Nedelja, 12.09.2021.

20:00

Veliki preokret – Mitrović uz zvuk sirene za pobedu Zvezde!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Bajern 70:68, u finalu Magenta kupa u Minhenu.

Zvezda je do pobede došla posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini, kada su nadoknadili 12 poena zaostatka.

Bila je to sjajna utakmica u Bajernovoj dvorani u Minhenu.

Crveno-beli odigrali su veoma slabo prvo poluvreme.

U napadu ništa nije funkcionisalo – postigli su 13 poena u prvoj četvrtini, gubili su sa četiri poena razlike, a druga četvrtina bila je još lošija.

Postigli su 11 poena u drugoj deonici i na poluvremenu su gubili sa 13 poena razlike.

Pokušavali su da se vrate u trećoj četvrtini, ali je Bajern održavao prednost i nije dozvoljavao Zvezdi da se primakne.

U poslednji kvartal ušlo se sa +12 za Bajern, a onda je na pet minuta do kraja na scenu stupio Branko Lazić.

Postigao je trojku, pa ukrao loptu i pogodio još jednu trojku, kojom je vratio svoj tim na samo dva poena zaostatka.

Na tri minuta do kraja, Ostin Holins pogađa trojku, kojom je izjednačio rezultat.

Na minut i 46 do kraja, Mitrović hvata ofanzivni skok i pogađa za vođstvo Zvezde 66:64.

Nikola Ivanović je sa dva bacanja doneo Zvezdi +4 na minut i tri sekunde do kraja, pa Hiliard na 40 sekundi do kraja vraća Bajern na -2.

Na tri sekunde do kraja, Rubit pogađa za izjednačenje.

Luka Mitrović je probio i išao na ulaz – pogodio je za pobedu uz zvuk sirene!