15. kolo: Crvena zvezda – Barselona 69:76

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone 76:69 u Beogradu u meču 15. kola Evrolige.

(13:20, 18:14, 18:27, )
  CZV   BAR
  69 : 76
Kraj
Trijumf Barselone u Beogradu – 76:69.
40' "Ludnica"
Tri velike šanse imala je Zvezda za tri poena, ali je sve promašila.

Kalinić i Marković nisu poentirali, potom je Kuzmić predao loptu u ruke protivniku i Barselona je otišla na +7 trojkom Kurika (69:76).
74 sekunde pre kraja
Mitroviću nije zadrhtala ruka sa penala.

Crvena zvezda imaće napad na -5, nakon što "nacrta" akciju Dejan Radonjić na tajm-autu.
39' Holins promašio izjednačenje!
Imao je otvorenu trojku posle odlične akcije, ali nije pogodio...

Šteta.

srdjan stevanovic/starsport
39' Drama!
Stefan Marković trojkom vraća Zvezdu potpuno u igru.

Na nešto manje od dva minuta je samo -3 (68:71).
38' Kakav poen Mirotića, uz pomoć sudija
Izvukao je na drugi obruč 2+1, uz sumnjivu odluku sudija.

Morala je da bude lopta za Zvezdu (63:70).
37' Serija Zvezde 6:0 za povratak!
Evo drame u "Pioniru"!

Barselona tri i po minuta ne zna za koš, što koriste crveno-beli.

Košem Kalinića stižu na -4 (63:67).
36' Stao je napad Zvezde
U trenucima kada može da se vrati i to nekoliko puta zakazala je najviše organizacija napada.

Na to se dodaju šutevi iz teških pozicija i Zvezda ne može da uhvati pravi priključak.

Ipak, i dalje se ne predaje (59:67).
33' Zvezda se muči sa napadom
Teško dolazi do poena, čak i sa linije penala.

Osam promašaja sa bacanja na 19 pokušaja...

31' Lep potez Markovića
Dobro se "šunjao" u reketu i lagano položio.

Dva poena je dao i Šmits, pa je Barselona zadržala istu razliku (51:63).
Zvezda u velikom minusu pred poslednju četvrtinu
Košem Jokubaitisa, crveno-beli imaju najveći zaostatak do sada (49:61).

Težak zadatak pred timom Dejana Radonjića.
29' Zvezda opet na -11
Odlična rola Hejs-Dejvisa i ponovo Katalonci imaju 11 poena prednosti (46:57).

Kao u prvom poluvremenu...
28' Katalonci ne staju
Hejs-Dejvis je ponovo siguran iz ugla, a pridodao mu se Šmits zakucavanjem.

Zvezda na devet poena zaostatka, uprkos odličnoj sekvenci Kalinića (46:55).
27' Kaliiiiinić!
Prva njegova trojka, a ukupno druga crveno-belih.

Nastavio je seriju, ali ju je pokvario Roland Šmits odgovorom na isti način (44:50).
25' Kalinić u elementu
Digao je navijače "na noge" sa nekoliko vezanih poena.

Preuzima odgovornost najbolji košarkša Zvezde u ključnim momentima (41:45).

Međutim, čeka adekvatnu pomoć saigrača... Holins je promašio trojku.
22' Zvezda u problemu
Rival je bolje ušao u drugi deo, dao je već tri trojke – Laprovitola dve i jednu Hejs-Dejvis.

Između toga je pogodio samo Kalinić i Zvezda je u zaostatku od osam poena (35:43).
21' Laprovitola trojkom otvorio poluvreme
Argentinac donosi +6 Barseloni (31:37).
Đoković aktivan kao na terenu

Strelci
Najefikasniji na meču je Luka Mitrović sa 11 poena, ali ima i tri lične greške.

Od saigrača najbliži mu je Nejt Volters sa pet, dok je Ognjen Kuzmić na četiri.

U Barseloni devet ima Sertač Šanli, Serhi Martines je na šest, a jedan manje je zbacio Nikola Mirotić.
Kraj prvog dela!
Zvezda na tri poena zaostatka – 31:34.

Odličan rezultat, posebno ako se pogleda da je postigla samo jednu trojku (Volters) i da je u jednom trenutku imala -11.
20' 15 sekundi do kraja poluvremena
Kjurik je vezao tri pogođena bacanja, ali je Kuzmić odgovorio na drugoj strani.

Jasikevičijus je zatražio tajm-aut (31:34).
20' Sad tehnička Holinsu
Napravio je faul Amerikanac i zatražio objašnjenje od sudija.

Stidljivo, ali su ga kaznile...
19' Tehnička Jasikevičijusu
Litvanac je prigovorio sudijama na zakucavanje Šmitsa, a čak je mogao da bude faul u napadu.

Očekivao je da bude 2+1, a Kalinić je promašio bacanje na drugoj strani (29:31).

18' Velika borba
Za svaku loptu, pod oba koša...

Zvezda se muči u napadu, ali sve to nadoknađuje sjajnom odbranom i još uvek je u egalu (27:29).

Nikola Mirotić je poslednji poentirao od tablu..
Zvezda u problemu
Luka Mitrović već ima tri faula i na klupi je.

To je problem za crveno-bele jer je Mitrović već na 11 poena...
16' Volters "zapalio" halu
Prva trojka Crvene zvezde večeras, u režiji Voltersa, za prvo vođstvo na meču i oduševljenje u dvorani.

Međutim, kratko je trajalo jer su na drugoj strani pogodili Šanli i Smits (23:26).
15' Barselona sa penala prekida post
Oko pet minuta je bila bez koša, a onda je Hejs-Dejvis pogodio sa penala.

Barselona ima novo vođstvo (20:22), dok je Crvena zvezda i dalje bez trojke.

Iz šest promašaja.
14' Nerešeno!
Opet Mitrović, nerešiva je enigma za Katalonce sa već 11 poena.

Prvo izjednačenje od početka meča (20:20).

13' Barselona i dalje bez koša u drugoj deonici
Čvrsta odbrana crveno-belih, istakao se opet Cirbes na Dejvisu, a sve je valorizovao novim košem Luka Mitrović, što mu je deveti.

Barselona je tri minuta bez poena, zato je reagovao trener Jasikevičijus tajm-autom.

Zvezda se potpuno vratila u igru (18:20).
11' "Zakuvalo se"
Zvezda se vratila, sada je na -5 (15:20) tako što je Majk Cirbes dva puta bio precizan sa penala.

U sledećem napadu usledila je blokada nemačkog centra nad Jokaubaitisa za eksploziju u hali.
Novak u "Pioniru"

Kraj prve četvrtine
Crvena zvezda na -7 (13:20).
9' Mitrović već na sedam poena
Već smo napisali da se najviše igra za njega...

Dobra rola iskusnog krilnog centra kao odgovor na poene Brendona Dejvisa (13:20).
7' Mitrović u centru pažnje
Najveći teret u napadu pada na njega, bar na startu meča.

Pogodio je jedno bacanje od ukupno četiri do sada, pa potom poentirao, ali je i imao još jedan promašaj.

Barselona za to vreme nije uspela da postigne koš (7:16).
4' Zvezda u ozbiljnom minusu
Katalonci su se raspucali, pre svih Šanli i Martines za tri poena.

Već imaju dvocifrenu razliku (5:16).
3' Zvezda se muči u napadu
Teško dolazi do poena, čak je Luka Mitrović promašio oba slobodna bacanja, ali je otpadak pokupio Kuzmić.

Međutim, u sledećem napadu je Martines pogodio trojku (3:8).
2' Prve poene dao je Šanli
Nekoliko neiskorišćenih napada sa obe strane.

Šanli je doneo početno vođstvo Barseloni u drugom minutu.