Petak, 22.01.2021.

22:45

Alba sjajnom trećom četvrtinom savladala Baskoniju

Košarkaši berlinske Albe su rezultatom 84:77 porazili Baskoniju na njihovom parketu.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/David Aguilar

Utakmicom u Vitoriji je završeno 21. kolo Evrolige, a Alba je zahvaljujući sjajnoj igri u trećem periodu uspela da odnese pobedu.

Oni su jako dobro počeli utakmicu, otvoreno je serijom 9:2, ali se Baskonija vratila vrlo brzo na 11:11, da bi Alba prisvojila prvi kvartal.

U drugoj deonici, videli smo malo drugačiji rasplet stvari, 32 poena je u tom periodu ubacila Baskonija i na poluvreme otišla sa 50:46.

Potom sledi ključna četvrtina. Alba je igrala fenomenalno, napravila "brutalnu" seriju 17:4 sredinom te četvrtine (koju je dobila sa 21:11) i sa prednošću 67:61 ušla u poslednji period utakmice.

Pokušavala je Baskonija da se vrati, Polonara je dao sve od sebe, ali to nije bilo dovoljno i gosti iz Berlina odneli su pobedu.

Najefikasniji je bio upravo pomenuti Ahile Polonara sa 23 poena, dok su Gidraitis i Vildosa imali po 10. U redovima Albe, 14 poena je imao Siva, 13 Fontekja, a Lo i Erikson po 11.