Petak, 03.12.2021.

18:00

Zvezda razbila Zenit

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zenit 69:58, u meču 13. kola Evrolige.

Crveno-beli su prekinuli lošu seriju od tri vezana poraza u Evroligi i pet vezanih neuspeha u gostima.

Šampion Srbije i ABA lige sada je na skoru 5-8 u elitnom takmičenju, dok je Zenit na 8-5.

Najefikasniji su bili Volters sa 14 i Kalinić i Kuzmić sa po 11 poena.

Kod Zenita su se istakli Miki sa 16 i Frenkamp sa 12 poena.

Zvezda je odigrala perfektno u prvom poluvremenu, pošto je igrala prepoznatljivo dobru odbranu i protok lopte u napadu bio je sjajan.

Od starta je meta bio Ognjen Kuzmić, koji je završio četiri od prvih pet akcija i brzo došao do osam poena, a gde je on stao nastavio je Kalinić i Zvezda je došla do +9.

Debitovao je i Eron Vajt, koji je ušao pred kraj prve četvrtine, koju je Crvena zvezda dobila 23:16.

Zvezda je napravila seriju od 6:0 i na startu druge četvrtine imala +11, ali je kasnije stala u napadu, iako je odbrana i dalje bila odlična.

Radonjić je u nekoliko navrata bio nezadovoljan i ljut i potrošio je čak tri tajm-auta u poslednja tri minuta prvog poluvremena.

Pred kraj prvog poluvremena je povukao Nejt Volters sa pet vezanih poena, Lazić je pogodio trojku i na kraju Mitrović pogodio uz zvuk sirene za dva, pa je na veliki odmor Zvezda otišla sa +14 (42:28).

U prvih 40 sekundi drugog poluvremena Zvezda je uspela da izgubi tri lopte, ali to je nije koštalo.

Miki je pogodio uz faul i realizovao dodatno slobodno bacanje za -11, ali Zenit nije uspeo da se vrati na makar jednocifren zaostatak.

Volters je nastavio tamo gde je stao i poentirao je, krao lopte i asistirao, a stigao je i do 250. asistencije u Evroligi.

Trojkom Holinsa je Zvezda otišla na najvećih +15 na četiri minuta do kraja treće četvrtine, a na minut do kraja Zvezda dolazi do +18.

Na kraju treće četvrtine bilo je +18 (58:40).

Ognjen Dobrić je bio odličan u prva četiri minuta četvrte četvrtine i vezao je sedam poena i odveo Zvezdu na najvećih +21.

Vreme je radilo za Zvezdu, koja je odradila posao i došla do jedne lake pobede u Sankt Peterburgu.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.