Nedelja, 12.09.2021.

18:45

Partizan nemoćan – Obradović na -27 protiv Đorđevića

Košarkaši Partizana ubedljivo su poraženi od Fenerbahčea 89:62 (22:10, 25:23, 29:15, 13:14) u finalu pripremnog turnira u Istanbulu.

Crno-beli su utakmicu otvorili sa 0:10 i posle toga nijednom nisu uspeli da konkretno pariraju raspoloženom domaćinu koga je sjajno služio spoljni šut.

Tako je Željko Obradović doživeo težak poraz od svog "učenika" Aleksandra Đorđevića, koji od ove sezone predvodi turski tim.

Najefikasniji u Partizanu bio je Zek Lidej sa 15 poena, dok je Alen Smailagić ubacio 14. Kevin Panter i Uroš Trifunović su dodali po 7, a Rodions Kuruc 5.

Đorđevićev tim je imao petoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a najefikasniji je bio Ismet sa 16 poena. Bartel je postigao 12, Polonara i Pijer po 11, a Tarik Biberović 10.

Crno-beli su loše ušli u meč, Obradovićeva startna petorka (Kuruks, Avramović, Miletić, Mur, Trifunović) nije mogla da parira turskom timu, koji nije krenuo impresivno, ali je strpljivom igrom i iz polukontri lagano došao do 10:0.

Tek u sedmom minutu utakmice Lidej postiže prvi koš za Partizan, ali su se domaćini u međuvremenu razigrali, ubrzali ritam, priradio je i šut za tri poena pa Fener stiže do ogromnih 20:6, a prvu četvrtinu završava sa +12 (22:10).

Đorđevićeva ekipa nastavlja u istom ritmu i dolazi do maksimalnih 17 poena prednosti (27:10), kada Partizan odgovara sa dve uzastopne trojke preko Pantera i Smailagića.

Međutim, ovaj nalet crno-belih sa dva uzastopna koša odbija De Kolo za dvostruku razliku (32:16).

Partizan potom ulazi u nešto bolji ritam i preko Lideja se spušta na dvocifren zaostatak (34:26).

Proradio je crno-bele i šut za tri poena, ali Fener odgovara istom merom i uspeva da odbrani veliku prednost do poluvremena (47:33).

Crno-beli su nastavili da se muče i u drugom delu meča, osim Smailagića nije bilo raspoloženih igrača u Obradovićevom sastavu.

S druge strane, Đorđevićeve momke sjajno služio šut sa distance pa su iz minuta u minut povećavali prednost do maksimalnih +30 u poslednjem minutu trećeg kvartala (76:46).

Fener je usporio ritam u poslednjem kvartalu, to je omogućilo crno-belima malo više prostora za igru, pa su uspeli da smanje zaostatak na 21 poen (79:58), ali se Fener predvođen Biberovićem u finišu vraća na +30, a meč na kraju dobija sa 89:62.