrtini, 18:18. Srbija nije uspela da postigne koš u prva dva minuta druge deonice.

10' Kraj prve četvrtine!
Milić je pogodila na isteku napada za vođstvo naših devojaka 18:16. To je i konačan rezultat prve četvrtine.
9' Crvendakić odlična
Hasper je precizan van linije 6,75. Belorusija ima +2, 12:14. Ista košarkašica faulira Milić, koja je ponovo bila polovična s bacanja, 13:14.

Faul u napadu gostiju. Milić nije uspela da poentira iz teške pozicije, ali je Čađo izborila novi napad. Crvendakić ponovo pogađa trojku, 16:14.
8' Ekipe se razigrale
Bentli je pogodila novi šut i tako donosi Belorusiji izjednačenje, 11:11. Srbija nije uspela da poentira iz dva navrata, a pošto je imala i treću priliku, za to je nagrađena.

Milić pogađa jedno od dva bacanja, 12:11.
7' Egal u prvoj četvrtini
Milić nije uspela da pogodi šut od tablu. Na drugoj strani Bentli pogađa s poludistance, 8:9. Jovana Crvendakić pogađa trojku, 11:9.
5' Razigrala se Sonja Petrović
Odličan potez Petrovićeve, koja lako poentira za 5:2. Viktorija Hasper pogađa jedno od dva bacanja, 5:3. Nevena Jovanović promašila je trojku.

Snicina postiže koš za 5:5.
4' Tvrdo na startu meča
Sonja Petrović iz tranzicije je napala odbranu Belorusije i dobila je faul pri šutu. Naša košarkašica pogađa jedno od dva bacanja, 3:2.
3' Prvi poeni za goste
Marija Papova postiže prve poene za Belorusiju, 2:2. Srbija ponovo nije uspela da realizuje napad.
2' Odlična odbrana naših devojaka
Igraju odličnu odbranu naše košarkašice, međutim u napadu ima prostora za napredak. Ana Dabović promašila je zicer, posle čega je Nevena Jovanović napravila faul u napadu.
1' Počela je utakmica
Prvi napad Belorusija nije iskoristila. Crvendakić promašila je težak šut, a na drugoj strani ponovo izgubljena lopta gostiju.

Ana Dabović pogađa uz faul, 2:0. Bek Srbije promašila je dodatno bacanje, ali je Srbija došla do ofanzivnog skoka, posle čega nismo uspeli da poentiramo.