Četvrtak, 18.11.2021.

19:45

Zvezda pala u drugom poluvremenu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Reala u Madridu 79:67, u meču 11. kola Evrolige.

EPA-EFE/J.J. Guillen

Crveno-beli su odigrali dobro prvo poluvreme, igrali su egal sa kraljevskim klubom, ali im je loša treća četvrtina presudila i doživeli su sedmi poraz u Evroligi.

Crvena zvezda je sada na skoru 4-7, dok je Real Madrid na vrhu tabele sa 9-2.

Najefikasniji su bili Tavares sa 15, Poarije sa 14 i Hanga sa 11 poena.

Kod Zvezde su se istakli Holins sa 16 i Cirbes sa 12 poena.

Slabo je krenula Zvezda, pošto je za šest i po minuta postigla samo pet poena i svih pet postigao je Ognjen Dobrić.

Real je napravio seriju 9:0, vodio 14:5, ali je onda Majk Cirbes ušao u igru i pokrenuo crveno-bele.

Vezao je šest poena, namučio Tavaresa i na kraju prve četvrtine bilo je 16:13.

Na startu druge četvrtine je Holins pogodio uz faul i izjednačio, a do kraja prvog poluvremena gledali smo pravu rezultatsku klackalicu.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu, Poarije je držao Real, Kuzmić Zvezdu, a kada su crveno-beli uveli Real u bonus, dolazili su i do lakih poena sa linije penala.

Na kraju prvog poluvremena je posle velike borbe bilo 32:32.

Zvezda je igrala veoma loše u napadu u trećoj četvrtini, Real je zategao odbranu i crveno-beli nisu imali pravo rešenje.

Tavares je razbijao iz reketa, kao i Jabusel, Real je pogađao i trojke, dok Zvezdi ništa nije išlo.

Brzo je Real stigao i do dvocifrene prednosti posle velike serije, pa su pred poslednju četvrtinu imali +11.

Real Madrid je na sedam minuta do kraja otišao na +19 posle serije 9:0 i tada je sve bilo jasno.

Održali su veliku prednost i došli do pobede.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.