Nedelja, 21.02.2021.

12:00

Srbija se osvetila Švajcarskoj i pobedom završila kvalifikacije

Košarkaši Srbije savladali su Švajcarsku u poslednjem meču kvalifikacija za Evrobasket – 88:81.

"Orlovi" su se tako osvetili Švajcarskoj za poraz u finskom Espu, kada su Švajcarci slavili sa 92:90.

Srbija kvalifikacije za Evropsko prvenstvo završava sa četiri pobede i dva poraza.

Srbija je nešto slabije otvorila meč, što su iskoristili Švajcarci i brzo došli do +8.

Do kraja prve četvrtine Srbija se vratila, preokrenula i povela, ali Švajcarci košem u poslednjoj sekundi prve četvrtine uspevaju da izjednače i prva deonica završena je rezultatom 21:21. feb. 21.

Naša reprezentacija serijom 5:0 otvara drugu četvrtinu i delovalo je da će uspostaviti kontrolu nad utakmicom, ali Švajcarska pravi seriju 9:0 i ponovo dolazi do prednosti.

Švajcarci su otišli na +5, ali Srbija ponovo dolazi do preokreta, međutim Švajcarska se vraća u završnici prvog poluvremena i sa četiri vezana poena na veliki odmor odlazi sa košem prednosti.

I onda neverovatna treća četvrtina Švajcarske.

Mbala je krao lopte i pogađao na ulazu, a onda je i Dušan Mlađan zaigrao fantastično i pogađao trojke. Srbija nije mogla ni do lakih poena ni do poena šutem spolja, a Švajcarska je koristila svaki napad, što govori i 28 postignutih poena u trećoj deonici.

Nije naša reprezentacija imala odgovor na šutersku rapsodiju Švajcarske, koja je pred poslednjih 10 minuta imala velikih +11.

Na startu četvrte četvrtine, Srbija serijom 13:1 dolazi do preokreta i dva poena prednosti na šest minuta do kraja.

Švajcarska je ponovo povela sa tri poena razlike, ali je onda Rebić namestio ruku, pogodio dve trojke i doneo Srbiji novu prednost. Posle pogotka Petruševa je bilo +5 na tri i po minuta do kraja.

Srbija je imala i +9, ali se na 1:21 do kraja Švajcarska vratila na koš zaostatka. Bacanjima Lukovića Srbija odlazi na +4, pa posle promašene trojke Mlađana na 30 sekundi do kraja, Srbija u penal završnici rešava meč.

Najefikasniji u redovima Srbije bili su Filip Petrušev sa 22 i Danilo Anđušić sa 22 poena.

Istakli su se i Marko Luković sa 10, Nikola Rebić sa 9 i Miroslav Raduljica i Aleksa Avramović sa po 8 poena.

Kod Švajcaraca su se istakli Dušan Mlađan sa 18, Kazadi i Kotur sa po 13 i sa 10 poena Duba.