29. kolo: Crvena zvezda - Himki 92:81

Košarkaši Crvene zvezde u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedili su u 29. kolu Evrolige ekipu Himkija sa 92:81.

CZV   HIM
  92 : 81
Kraj! Zvezda pobedila sa 92:81
Rutinski crveno-beli privode meč kraju...

Odlično su odigrali poslednju četvrtinu u napadu, ređalu su trojke i na kraju prekinuli seriju od osam poraza u elitnom takmičenju.

Na kraju pobeda Radonjićevog tima od 92:81.
37' Lojd, za tri!
Pogodio je Džordan Lojd za tri, 86:73. Zvezda je na 15/20 u šutu za tri poena!
36' Zvezda na +10!
Lazić, Lojd, Lazić... Serija od 8:0, Zvezda ima +10!

Tajm-aut je zatražio treren Himkija!
35' Lojd uspešan
Lojd je pokušao za tri, fauliran je, ide na liniju bacanja... Precizan je bio sva tri puta, 75:73.
34' Serija poena
Džordan Miki postiže 21. poen, 69:71.

Ipak, Davidovac postiže novu trojku, 4/4 za sada, njegov 16. poen na meču, 72:71.

Miki opet postiže lake poene za Himki, 72:73.
34' Trojke na obe strane
Trojka Davidovca, ali i Mekoluma... 69:69.
33' Serija 0:6
Neverovatno, tri laka realizovana napada Himkija, serija od 6:0 i sada je nerešeno, 66:66.
32' Zvezda na +6
Sjajan početak poslednje četvrtine, poseni Uskokovića, pa zakucavanje Davidovca, koji se umalo nije povredio u doskoku, 66:60!
Treća četvrtina: Prvo vođstvo Zvezde!
Ognjen Dobrić u poslednjem minutu treće četvrtine ima bacanja.

Prvo nije pogodio, ali jeste drugo, i ovo je prvo vođstvo Zvezde na meču, 59:58!

S druge strane, Mekolum sa linije penala pogađa oba, 59:60.

Davidovac je sa strane pogodio trojku, 62:60!
29' Zvezda izjednačila!
Duop Rit je postigao jedno od dva bacanja, 55:58.

Ognjen Dobrić je pogodio iz kontre, 57:58, a onda dobio i dodatno bacanje. Pogodio je, Zvezda je izjednačila, 58:58.
28' Rit, trojka, pa onda Voldenova!!!
Dup Rit za tri, 51:54.

Miki je postigao koš za 51:56.

I Volden je postigao trojku, 54:56.
27' Zvezda se drži
Rit je pogodio sa linije bacanja, 48:53.

Bacanja i sa druge strane posle treće lične Voldena, Džordan Miki je pogodio drugo bacanje, 48:54.
26' Poeni Dobrića
Dobrić je uspešan sa linije bacanja, 45:51.

Valijen uzvraća poenima ua 45:53.
25' Volden pogađa
Erik Mekolum je pogodio jedno od dva bacanja, 18. poen za njega, 41:51. Volden u poslednjem sekundu napada uspeva da pogodio za 43:51.
24' Noko uspešan sa penala
Lendri Noko sa linije bacanja postiže oba poena, 41:50.
23' Trojke Rusa
Legnston Hol je smanjio na 39:41, ali je Mekolum pogodio trojku za goste, 39:44.

Vjačeslav Zajcev posle nesportske lične Zvezde koristi bacanja, pa posle i za tri poena, 39:48.

Loš početak Zvezde, ponovo, Miki pogađa za 39:50. Tajm-aut je zatražio Radonjić.
21' Trojka Karasjova, vraća Dobrić
Karasjov iz ugla pogađa za tri poena, 34:41. Uzvratio je na isti način Dobrić, 37:41.
21' Trojka Karasjiva
Karasjov iz ugla pogađa za tri poena, 34:41.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme: Četiri poena razlike za Himki
Miki postiže nove poene za 31:36.

Potom su Rusi napravili faul u napadu, a Branko Lazić pogodio trojku, 6/10 do sada na timskom nivou.

Mekolum prodorom postiže finalne poene za goste u ovom delu, i na odmor Himki odlazi sa četiri poena prtednosti 34:38.
18' Zvezda prišla na koš
Kori Volden je dobio priliku za tri slobodna bacanja. Prvo je promašio, druga dva pogodio, 28:33.

Promašaj Rusa u narednoj akciji, pa trojka Voldena, 31:33.
17' Himki na +9
Jagodić-Kuridža nije pogodio pod košem, a Mekolum ofanzivnim skokom ispravlja propust, 22:29.

Davidovac je uzeo loptu, postigao poene zakucavanjem, 24:29. Valijev je opet pokupio loptu pod košem Zvezde i pogodio za 24:31.

Davidovac je sa linije bacanja promašio oba pokušaja... Kombinacija Ponkrađov - Miki, ovaj drugi zakucava za 24:33. Radonjić ponovo uzima tajm-aut.
15' Lojd drži Zvezdu u igri
Lojd sa linije bacanja postiže oba poena, 20:24. Njegov deseti poen.

Karasjov pogađa trojku na drugoj strani, 20:27.

Volden na liniji bacanja, faul Karasjova....Pogađa oba, 22:27.

14' Trojka i Dobrića
Ognjen Dobrić sa strane pogađa trojku, 18:24.
13' Trojka Mekoluma
Noko je postigao poene za 15:21.

Mekolum sa strane pogađa trojku, njegov deveti poen, 15:24.
12' Rusi prave razliku
Himki je odmakao na devet poena razlike... Košarkašima Crvene zvezde baš ništa ne ide... Radonjić je uzeo tajm-aut.

Po povratku igri, nova, druga trojka Džordana Lojda, ali uzvraća poenima i Džordan Lojd, 13:21.
11' Poeni Landrija, dve rampe
Lendri Noko pogađa oba bacanja na startu druge četvrtine. Potom njegova blokada, ali je i Džordan Miki lupio rampu Ognjenu Dobriću!

Erik Mekolum koristi oba bacanja posle faula Uskokovića, 10:17.
Prva četvrtina: Šuteri spavaju
Dejan Davidovac je postigao trojku za 8:12.

Ponkrašov sa linije bacanja (Zvezda izašla iz bonusa) pogađa jedno bacanje, 8:13.

Vladislav Šarapov je na 8,5 sekunde pre kraja četvrtine fauliran, sa linije penala pogodio je oba bacanja, 8:15.

Sve u svemu, užasna šuterska četvrtina sa obe strane...
8' Zakucavanje Noka
Lendri Nioko je zakucao za 5:8.

Miki se sa druge strane ne zaustavlja, njegov osmi poen, 5:10.
7' Promašaji na sve strane
Košarkašima Crvene zvezde ništa ne uspeva u napadu, do sada gomila promašaja i nezavršenih akcija...Nisu ni Rusi sjajni.
6' Raspoloženi Miki
Džordan Miki postiže šesti poen, 3:8.
5' Trojka Lojda
Konačno, porvi poeni, Džordan Lojd je pogodio trojku, smanjio na 3:6.

Pokušao je i Lazić za tri iz ćoška, neuspešno, imamo prvi tajm-aut.
4' Zvezda ne može da pogodi
Više od tri minuta je prošlo, Crvena zvezda još nije postigla poene.

Gosti iz Moskve vode, 0:4.
2' Himki poveo
Sergej Monija postiže prve poene na meču, gosti su poveli 0:2.
Počela je utakmica
Petorka Crvene zvezde
Radonjić se večeras odlučio da počne meč sa ovim timom:

Lojd, Lazić, Uskoković, Simonović, Kuzmić.

Petorka Himkij: Karacev, Zajcev, Vjalcev, Monija, Miki.
Lojd u fokusu
Košarkaš Crvene zvezde Džordan Lojd ima ove večeri jedinstvenu priliku.

Ukoliko postigne 13 i više poena, postaće najefikasniji igrač crveno-belih u jednoj sezoni u evropskim utakmicama.

Trenutno je u tom segmentu najbolji Tejlor Riočesti sa 403 poena.
A šta kaže trener Himkija...
Andrej Malcev, trener Himkija:

"Zvezda ima izbalansiran tim koji igra tipično jugoslevensku košarku. Imaju iskusnog trenera Radonjića, koji dobro zna šta je Evroliga. Takođe, imaju dobre strance u ekipi, koji su lideri tima i preuzimaju na sebe veliku odgovornost u odbrani i napadu. Moramo imati isti pristup kao na nedavnom meču sa Realom, zatim tri četvrtine meča sa Albom i sa utakmice sa Zenitom u VTB ligi", rekao je Malcev.
Radonjić: Nisu imali sreće
Šta kaže trener Zvezde, Dejan Radonjić:

"Himki je dobar tim. Na njihovu nesreću, problemi sa virusom na startu sezone su se reflektovali na rezultate tokom cele sezone. Tim je sada nešto drugačiji nego na startu, ali dovoljno dobar da pobedi Real ili Zenit. Moramo da budemo spremni da odigramo dobar meč, nadamo se da će dobri intervali u našoj igri biti dovoljni da pobedimo", rekao je trener crveno-belih.
Statistika kaže...
Prekinuti seriju poraza
Meč nema neki preteran značaj, ali za izabranike Dejana Radonjića bitno je jedno - prekinuti seriju od osam uzastopnih poraza u ovom takmičenju.
Zvezda protiv Rusa
Košarkaši Crvene zvezde igraju još jedan meč u Evroligi, ovog puta domaćini su ekipi Himkija. Reč je o susretu 29. kola elitnog takmičenja.