2. kolo: Crvena zvezda – Baskonija 90:73

Košarkaši Crvene zvezde su rezultatom 90:73 pobedili Baskoniju u drugom kolu Evrolige.

(23:16, 13:15, 29:18, 25:23)
  CZV   BAS
  90 : 73
KRAJ
Ubedljiva pobeda Crvene zvezde, Džordan Lojd je bio briljantan sa 30 postignutih poena!
40' Poslednji minut
30 poena Džordana Lojda! Pogodio je trojku preko ruke, a potom Rokas Gidraitis daje i svoju 6. trojku, 88:68
38' Peta trojka Gidraitisa
Ne može Gidraitis sve sam, pogodio je svoju petu trojku za 83:65, a potom Zvezda uspeva da se vrati na +20, 85:65
37' Simonović trojka!
Pogađa Marko Simonović za 20 razlike, 81:61, a potom Branko Lazić krade loptu i u nastavku promašaj SImonovića, pa faul u odbrani.
35' Sjajni Lojd
Sa linije penala pogađa svoj 26. i 27. poen za 76:57. Potom odlazi na klupu na zasluženi odmor.
33' Lojd nezaustavljiv!
Džordan Lojd ima 25 postignutih poena! Zvezda vodi 74:57 i samo čudo može da je odvoji od prve pobede u Evroligi ove seozne.
31' Nastavlja se utakmica
Posle duže pauze se utakmica nastavlja, semafor je donekle popravljen. Dakle, biće samo osnovne statistike, tačnije rezultata koji će se ručno voditi. Odmah u prvom napadu je Lojd iznudio tri slobodna bacanja i pogodio sva tri, 68:49. Lojd ima 22 poena!
Prekid u "Pioniru"
Trenutno su igrači pozvani da se vrate na klupu svog tima pošto ima problema sa semaforom i zbog toga je odložen start poslednje četvrtine.

Kraj treće četvrtine
28' Tri lične u napadu u nizu
Dosta greše igrači Crvene zvezde u ovim momentima. Tri faula u napadu u tri poseda u nizu, a poslednji je napravio Kuridža povlačenjem protivnika za dres. Zvezda ima 62:48 i prednost je i dalje sigurna.
27' Baskonija pokazala znake života
Posle trojke Rokasa Gidraitisa, aktivirao se i Toni Džekiri koji je iznudio dva faula i pogodio oba slobodna bacanja, pa trojku daje Diop za 60:46. Zvezda i dalje ubedjivo vodi.
25' Lojd i Simonović
U jako dobrom raspoloženju igraju Džordan Lojd i Marko Simonović. Sada oni pogađaju još dve trojke, razlika je sve veća 53:38. Lojd već ima 17 poena! Ovo je deseta trojka Zvezde iz 17 pokušaja. Simonović ima 2/2, a Lojd 4/5.

23' Lojd je svuda
Ako ne poentira, onda asistira. Sada je pronašao Simonovića nakon ukradene lopte i ovaj iz kornera pogađa za 47:33, jer se Baskonija sa linije penala prethodno "upisala"
22' Dvocifrena prednost
Odlično otvaranje Zvezde, imaju seriju od 5 poena bez odgovora i prednost je dvocifrena. Džordan Lojd pogađa novu trojku i pokazao da će biti sjajno pojačanje, 41:31

Odmah potom
Lojd iznuđuje 3 slobodna bacanja i pogađa sva tri, 44:31, a Amerikanac ima već 14 poena.
21' Počelo drugo poluvreme
Kuzmić pogađa u prvom napadu u nastavku i povećao Zvezdinu prednost, 38:31
Kraj prvog poluvremena
20' Polonara pogađa
Prvi poeni Polonare posle odlične prve četvrtine, sada je smanjio razliku za Zvezdom, 36:31
19' Hol prekida seriju Baskonije
Puna dva minuta druge četvrtine skorerske pauze, Lengston Hol pogađa šut za tri poena na asistenciju Korija Voldena i prekida seriju Baskonije, 36:29
17' Vildosa razbija tišinu
Luka Vildosa pogađa svoj peti poen na utakmici posle puna dva minuta bez koša. Baskonija je smanjila razliku, pošto je i Sedekerskis pogodio za 33:29
15' Henri približio Baskoniju, Lojd odgovorio
Pjerija Henri je namučio odbranu Zvezde, odmakao se od svog čuvara i pogodio šut za dva, a onda sjajni Džordan Lojd pogađa svoju drugu trojku na utakmici, njegov osmi poen, Zvezda vodi 28:23

Trojku pogađa i Kori Volden, sada je 31:23, najveća prednost Zvezde u dosadašnjem delu meča
13' Prazan hod
Veliki broj grešaka na obe strane, samo pet poena za tri minuta košarke u drugoj četvrtini, 25:19

Alek Piters ponovo kažnjava lošu igru Zvezde u odbrani, uhvatio novi skok u napadu i lagano poentirao. Zvezda je dopustila već 5 ofanzivnih skokova gostujućem timu, 25:21
11' Baskonija otvara trojkom
Rokas Gidraitis pogađa prvu trojku u drugom kvartalu, smanjuje na 23:19
8' Rit
Duop Rit je pogodio za tri poena! Odlaze Crveno-beli ponovo na 5 poena prednosti, 16:11

Potom pogađa i Dobrić, druga trojka za Zvezdu, 19:11
7' Volden sa penala precizan
Novi plejmejker Crvene zvezde iznudio je dva slobodna bacanja i pogodio oba, pa Zvezda ponovo vodi 11:9. Pokušao je Kori Volden da iznudi 3 slobodna bacanja, ali je uz zvuk sirene kontakt bio namerno iznuđen po mišljenju sudija
6' Izjednačenje
Izabranici Duška Ivanovića su se popravili u igri, sjajno je otvorio Ahile Polonara i odmah je 9:9
5' Lojd sjajan
Prvu trojku je ubacio upravo američki košarkaš, a sada poentira za 9:4 u korist Zvezde koja održava prednost od dva poseda.
3' Kuzmić iz reketa bez problema
Odličan početak izabranika Saše Obradovića, pogađa sada centar Ognjen Kuzmić i Zvezda ima 7:2.
1' Počela je utakmica
Lojd odmah pogađa za tri poena, sjajan početak Crvene zvezde, 3:0. Odmah potom ide dobra odbrana crveno-belih i laki poeni u tranziciji Davidovca, 5:0
Minut ćutanja
Kao i sve druge, utakmice Evrolige počinju minutom ćutanja zbog smrti Majkla Odža
Meč uskoro počinje
Crvena zvezda traži prvu pobedu u Evroligi ove sezone. U prvom kolu su poraženi na teškom gostovanu od Fenerbahčea i sada igraju na svom parketu. Otežavajuća okolnost je prazna hala...
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 2. kola Evrolige, između Crvene zvezde i Baskonije.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.