Subota, 05.06.2021.

19:00

Mega preko Partizana do istorijskog finala!

Košarkaši Mege plasirali su se u prvo finale Košarkaške lige Srbije u istoriji kluba.

Izvor: MT

Autor: MT

Oni su na svom parketu savladali Partizan u majstorici polufinala plej-ofa rezultatom 82:68.

Izabranici Vladimira Jovanovića su tako odbranili domaći teren – dobili prvu utakmicu (94:86), potom izgubili u revanšu (77:81) i onda u svoju korist rešili odlučujući meč.

U pobedničkom timu se niko posebno nije istakao, ali su imali četvoricu dvocifrenih igrača.

Kazalon je imao 18, Simonović 17 poena, uz devet skokova, Cerovina je ubacio 14, baš kao i Petrušev, koji je zabeležio i devet skokova i četiri asistencije.

Kod Partizana najbolji je bio Jaramaz sa 19 poena i četiri asistencije. Mika je za jedno poluvreme postigao 12, Veličković devet, a Stepanović osam poena.

Na samom početku utakmice viđeno je dosta promašaja, ali i poenterski dvoboj Petruševa i Jaramaza.

Rezultatska klackalica bila je do samog kraja prve četvrtine, koju je trojkom zatvorio Cerovina.

Isti igrač je sa dva precizna šuta doneo svojoj ekipi osetniju prednost na startu druge četvrtine, da bi u samom finišu poluvremena Mega prvi put stigla i do dvocifrenog viška.

Veliki hendikep je zadesio Partizan u tim trenucima, pošto je Erik Mika, jedini raspoloženi do tada uz Jaramaza, morao da završi meč zbog povrede skočnog zgloba.

Nešto kasnije, povrede su doživeli i Markus Pejdž, odnosno Nemanja Dangubić.

Ipak, početkom drugog poluvremena Partizan je uspeo na krilima Dangubića i Pejdža da se vrati, ali taj dobar period nije mnogo trajao.

Mega je odbila nalet, a ubrzo zatim stekla i maksimalnu prednost, +12.

Tokom poslednje četvrtine igralo se koš za koš, a Mega je uspela da sačuva prednost, koju je imala praktično tokom čitavog susreta.

U finalu će igrati protiv boljeg iz meča Crvena zvezda – Borac (1-0).

Tok duela mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.