14. kolo: Crvena zvezda – Olimpijakos 81:76

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Olimpijakos u Beogradu rezultatom 81:76, u meču 14. kola Evrolige.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti crveno-beli derbi u Beogradu, koji igraju Zvezda i Olimpijakos u okviru 14. kola Evrolige.
KRAJ – Pobeda Zvezde
40' Finiš
Pogodak Kalinića, a onda i trojka Dorsija.

Penali za Ivanovića na 14,5 sekundi do kraja, 80:76.
Tajm-aut Radonjić
Greška Markovića, a onda i poeni Dorsija iz kontre, 78:73.

Ostalo je još 35 sekundi do kraja.
39' Završnica
Trojka Lazića, 78:70.

Nešto kasnije i 1 od 2 Fala sa linije slobodnih bacanja, 78:71.

Ostalo je 46 sekundi do kraja.
38' Zvezda ima lepu prednost
Mekisik je dobio tri penala. Ubacio je samo jedno, 73:70.

Kalinić je na drugoj strani promašio, baš kao i Mekisik potom trojku.

Dva minuta do kraja.
37' Vodi Zvezda, biće drame
Zvezda čuva vođstvo u završnici, 73:69.
36' Zvezda stekla vođstvo
Zakucavanje Mekisika, a onda i pogoci Kalinića, pa Slukasa, 64:66.

Volters je pogodio trojku uz zvuk sirene, 67:66. Loš napad Olimpijakosa, a onda i pogodak za dva Kalinića, 69:66.
34' Egal
Prve poene u 4/4 Zvezda postiže posle dva i po minuta preko Voltersa, 58:58.

Na drugoj strani je opet bilo sumnjivo, Mekisik je bio na ivici koraka, a u nastavku je pogodio Printezis, 58:60.

Mitrovića je faulirao Žan-Šarl pri šutu. Ubacio je Luka oba bacanja, 60:60.

Karakterističan potez Printezisa i njegov četvrti poen, 60:62.

Mitrović je na drugoj strani opet iskoristio dva penala, 62:62.
32' Olimpijakos opet vodi
Ubacio je Slukas oba bacanja posle faula Davidovca, da bi na drugoj strani Dobrić dobio blokadu od Martina, 56:55.

Čini se da je Slukas pravio korake, nisu suđeni, da bi onda Volkap pogodio uz faul, 56:58.
KRAJ III ČETVRTINE
Bila je ovo četvrtina u Zvezdinom ritmu, koja pred poslednjih 10 minuta vodi 56:53.

Slukas je pogodio u finišu kvartala, ali je snimak pokazao da je vreme isteklo.
Tehnička za klupu Olimpijakosa
Zbog konstatnih prigovora.
Tehnička za Larencakisa
Zbog simuliranja. Pao je pre kontakta sa Kalinićem.
28' Tajm-aut Radonjić
Pet poena zaredom Olimpijakosa naterali su Radonjića da reaguje, 49:53.
26' Smenjivanje ekipa u vođstvu
Bacanja Ivanovića, a ona nakon tajm-auta sjajna odbrana Zvezde, 49:48.

Starsport
24' Rezultatska klackalica
Dorsi je pogodio "nemoguću" trojku, 45:46.

Promašaj Kalinića, a onda i Fala. Kuzmić je odličnu odbranu odigrao.

Kalinić je majstorijom izvukao polaganje preko ogromnog Fala. Rezultatska klackalica, 47:46.

Iz, takođe, nezgodne situacije Vezenkov je pogodio u padu, 47:48.
22' Efikasan početak drugog dela
Olimpijakos je trojkom Vezenkova otvorio drugo poluvreme, 36:41.

Vratio je istom merom odmah Davidovac, 39:41.

"Dugu" dvojku pogodio je Tajler Dorsi, 39:43.

Lazić je napao po čeonoj liniji i pogodio uz faul Papanikolaua, 42:43.

Nakon trojke Davidovca, Zvezda opet vodi, 45:43.
Počelo drugo poluvreme
Prvi napad ima Zvezda.
POLUVREME
Zvezda je vodila gotovo 19 minuta, ali je Olimpijakos u poslednjem minutu prvog poluvremena preokrenuo rezultat, 36:38.
18' Tajm-aut Radonjića, OLI je "tu"
Nakon trojke Larencakisa, Olimpijakos je prišao na 34:33.
17' Novi tajm-aut, Zvezda čuva prednost
Bili su koraci Larencakisa verovatno, nisu dosuđeni, da bi potom Mekisik pogodio posle faula Kuzmića. Promašio je dodatno bacanje, 29:28.

Na drugoj strani Kalinić je ubacio drugu trojku, 32:28.

Promašaj Printezisa, a onda i teledirigovani pas Markovića za lagano polaganje Kalinića, 34:28.

Poeni Žan-Šarla iz reketa, pa faul, a onda i tajm-aut Barcokasa, 34:30.

Srdjan Stevanovic/Starsport
16' Volters promašio zicer, tajm-aut
Fenomenalan horog Mitrovića preko ruke, a onda i trojka Mekisika na drugoj strani, 28:26.

Usledili su i penali Voltersa (1/2), 29:26.

Promašaj Printezisa u završnici napada, a onda i nezavršena najlepša akcija Zvezde na utakmici, Volters je promašio polaganje.
14' Zvezda i dalje vodi
Sjajna akcija Markovića i Mitrovića, a onda i dobar prodor Slukasa, 23:21.

Nikola Ivanović je ubacio prvu trojku, 26:21.

Razigrao se i Martin, koji je postigao šesti poen, 26:23.
12' Martin u mini-seriji
U strelce su se upisali Hasan Martin i Luka Mitrović, 21:17.

Martin je još jednom pogodio posle dodavanja Mekisika, 21:19.
KRAJ I ČETVRTINE
Zvezda ima prednost posle prvih 10 minuta, 19:15.

Srdjan StevanovicStarsportphoto
8' Trojke
Siguran Kuzmić preko Fala, a onda i trojke Vezenkova, pa Kalinića, 17:10.

Isto je učinio i Dorsi, 17:13.
6' Prvi tajm-aut, Zvezda vodi
Seriju Zvezde je trojkom prekinuo Kostas Papanikolau, 9:5.

U narednom napadu je Kalinić napravio "korake". Odbranila se Zvezda, da bi onda Holins pogodio trojku, 12:5.

Prve poene je upisao Tajler Dorsi, 12:7. Trojku je na drugoj strani ponovo šutnuo Kalinić, ali je promašio.

Na 4:22 prvi TV tajm-aut, 12:7.
4' Serija Zvezde 7:0
Dvojka Davidovca, dobra odbrana Zvezde, pa trojka Davidovca, 7:2.

Dorsi je nervozan na početku utakmice, a nakon slobodnih bacanja Voltersa, Zvezda je otišla na 9:2.
2' Centri se upisali
Neuspešan prvi napad gostiju i greška Volkapa. Na drugoj strani je pogrešio Kalinić.

Nakon promašaja Dorsija, Kuzmić siguran posle dodavanja Kalinića, 2:0.

Ne može Oli da ubaci za sada, promašio je Papanikolau, baš kao i Volters na drugoj strani.

Prve poene za goste dao je Mustafa Fal, 2:2.