Lučić vodio Bajern do pobede, Olimpija sigurna sa Žalgirisom

Košarkaši Bajerna slavili su u nemačkom derbiju Evrolige protiv Albe sa 62:56.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Bila je to utakmica 23. kola elitnog takmičenja, a ekipa trenera Andree Trinkijerija ostvarila je treću uzastopnu pobedu.

Takođe, bio je to 11. trijumf Bavaraca, koji imaju i identičan broj poraza.

Ključnu ulogu u pobedi Trinkijerijevog tima imao je srpski košarkaš Vladimir Lučić koji je bio najbolji pojedinac susreta.

Lučić je bio najefikasniji sa 19 poestignutih poena uz pet pogođenih šuteva za dva od sedam pokušaja, te dve upisane trojke od pet pokušanih.

Po devet poena postigli su Kori Volden i Zan Mark Sisko. Ognjen Jaramaz za 11 minuta nije uspeo da se upiše u strelce.

Kod Albe, po 13 poena postigli su Džajlen Smit i Maodo Lo.

Inače, posle izjednačenog prvog dela, Alba je u trećoj četvrtini imala čak 12 poena prednosti (29:41), ali je Bajern to nadoknadio.

U poslednju četvrtinu ušli su na svega tri poena zaostatka (41:44), da bi potom prešli u vođstvo koje nisu ispustili do kraja.

U Italiji, Olimpija iz Milana je bila bolja od Žalgirisa.

Bila je to 13. pobeda ekipe Etorea Mesine i četvrta uzastopna, pa su trenutni na trećem mestu posle 23 utakmice.

Olimpija je na poluvreme otišla sa devet poena prednosti (39:30) i mada to nije bile neka sjajna košarka, bilo je dovoljno da se savladaju gosti iz Litvanije.

U timu Olimpije najefikasniji su bili Dejvon Hol i Troj Danijels sa po 12 poena, dok je deset postigao Serhio Rodrigez.

Kod Žalgirisa, po 13 poena postigli su Marek Blaževič i Lukas Lekavičijus, Tajler Kavanag postigao je deset.

Armani u utorak 1. februara ide u goste Crvenoj zvezdi, dok Žalgiris dočekuje ekipu Makabija.