Nedelja, 11.04.2021.

16:15

Zvezda u dramatičnom finišu do pobede protiv Igokee

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su kao domaćini ekipu Igokee, 69:66 u meču 25. kola ABA lige.

Tako su izabranici trenera Dejana Radonjića stigli do 19. pobede čime su se probili na treću poziciju u regionalnom takmičenju.

Bio je to dosta nervozan meč, sa malim brojem poena, a crveno-beli su do trijumfa stigli u penal završnici pošto su gosti vodili veći deo utakmice.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Džordan Lojd sa 18 poi+ena, dok je Kori Volden postigao 16.

Kod gostiju iz Aleksandrovca, najbolji je bio Entoni Klemons sa 16 poena.

Košarkaši Crvene zvezde bolje su otvorili meč, poveli su sa 6:1, ali je usledila serija gostiju iz Aleksandrovca od 6:0 posle koje su stigli do prednosti.

Crveno-beli su dosta forsirali šut za tri, imali su dosta promašaja, pa su na kraju prve četvrtine imali zaostatak od tri poena, 19:22.

Stali su crveno-beli kada je reč o napadu u drugoj četvrtini.

U prvih pet minuta su dosta toga promašili, što je omogućilo da gosti na isteku 15. minuta igre imaju devet poena razlike, 22:31.

Crveno-beli su nastavili sa greškama, pa je Igokea na odmor otišla sa dvocifrenom prednošću, 30:42.

I jedni i drugi odigrali su veoma slabo treću deonicu meča u kojoj je bilo svega 20 poena.

Crvena zvezda je taj deo igre dobila sa 13:7 i tako prepolovila zaostatak sa poluvremena, pa se u poslednjih deset minuta ušlo prednošću gostiju, 43:49.

Pokušali su crveno-beli agresivnijom odbranom da smanje razliku, na šest minuta do kraja smanjili su na pet rezlike, 49:54.

Ipak, Crvena zvezda je do kraja nekako uspela da podigne igru, zaigrali su znatno bolje i u defanzivi pa su prvu put stigli do prednosti u 39. minutu, 63:62.

Imali su više nereva u penal završnici, na kraju stigli su do trijumfa koji će im mnogo značiti pred start plej-ofa.

Meč ste mogli da pratite uživo putem LIVE BLOG-a na B92.net.