Petak, 28.01.2022.

19:20

Milutinov odličan u pobedi "armejaca" u Kazanju

Košarkaši CSKA iz Moskve slavili su kao gosti protiv Uniksa sa 86:75 u susretu 23. kola Evrolige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Milutinov odličan u pobedi

Tako su izabranici trenera Dimitrisa Itudisa stigli do 13 pobede u sezoni i treće na poslednje četiri utakmice u elitnom takmičenju.

S druge strane, Uniksu je ovo bio drugi uzastopni poraz, deveti od starta takmičenja.

Uniks je imao četiri poena razlike na isteku prve četvrtine (20:16), ali je CSKA do odlaska na odmor uspeo to da nadoknadi i stekne pet poena prednosti, 37:32.

Gosti iz Moskve su konstantno bili u prednosti u poslednje dve četvrtine, a na kraju su ustvarili maksimalnih 11 poena, 86:75.

Nikola Milutinov je imao odličan učinak.

Za nepunih 32 minuta na parketu postigao je 17 poena, od toga če pogodio šest od sedam šuteva za dva poena i 5/8 sa linije penala.

Efikasniji od njega bio je samo sjajni Aleksej Šved sa 27 poena, dok je 16 poena za "armejce" postigao Bil Klejburn.

U timu Uniksa, po 21 poen postigli su Lorenco Braun i Mario Hezonja.