Četvrtak, 10.02.2022.

22:00

Slukas trojkom u poslednjoj sekundi srušio Efes, dabl-dabl Micića VIDEO

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Efes 87:85 posle produžetaka u meču 26. kola Evrolige.

Pobedu im je doneo Kostas Slukas trojkom uz zvuk sirene.

Vasilije Micić ostvario je dabl-dabl učinak na ovom meču, ali je bio i tragičar.

Olimpijakos je imao +9 posle prve četvrtine, da bi Efes to nadoknadio u drugoj deonici i na poluvremenu je Olimpijakos imao samo poen prednosti.

Prava rezultatska "klackalica" viđena je u trećoj četvrtini, gde su se timovi smenjivali u vođstvu, a na kraju treće deonice bilo je nerešeno.

Cela utakmica bila je izjednačena, pa tako i u četvrtoj četvrtini, gde je Efes na startu imao +4 i konstatno barem poen prednosti, ali je u završnici Olimpijakos imao +2 i išao je ka pobedi.

Efes je izborio produžetak, gde je Olimpijakos ponovo imao osetnu prednost i gde je ponovo Efes uspeo da preokrene.

Ipak, na kraju Olimpijakos slavi košem Kostasa Slukasa u poslednjim trenucima meča.

Micić je prethodno promašio na prodoru, pri rezultatu 85:84 i mogao je da odvede Efes na +3, ali je Slukas pogodio trojku za pobedu uz zvuk sirene.

Do pobede su ih predvodili Slukas sa 23, Dorsi sa 19 i Vezenkov sa 16 poen.

U poraženom sastavu istakli su se Plajs sa 14, Buboa sa 13 i Micić sa 12 poena i 13 asistencija.