Valensija – Alba 89:75

Košarkaši Valensija pobedili su Albu rezultatom 89:75, u prvom meču finala Evrokupa.

20:13, 21:25
  VAL   ALB
  41 : 38
KRAJ
Rutinska pobeda Valensije u prvom meču finala Evrokupa.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Vil Tomas sa 22 poena i šest skokova, a pratio ga je prezimenjak Met sa 16. Odličan je bio i Van Rosom koji je postigao 15.

Kod gostiju Pejton Siva zabeležio je 17 poena, Hermanson je imao 16, a Gedraitis devet.
39' Valensija dolazi do pobede
Do kraja je ostalo još oko minut i domaći sastav ima nedostižnu razliku.
37' Valensija blizu pobede, Alba se ne dâ
Hermanson smanjuje na 75:64. Joan Sastre nije uspeo da pogodi trojku, a onda Dubljević pravi faul za slobodna bacanja. Jedno od dva bacanja, 75:65.
35' Prvi koš za Valensiju u 4/4
Berlinska ekipa otvara poslednju četvrtinu serijom 9:0, 71:62. Konačno prvi koš za Valensiju, postiže ih Vil Tomas, 73:62.

Noko potom pravi faul u napadu.
33' Alba ne odustaje
Za više žara ušli su gostujući igrači i to se vidi na semaforu. Priliku na da smanji na -12 propustio je Pejton Siva. Ponovo Valensija nije uspela da poentira.

Sikma polaže loptu u koš za 71:59. Tajm-aut trener Valensije.
31' Počela poslednja deonica
Centar Albe postiže koš uz faul, ali je promašio bacanje, 71:55. Valensija potom gubi loptu, a Sikma ne uspeva da poentira.
30' Kraj treće četvrtine, dominacija Valensije
Ovaj period igre domaći košarkaši dobili su sa 30:15. Veliku prednost ima Valensija.
29' Met Tomas briljira
Bek šuter Valensije postiže 16. poen na meču za 67:51. Gifaj pogađa oba slobodna bacanja za 67:53. Lu Laberi zakucava za 69:53.
27' Valensija kontroliše ritam meča
Domaći košarkaši imaju maksimalnih +11, 60:49. Kakva trojka Meta Tomasa, 63:49. Lomi protivnika domaća ekipa.

I dalje traje pauza...
25' Sve pogađa domaća ekipa
Sem Van Rosm pogađa iz prodora za 55:49. Gedraitis nije uspeo da pogodi trojku, a onda ni Noko posle ofanzivnog skoka. Sem Van Rosom još jednom van linije 6,75, 58:49.
24' Cepaju se mrežice na obe strane
Vil Tomas je pogodio sa poludistance za 49:46. Pejton Siva uzvraća trojkom, 49:49.

San Emeterio vraća prednost Valensiji, 51:49, dok Luk Sikma promašuje polu-horog.
22' Brz početak
Sem Van Rosom pogađa trojku za 47:41, a onda u redovima Albe uzvraća Pejton Siva, 47:44.
21' Počelo je drugo poluvreme
Hermanson nije uspeo da pogodi flouter preko Tobija. Na drugoj strani San Emeterio pogađa uz faul, 44:38.

Rkas Gedraitis precizan je van linije 6,75, 44:41.
POLUVREME
Posle dvadeset minuta igre domaći košarkaši imaju minimalnu prednost. Valensija je u prvoj četvrtini igrala mnogo bolje, ali je u drugoj upala u mašinu Albe.

Gosti su pogodili 7 od 13 trojki i zahvaljujući šutu van linije 6,75 nalaze se u igri.

Najefikasniji kod domaćina je Vil Tomas sa 14, dok Met ima 11. Kod gostiju Hermanson ima devet.
 20:13, 21:25, 30:15, 18:22
  VAL   ALB
  89 : 75
POLUVREME
19' Alba se potpuno vratila
Hermanson je pogodio uz faul i izjednačio na 35:35. Centar Valensija Majk Tobi pogodio je jedno od dva slobodna bacanja, 36:35.
17' Siva ušao u ritam
Pejton Siva pogodio je novu trojku za samo -3, 33:30. Ponsarnau je morao da zatraži tajm-aut.

Đoan Sastre gubi loptu, a onda Šnajder maši zicer.
15' Vraća se Alba
Hermanson pogađa trojku za -5, 28:23. Gosti mnogo bolje čuvaju reket i to se vidi na semaforu. Dubljević nije uspeo da pogodi trojku, a onda Noko gubi loptu.

Tomas pogađa uz faul, 31:23. Sikma smanjuje na -6, 31:25.
13' Rasplamsala se igra
Treća trojka Meta Tomasa, 26:15. Na drugoj strani istom merom vraća Gifaj, 26:18. Met Tomas postiže svoj jedanaesti poen, 28:18.
11' Nova trojka Meta Tomasa
Tomas postiže trojku za 23:13. Alba nije uspela da realizuje napad, a potom i Valensija gubi loptu.
10' Kraj prve četvrtine
Posle prvih deset minuta igre rezultat je 20:13. Valensija za sada dominira u skoku, pošto ima čak sedam u napadu, a isto toliko i u odbrani. Sa druge strane Alba ima ukupno pet skokova.
8' Valensija kontroliše skok
Za sada dominacija domaćih košarkaša pod obručima. Tomas je pogodio za 11:10, a potom je Dubjević povećao na 13:10.

Ponovo se odbranila ekipa Valensije.
6' Dosta promašaja na startu meča
Obe ekipe dobro su se ispromašivale.

Vil Tomas nastavlja da pogađa, 9:7. Luk Sikma pogađa tri poena, 9:10.
5' Vil Tomas raspoložen
Vil Tomas pogađa trojku za 5:5. Gedraitis nije uspeo da je vrati, ali ostaje lopta u posedu gostiju. Sikma nije pogodio polu-horog, a onda Valensija gubi loptu.

Gedraitis nije pogodio trojku, a onda je loptu položio u koš Tomas, 7:5.
3' Gedraitis dobro otvorio meč
Litvanski košarkaš se sjajno demarkirao i pogodio trojku, 0:3. Na drugoj strani Sastre postiže za 2:5. Kliford povećava na +3, 2:5.

Majk Tobi hvata loptu u napadu, ali potom pravi grešku u koracima.
2' Tvrd početak meča
Nije uspeo da pogodi Fernando San Emeterio, a potom trojku maši Pejton Siva. Trojku nije uspeo da pogodi ni Sem Van Rosom.
1' Počela je utakmica
Prvi napad imaju košarkaši Albe. Loš napad gostiju, Kliford šalje loptu u aut. Ni Valensija nije uspela da realizuje napad.
Predstavljanje igrača
Utakmica kreće za nekoliko minuta!
Alba na treningu u "La Fonteti"

EPA-EFE/MANUEL BRUQUE
Španija ne može da ima pet predstavnika
Imali smo pet španskih timova u Evroligi sezone 2017/18, što je bila posledica skraćivanja spiska timova sa 24 na 16. To je bila neka vrsta kompenzacije koja je bila izuzetak. Prema pravilima, maksimalan broj ekipa koji može da učestvuje iz jedne zemlje je četiri. Ako španski tim osvoji Evrokup, to znači da se nijedan španski tim neće kvalifikovati za Evroligu preko Endese. Pobednika Evrokupa ima prioritet nad potencijalnim prvakom domaćeg šampionata, tako da ne može da postoje pet španskih timova u EL sledeće sezone", rekao je Bertomeu.

Računica je jasna. Valensija osvoji Evrokup i neka od ekipa iz Evrope dobiće specijalnu pozivnicu. Partizan joj se nada.
Partizan navija za Valensiju
"Naše šanse za Evroligu nisu još sasvim izgubljene. Postoji mogućnost da dobijemo specijalnu pozivnicu. Za tako nešto potrebno je da Valensija osvoji Evrokup i tako obezbedi plasman u elitu. Partizan je godinama veoma uspešno igrao Evroligu i svakako da zaslužuje da se tamo vrati", izjavio je predsednik Partizana.

Opširnije pročitajte OVDE.
Dobrodošli!
Utakmica od velikog značaja. Ko pobedi biće na korak do plasmana u Evrolige. Ostanite uz naš sajt i ispratite utakmicu do kraja.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.