Drama, preokret i velika pobeda – Srbija je u finalu Evropskog prvenstva!

Košarkašice Srbije plasirale su se u finale Evropskog prvenstva!

Srbija je u polufinalu posle velike borbe savladala Belgiju 74:73.

U finalu će igrati protiv Francuske u nedelju. Finale se igra od 21:00.

Srbija je fantastično ušla u utakmicu. Bila je to prepoznatljiva odbrana naše selekcije, pa su naše košarkašice Belgiji dopustile samo dva poena za četiri i po minuta.

Za ofanzivni deo pobrinula se Aleksandra Crvendakić, koja je pogodila prva četiri šuta i Srbija je povela 11:2.

Nastavila je Aleksandra u istom ritmu, pa u nastavku pogađa trojku uz faul i realizuje dodatno slobodno bacanje za 19:8 i najvećih +11.

Očekivano je bilo da se Belgija ''raspuca'' u nekom trenutku i njihov šut proradio je pred kraj prve četvrtine.

To nije omelo naše košarkašice da na prvi mali odmor odu sa šest poena prednosti (23:17).

I onda, katastrofalna druga četvrtina, u kojoj su postigle samo devet poena za deset minuta.

Napad je bio veoma loš, ništa nije ulazilo, a u odbrani su takođe stale, dok je Belgija počela da ga pogađa trojke.

Usledio je preokret Belgijanki, koje su mnogo bolje odigrale drugu deonicu i na poluvreme otišle sa četiri poena prednosti (32:36).

Ivon Anderson je startovala drugo poluvreme umesto Ane Dabović i vezala šest poena, kojim smo došli do izjednačenja.

Razigrala se i Tina Krajišnik, odlična je bila pod košem, pa je sa četiri vezana poena donela Srbiji prednost od 45:44.

Ipak, ponovo je proradio šut Belgije za tri poena i napravile su seriju 7:2, kojom na minut i po do kraja 3/4 dolaze do novih +4.

I pored trojke Nevene Jovanović na minut do kraja za -1, ponovo Belgija pravi seriju i ponovo dolazi do osetnih +5.

Na kraju treće četvrtine bilo je samo +1 za Belgiju, zahvaljujući Sonji Vasić, koja je u poslednjem napadu poentirala.

A u četvrtoj četvrtini, prava rezultatska klackalica.

Kod nas je odgovornost preuzela Sonja Vasić i igrala je fantastično, a pridružila joj se i Nevena Jovanović, pa je Srbija na pet minuta do kraja imala koš prednosti.

U odbrani su sve igrale odlično, posebno Jelena Bruks na protivničkim centrima.

Na tri i po minuta do kraja Srbija je vodila 65:63, pa je Sonja Vasić poenima za 67:63 donela veliku prednost na 65 sekundi do kraja.

Na 32 sekunde do kraja bio je napad za Belgiju. Na 23 sekunde do kraja, Krajišnik pravi faul, a Deler pogađa dva bacanja za 69:67.

Belgija pravi faul na 20 sekundi do kraja i Nevena Jovanović pogađa dva bacanja za +4.

Liskens na 10 sekundi do kraja pogađa za 71:69, pa je Jovanović opet faulirana i išla je na liniju penala, gde pogađa jedno za +3.

Na 7 sekundi do kraja, Bruks faulira Liskens, koja se povredila, pa je šutirala Mesdah i pogodila jedno bacanje za 72:70.

Upravo je Bruks na drugoj strani šutirala dva bacanja i pogodila je oba za +4.

Mesdah je na sekund do kraja pogodila trojku, a Srbija je izgubila loptu pri izvođenju auta. Belgija je postigla koš, ali je vreme isteklo i koš nije važio!