Sreda, 27.10.2021.

20:40

Beron i Lojd nisu mogli da zaustave Real

Košarkaši Real Madrida pobedili su kao gosti Zenit (75:68), u okviru šestog kola Evrolige.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Španski tim je u Sankt Peterburgu stigao do pete pobede u eliti i sada je na deobi drugog mesta sa Armanijem.

Izabranici Ćavija Pasvkala imaju polovičan učinak od tri trijumfa i isto toliko poraza.

Real je odlično započeo utakmicu, međutim, do poluvremena domaći su se vratili i preokrenuli rezultat.

Treća četvrtina bila je egal, da bi gosti u poslednjoj uspeli da se odlepe i u jednom trenutku steknu dvocifrenu prednost.

Najbolji u redovima pobedničke ekipe bio je Ertel sa 15 poena i šest asistencija. Pratili su ga Tavares sa 14, odnosno Kozer sa 13 poena.

Kod Zenita najefikasniji su bili bivši igrači Zvezde. Bili Beron je ubacio 14, uz tri asistencije, dok je Džordan Lojd imao 11 poena i pet dodavanja.