Partizan deklasirao Borac u Čačku – ovacije za Žoca VIDEO

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali i ekipu Borca u Čačku čime su zadržali maksimalan učinak ove sezone.

Izvor: SS

Autor: SS

U prepunoj dvorani kraj Morave lider ABA lige slavio je trijumf rezultatom 86:68 (19:10, 25:21, 30:20, 12:17).

Time su crno-beli nastavili niz nepobedivosti u svim takmičenjima, sa skorom 6-0 u regionalnoj ligi i 2-0 u Evrokupu.

Meč u Čačku bio je specifičan po tome što je Željko Obradović po prvi put predvodio neki tim u zvaničnoj utakmici u rodnom gradu.

Zbog toga je dobio velike ovacije brojne publike u hali.

Kada je reč o samoj utakmici, Partizan je još jednom demonstrirao šta će biti njegova najveća snaga ove sezone i na čemu će bazirati svoju igru.

Pokretljivom odbranom i agresivnošću je "gušio" napade Borca, koji u pojedinim momentima nije uspevao da prenese loptu na protivničku polovinu.

Iz toga su proizilazile kontre beogradske ekipe i laki poena, a samo Alen Smailagić je u prvom poluvremenu imao četiri ili pet izuzetno laganih zakucavanja.

Gosti su na taj način došli do dvocifrene prednosti sredinom druge deonice, a koju su u završnici povećali na +13 sa kojim se otišlo na odmor.

Kada je meč nastavljen, nastavila je i da raste prednost Partizana koja je brzo stigla do +17, a onda i +20.

Praktično, u tim momentima je utakmica prelomljena i tim Željka Obradovića je, kao i protiv Krke ili Turk Telekoma u prethodna dva susreta, igrao maksimalno ozbiljno do kraja i time povećavao razliku nesmanjenim intenzitetom igre.

Najviše je išla do +29 (82:53), ali je od tog momenta Borac serijom 9:0 uspeo da smanji razliku i ublaži krajnji poraz.

Fascinantan je podatak da je Partizan postigao čak 27 lakih poena iz kontranapada, što je sve produkt izuzetno dobre i pokretljive odbrane.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Najefikasniji na utakmici bili su Zek Ledej na jednoj, odnosno, Sava Lešić na drugoj strani sa po 14 poena.

U pobedničkom sastavu još su se istakli Jam Madar i Alen Smailagić sa po 13 poena, a Rodion Kurucs i Rade Zagorac imali su po 10.

U ekipi Borca vredan pomena bio je Marko Pecarski sa 13 poena i devet skokova, dok su Čarapić i Marinković ubacili po devet pogodaka.

Sva dešavanja iz Čačka pratićemo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net: