Petak, 19.02.2021.

19:00

Lojd promašio pobedu – Zenit slavio u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zenita u uzbudljivoj završnici rezultatom 76:75 u okviru 25. kola Evrolige.

Izvor: MT

Autor: MT

Starsport

Tim Dejana Radonjića je bio oslabljen neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca, a meč je rešio Kevin Pengos.

On je vukao svoju ekipu kroz celu poslednju četvrtinu, a na kraju je pogodio i ključnu trojku u završnici.

Bilo je još uzbuđenja do kraja, faula u napadu Kuzmića, te neizvođenja auta na vreme gostiju.

Zvezda je imala napad za pobedu, ali nije uspela – Lojd je promašio polaganje za trijumf.

Upravo je Lojd bio najefikasniji kod domaćih sa 21 poenom, četiri skoka i tri asistencije.

Samo je još Ognjen Dobrić bio dvocifren sa 13 poena, Dejan Davidovac je dodao osam, a Marko Jagodić-Kuridža sedam.

Kod pobedničke ekipe najbolji je bio Pengos sa 25 poena i sedam asistencija.

Pratili su ga Gudaitis i Rivers sa po devet poena.

Grafika SofaScore

Domaći su dobro otvorili utakmicu, sa dve trojke, međutim, gosti su odmah uzvratili i preuzeli vođstvo.

Do sredine prvog kvartala gledali smo izuzetno tvrd meč, da bi Zenit, na krilima Bilija Berona, početkom druge četvrtine, stigao i do dvocifrene prednosti.

U tim trenucima jedini koji je uspevao da parira rivalu iz redova crveno-belih bio je Džordan Lojd.

Zenit je razliku napravio pre svega dobrim kontranapadima, ali i odličnim šutem, naročito za tri poena.

U finišu prvog dela obe ekipe igrale su u brzom ritmu, postignuto je dosta poena, a na pauzu su sa prednošću od +12 otišli izabranici Ćavija Paskvala.

Treća četvrtina bila je standardno tvrda kada su Zvezdini domaći mečevi u Evroligi u pitanju.

Crveno-beli su se vraćali malo po malo, spustili razliku, a onda i početkom poslednje četvrtine u potpunosti preokrenuli.

Taj nalet Zvezde odbio je Pengos sa pet poena i jednom asistencijom za Zubkova.

Zvezda je uspela još jednom, zahvaljujući trojkama Davidovca i Dobriča, da se vrati, kao što je rečeno i stigne do napada za pobedu, ali Lojd nije bio precizan.