NBA: Portland - Denver 112:116

Košarkaši Denvera su pobedili u četvrtoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Zapadne konferencije protiv Portlanda – 116:112. Ovim trijumfom ukupan rezultat je izjednačen na 2-2, a Nagetsi su prekinuli niz od dva trijumfa ekipe iz Oregona.

POR   DEN
  112 : 116
Marej ni da trepne - pobeda Denvera!
Poslednji tajm-aut na meču Meloun je iskoristio da bi nacrtao akciju prema kojoj Jokić izvodi loptu iz auta.

Marej je fauliran, realizovao je sigurno slobodna bacanja, a u sledećem napadu Portlanda Mekalum je pogodio težak šut, ali je gazio liniju pa je koš vredio samo dva poena.

Plejmejker Denvera se ponovo našao na liniji penala, nije promašio (11/11) i stavio je tačku na duel u Portlandu.

Konačan rezultat - 116:112.
Lilard smanjio na -2!
Sjajno su Blejzersi rešili zagonetku posle tajm-auta, Lilard je protrčao kroz reket i sigurno položio za dva poena, 7,7 sekundi pre kraja meča - 112:110.
Lilardu drhti ruka, Mareju ne!
U poslednjih 30 sekundi Denver je ušao sa viškom od tri poena, Lilard je realizovao samo jedno slobodno bacanje, Marej je bio uspešniji i na 13,2 sekunde do kraja meča Nagetsi su imali +4.
Jokić zabeležio novi tripl-dabl!
21 poen, 12 skokova, 11 asistencija!
Jokić "namestio" četiri koša za Denver i zaradio povredu!
Poslednji obračun je otvorio Barton trojkom na asistenciju Jokića, srpski centar je potom omogućio Herisu da ubaci poene, a posle ponovo Bartonu.

Usledilo je još jedno divno dodavanje za Herisa, koji je pogodio uz faul, ali se tom prilikom Jokić i povredio.

Na drugoj strani, Lilard je upisao četiri poena, dok je Hud ubacio veoma važnu trojku, za +3.
Peti faul Milsapa!
Opet isto, Lilard u prodoru, sudije se javljaju... Lilard je ubacio slobodna bacanja za 99:98.
Problem za Denver, četvrti faul Milsapa!
"Pojavljivanje" Aminua na obruču posle promašaja je izazvalo reakciju Melouna, a trener Portlanda Teri Stots je učinio isto pošto je Lilard iznudio 4. prekršaj Milsapa.
Lilard se probudio, Jokić "ugasio" Kolinsa
U 5. minutu poslednje deonice Lilard se vratio na teren i ekspresno upisao 5 poena.

Na drugoj strani je Jokić imao svoj šou, iznudio je dva faula Kolinsa, potom i njegovu tehničku grešku, a sve je začinio skokom jednom rukom i jednostavnim ubacivanjem lopte u koš.

Posle njegovih slobodnih bacanja Denver je bio na 99:93.
Marej utišao dvoranu!
Sjajan ritam Mekaluma je pokrenuo publiku u Portlandu, ali je nalet domaćih odbio Marej, trojkom za novih šest poena razlike - 94:88.
Četvrti faul Jokića!
Napad posle blokade Kolinsa nije iskoristio Kari, Milsap je realizovao slobodna bacanja, a u igru su ušli Jokiæ i Marej, na 8 minuta do kraja meèa. To nije spreèilo Mekaluma da proleti pored obojice, ubaci dvojku i smanji razliku na posed zaostatka. Marej i Jokiæ su zatim "zajedno" postigli dva poena, a Mekalum je u sledeæem napadu iznudio 4. faul srpskog centra.
Serija Portlanda!
Poslednju deonicu je trojkom otvorio Bizli i Denver je otišao na +10, ali je Rodni Hud najpre položio, a potom asistirao Mekalumu za trojku, što je prepolovilo prednost Nagetsa.

Mekalum je ubacio novu trojku za seriju od 8:0!
"Tim Dankan Denvera"
Jokić radi sve na terenu
Drugi put na meču Jokić je pogodio težak šut koristeći tablu.

Mogao je do nove asistencije, ali je tu priliku upropastio Barton, Kolins je potom na drugoj strani zakucao protiv Jokića, ali mu je srpski centar uzvratio divnim šutem posle prodora sa perimetra, pošto je prethodno ukrao loptu.

U poslednjem napadu je Jokić odbranio šut Lilarda, da bi za tri sekunde Barton promašio šut za tri poena.

Posle treće četvrtine Denver je imao vođstvo 84:77.
Milsap - kao špricer
Kanter blokirao Jokića, pa zaradio 4. ličnu grešku
Lilard i Heris su nastavili da promašuju, prethodno je Kanter propustio šansu da izjednači, a Milsap je sa 5 poena u nizu održao prednost Denvera.

Pod košem Portlanda je Kanter uspeo da izblokira Jokića, pošto ga je ranije omeo u pokušaju da pogodi flouter, a zatim je napravio 4. faul.

Zbog toga, a i prekršaja na račun Lilarda i Aminua, publika je žestoko reagovala.
Vredi podsetiti se - spektakl u režiji Seta Karija
Treći faul Jokića
Prvi duel Jokić-Kanter u drugom poluvremenu je završen prekršajem srpskog centra, što je njegova treća lična greška.
Lilard promašio 4 trojke
Lilard je nervozno započeo drugo poluvreme, ali je promašio je 4 trojke, ali je Portland u egalu održavao Mekalum.

Denver je otvorio poluvreme serijom 8:0, a u tome je učestvovao i Heris, koji se nije proslavio u prvom delu meča.
Dve asistencije Jokića za minut
Za 19 minuta na parketu u prvom poluvremenu Jokić je upisao 2 asistencije, a taj učinak je duplirao za svega minut u nastavku.
BUM!
Marej "tiho" do 17 poena, Jokić odigrao 19 od 24 minuta
Jokić je poluvreme završio sa 13 poena, 7 skokova i 2 asistencije, ali i 3 izgubljene lopte za 19 minuta.

Najefikasniji u ekipi Nagetsa je bio Marej sa 17 poena, dok je Milsap ubacio 10.

Ekipu Portlanda je u poenima predvodio Kari (16), fantastični Aminu je dodao 13, Mekalum 12, a Lilard je ostao na 10, uz 5 asistencija.
Kari trojkom "odsvirao" kraj poluvremena!
Spektakularno šutersko veče mlađi brat iz porodice Kari je krunisao svojom četvrtom trojkom na meču, za konačnih 63:57 posle 24 minuta igre!
Aminu - X faktor
Po koš su ubacili Kanter i Jokić, a hiperaktivan period druge četvrtine je presečen sa dva faula nad Milsapom.

El-Faruk Aminu je tokom celog meča bio X faktor, a sjajnu minijaturu, posle odlične odbrane nad Herisom, krunisao je sa 2+1.

Dozu energije Nagetsima dao je Jokić pogotkom od table, da bi potom asistirao Milsapu za trojku, pošto je prethodno i Heris dobio tu priliku, ali ju je propustio - 60:55.
Zvižduci Jokiću, tri trojke Seta Karija!
Više od odmora Denveru je dobro došao povratak Jokića na parket.

Najpre je zaradio zvižduke domaće publike zbog faula nad Kolinsom, pa ubacio trojku, ali je sve u senku bacio Set Kari.

Ubacio je tri trojke u tri napada za 53:46!
Kakav odgovor Portlanda!
Mekalum je iz tajm-auta izašao sa spremnom trojkom, ubacio je potom i bacanja, a sve je začinio Kari, za seriju od 7:0.

Meloun je morao da pozove ekipu na konsultacije, pošto ništa u napadu nije uspela da organizuje, dok je odbrana veoma lako pucala.
Serija Denvera!
Početnu konfuziju u duelu drugih petorki prekinuo je Malik Bizli, ubacio je dvojku i iznudio prekršaj Seta Karija.

Niz loših odluka Portlanda u napadu je otvarao kontre Nagetsa, Montej Moris i Vil Barton su kompletirali seriju od 10:0, pa je klupa domaćih zatražila tajm-aut.
"Talija"
Kraj prve četvrtine, vodi Portland!
U finišu perioda Lilard je potpuno pomutio glave odbrani Nagetsa, a na drugoj strani je Jokić morao prilično da se namuči, dva puta promaši obruč i uhvati dva skoka da bi zabeležio svoj šesti poen.

Mogao je Portland i do veće razlike, ali je Mejson Plamli sjajno reagovao i sprečio egzekuciju poslednjeg napada u četvrtini.
Lilardovih 3+1, 8:0 serija Portlanda!
Jokić "ugasio" Kantera
Pauza je delovala, Jokić je odmah po nastavku igre pronašao pravi način da uposli Mareja, a potom je se u dva navrata našao u duelu sa Enesom Kanterom.

Najpre je sjajno odbranio pokušaj turskog centra, koji je promašio ceo koš, a potom i iznudio njegovu drugu ličnu grešku.

Denver je dobro branio ulazna dodavanja, ali je Lilard ipak uspeo da pronađe Aminua za zakucavanje.

Prethodno je plejmejker Portlanda pogodio tešku dugu dvojku.
3 izgubljene lopte Jokića za 7 minuta
Dejm!
Očajan potez Jokića, Portland se vraća
Posle odmora po zakucavanje su publici priredili Marej i Demijen Lilard, ali se moralo opet na pauzu posle očajnog pokušaja Jokića da baci "tačdaun" pas preko celog terena.

Portland je napravio seriju 6:0 - 17:16.
Jokićev flouter
Portland nije uspeo da uspostavi kvalitetnu i kontrolisanu igru, pa su igrači domaće ekipe morali na odmor, posle Jokićevog floutera za 15:9.
Kako to?!
Probudili se Nagetsi, serija 8:0!
Inicijativu Krega je ispratio Marej sjajnim prodorom, da bi niz poena nastavio Pol Milsap, posle ofanzivnog skoka.
Zbunjeni Nagetsi, dva promašaja Jokića
Kao po običaju u celom plej-ofu, Nagetsi su smušeno otvorili utakmicu.

Jokić je zabeležio dva promašaja u samom startu, a jedine poene je za dva minuta igre zaradio Džamal Marej, šutem iza table.

Na drugoj strani, precizan je bio Enes Kanter, dok je Si Džej Mekalum upisao četiri poena.

Loš niz Nagetsa je prekinuo Tori Kreg, trojkom 6:5 za Trejlblejzerse.