Košarkaši Albe iz Berlina su rezultatom 74:65 pobedili Panatinaikos.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/FILIP SINGER

Košarkaši Panatinaikosa nisu u punom sastavu došlli u Berlin, pošto za grčki tim nije nastupao Nemanja Nedović.

Bez srpskog plejmejkera je Panatinaikos ubedljivo poražen u Nemačkoj, a tom je "kumovala" fantastična četvrta četvrtina koju je odigrala Alba.

Tokom trideset minuta košarke iliti prve tri četvrtine, stanje na terenu je bilo gotovo izjednačeno. Čak je Panatinaikos bolje otvorio utakmicu i prvi kvartal dobio sa 17:11.

Kao što je već rečeno, ključna je bila ta četvrta deonica, gde gosti iz Atine nisu prebacili 6 poena tokom 8 minuta košarke i to je bio period koji je Alba sjajno iskoristila i upisala trijumf.

Najefikasniji je bio Johanes Timan sa 16 poena, 12 je ubacio Erikson, a 11 Maodo Lo. Na drugoj strani, 14 poena je upisao Eron Vajt, 9 Mitroglu i 8 Papajanis.