Sreda, 07.06.2023.

23:30

Barsa povela protiv Unikahe

Košarkaši Barselone slavili su u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa, protiv Unikahe sa 84:81. .

Utakmica broj dva je na programu 9. juna, a prednost domaćeg parketa će ponovo imati Barsa.

U pobedi Barselone najbolji su bili Mirotić sa 14, Šanli sa 13, Abrines i Veseli sa po 12, odnosno Satoranski sa 10 poena.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu, već posle prve četvrtine na semaforu je stajalo 26:15, dok je na poluvremenu bilo 45:31.

Drugo poluvreme je bila i druga priča, jer se Unikaha vratila u utakmicu i smanjila prednost Barselone na 59:57, tako da su domaći posle treće četvrtine imali prednost od 66:58.

Gosti su se borili sve do poslednje sekunde da dođu do preokreta. Do kraja meča je ostalo samo tri sekunde, tu je presudnu ulogu odigrao Nikola Mirotić koji je ukrao loptu i poentirao i time stavio tačku na ovaj meč.

Finale će izboriti ekipa koja prva dođe do tri pobede.