Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zenit 69:58, u meču 13. kola Evrolige.

Pratićemo meč 13. kola Evrolige između Zenita i Crvene zvezde.

Meč u Sankt Peterburgu počinje u 19:00.
Kraj utakmice
Pobeda Crvene zvezde u Sankt Peterburgu – 69:58.
38' Zvezda blizu ubedljive pobede
Vodi 68:50.
37' Zvezda na +18
Holins pogađa dva bacanja za 50:67 i dolazi do petog poena na ovom meču.

Kalinić je zatim fauliran pod košem i pogađa jedno za +18.
36' Serija Zenita
Serijom 6:0 dolaze na -15.
35' Zenit samo sa penala pogađa
Lojd, pa Ponitka pogađaju po dva bacanja – 48:65.
Zvezda na +21
Dobrić opet za dva. Vezao je sedam poena.
34' Zvezda odrađuje posao
Dobrić pogađa za 63:44.
33' Trojka Dobrića
Posle dvojke Zubkova, Dobrić pogađa trojku iz ugla i smiruje strasti na terenu – 42:61.
32' Zvezda slabo ulazi u 4/4
Promašaji i izgubljene lopte, ali i dalje ima +18.
Kraj treće četvrtine
Zvezda vodi 58:40.
30' Cirbes za +20
Zvezda vodi 58:38.

Serija 8:0.
29' Cirbes pogađa
Za 38:54, za najvećih +16.
28' Zvezda propustila šanse
Mitrović maši oba bacanja, pa Dobrić otvorenu trojku, mogla je prednost da bude mnogo veća.
26' Mitrović kroz noge
Mitrović je dodao kroz noge protivnika za poene Cirbesa! Sjajan potez.
26' Zvezda na +12
Karašev pogađa trojku na isteku napada, pa Zvezda gubi loptu pri izvođenju auta ispod koša.

Beron je pogodio trojku, ali je isteklo vreme.
24' Evo i Holinsa
Dug napad, koji je na kraju završen faulom nad Kalinićem. Pogodio je jedno – 33:45.

Volters je ukrao loptu na drugoj strani i pogodio u kontri za +14, ali je odmah uzvratio Miki.

Trojku konačno pogađa Holins za 35:50.
22' Volters nastavlja
Miki je odmah pogodio uz faul i smanjio na 31:42, pa je onda Mitrović dva puta pogrešio u dodavanju za Holinsa i to neshvatljivo.

Mitrović se onda okrenuo i nije video dodavanje Voltersa, pa su to bile četiri izgubljene lopte za 40 sekundi.

Ponitka maši otvorenu trojku, pa Volters pogađa jedan "divlji" šut na ulazu za +13.
21' Počela je treća četvrtina
Najefikasniji
Kuzmić 11, Kalinić i Volters po 9 poena.
Kraj prvog poluvremena
Crvena zvezda vodi – 42:28.
Lazić za tri!
Vodi Zvezda 40:28.
20' Zenit smanjuje
Od -12 do -7 – 30:37.

Radonjić traži još jedan tajm-aut.
18' Sjajni Volters
Volters probija Mikija i pogađa za 23:32.

Kalinić je odlično odbranio koš od Kuzminskasa i onda u kontri Volters pogađa uz faul!

Zvezda vodi 35:23.
17' Radonjić je sada ljut
Mitrović čita dodavanje Mikija i još jednom krade loptu, još jedna sjajna odbrana. Na drugoj strani je preterao Holins i izgubio loptu, posle čega Zubkov krade loptu i pogađa.

Radonjić opet traži tajm-aut posle dve akcije.
16' Radonjić nezadovoljan
Zvezda igra dobru odbranu, ali u napadu ne blista. Već su sada mogli da imaju veliku prednost.

Radonjić traži tajm-aut.
15' Kalinić pogađa jedno bacanje
Dugu seriju bez poena prekinuo je Nikola Kalinić sa linije penala – 21:30.

Sada ima devet poena.
15' Dobra odbrana Zvezde
Sjajna asistencija Voltersa za zakucavanje Mitrovića, pa Miki pogađa posle očiglednih koraka koje sudije nisu svirale.

Dobrić je nastavio sa promašajima u šutu za tri poena, jedino oružje koje Zvezdu ne služi. Odmah ga je izveo Radonjić iz igre.

Ne ide ni Zenitu šut za tri, pošto je Miki promašio otvorenu trojku, a ne uspeva ni Holins na ulazu da se upiše protiv bivšeg tima.
13' Zenit seče seriju
Posle serije Zvezde 6:0, Zubkov pogađa uz faul Mitrovića– 19:27.
12' Dvocifrena prednost Zvezde
Prvi poeni u drugoj četvrtini pali su posle dva minuta košarke, pošto smo videli nekoliko promašaja na obe strane na početku druge četvrtine.

Pogodio je Volters iz koraka za 16:25, pošto mu je Cirbes dobrom postavkom otvorio prostor.

Isto je uradio i Dobrić posle fantastične odbrane Zvezde i ukradene lopte. Sada je +11.
Kraj prve četvrtine
Zvezda vodi – 23:16.
9' Upisuje se Beron
Faulirao ga je Cirbes na šutu, pa pogađa dva bacanja za 16:21.
8' Zvezda na +7
Kalinić dva puta pogađa posle ofanzivnog skoka u napadu za 10:19, pa Gudaitis zakucava.
6' Vajt u igri
Frenkamp pogađa još jednu trojku, pa Holins koji je hteo da vrati maši ceo koš.

Lojd je sjajno asistirao Gudaitisu, koji dobija po rukama od Holinsa i išao je na liniju penala – 10:15.

Eron Vajt je ušao umesto Kuzmića i debituje za Zvezdu.
5' Odlična Zvezda
Frenkamp je pogodio trojku preko Voltersa, a onda Kuzmić za 6:12 pogađa posle ofanzivnog skoka i ima šest poena.

Mitrović je poslao fantastičan pas ka Kuzmiću, koji fintira čuvara i pogađa uz faul. Zvezda vodi 15:6.
4' Kalinić uz faul
Pogađa Kalinić uz faul Frenkampa, ali ne realizuje bacanje i Zvezda vodi – 3:10.
3' Dobar start Zvezde
Prve poene na utakmici postigao je Kuzmić, posle sjajne odbrane u prvom napadu. Položio je na asistenciju Kalinića.

Frenkamp je pogodio dugu dvojku preko Kalinića, da bi onda Volters za 2:4 pogodio flouter u padu.

Mitrović je faulirao Mikija pod košem na šutu, ali je Miki pogodio samo jedno bacanje.

Holins je odličnim pasom pronašao Kuzmića za 3:6.

Mitrović pogađa posle ofanzivnog skoka za +5.
1' Počela je utakmica
Može li Zvezda do pobede na teškom gostovanju?
 16:23, 12:19, 12:16, 19:11