Četvrtak, 01.04.2021.

19:55

Zvezda super odbranom do pobede protiv Makabija

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u meču 33. kola Evrolige ekipu Makabija sa 76:64.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Izabranici trenera Dejana Radonjića ostvarili su tako na meč pre kraja regularnog dela do desete pobede u sezoni i to pre svega odličnom odbranom.

Prekinuli su i seriju od dva uzastopna poraza i pokazali veoma dobru igru.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Džordan Lojd sa 21 poenom, 13 je postigao Ognjen Dobrić, Dejan Davidovac 11, a Landri Noko deset.

Kod Makabija, najefikasniji je bio Tajler Dorsi sa 14 poena, koš manje postigao je Ilajdža Brajant.

Počeli su dobro meč, poveli sa 6:0 i gostima iz Tel Aviva trebalo je skoro tri minuta da postignu prvi koš.

Međutim, napravli su mini seriju od 7:0, prešli u vođstvo i tu prednost su i uvećali, pa su na kraju prve četvrtine bili na +6, 15:21.

Zvezda je veoma slabo šutirala za dva poena, posle prve četvrtine imali su užasan procenat, 1/12, tako da je to bio razlog što su se našli u zaostatku.

Ipak, u drugoj četvrtini, uspeli su crveno-beli da nastave sa dobrim igranjem u odbrani o čemu svedoči broj postignutih poena Izraelaca.

Dobio je Radonjićev tim pre svega dobrom igrom Ognjena Dobrića drugu četvrtinu sa pet razlike (18:13), pa su gosti na odmor otišli sa svega jednim poenom prednosti, 33:34.

Uspela je Crvena zvezda da nastavi sa dobrom igrom u trećoj četvrtini, čvrsto u odbrani, nije bilo lakih poena za košarkaše Makabija, a na drugoj strani, bili su uspešniji i pod košem protivnika.

Radonjićev tim je uspeo da stvori maksimalnu razliku u tom delu od devet poena (48:39), da bi u poslednjih deset minuta ušli sa prednošću od 53:45.

Stigla su crveno-beli početkom poslednje deonice i do dvocifrene prednosti (58:48), da bi na kraju bilo maksimalnih 12 poena, 76:64.

Uspeli su da je sačuvaju do kraja i stignu do zasluženog trijumfa.

Ostao im je do kraja još meč sa Albom 8. aprila u Berlinu.