Četvrtak, 14.10.2021.

20:45

Trinkijerijev Bajern ne može nikog da pobedi

Košarkaši Zenita savladali su ekipu Bajerna rezultatom 79:71, na otvaranju četvrtog kola Evrolige.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Domaći su već u prvoj četvrtini imali maksimalnih +17, ali su tu veliku prednost u drugom poluvremenu ispustili.

Bavarci su preokret najavili u drugom kvartalu, a do njega stigli u trećem, kada su u jednom momentu poveli osam poena razlike.

Vođstvo nisu uspeli da sačuvaju, pošto je Zenit u finišu preokrenu i stigao do treće pobede. Jedini poraz za sada su doživeli od CSKA u Moskvi.

Sa druge strane, Bajernu je ovo četvrti uzastopni neuspeh u elitnom takmičenju, nakon poraza od Makabija, Barselone i Uniksa.

Bajernu nisu pomogli ni raspoženi Hilijard sa 24 poena i tri asistencije, odnosno Volden, koji je imao 20 poena i sedam asistencija. Jaramaz je odigrao šest i po minuta i zabeležio dva skoka.

Kod Zenita je najefikasniji bio Miki sa 18 poena i četiri skoka, Pojtres je dodao 14, Frankamp 12, a Beron 10 poena.