Utorak, 19.01.2021.

22:54

Luda završnica u Lionu, Slukas junak Olimpijakosa VIDEO

U "Astrobal" dvorani u Lionu je odigrana zaostala utakmica 10. kola Evrolige koju je Olimpijakos dobio protiv Asvela u produžetku – 101:93.

Izvor: SS

Autor: SS

Francuski tim je propustio veliku priliku u završnici četvrte četvrtine kada je imao vođstvo od tri poena i odlučio je da brani poslednji napad, a ne pravi faul.

To se ispostavilo greškom, pošto je Kostas Slukas pogodio trojku nekoliko desetinki pre kraja i odveo meč u dodatnih pet minuta.

U produžetku je grčki tim odigrao mnogo zrelije i došao do 10. pobede u sezoni.

Ali, definitivno je potez utakmice pogodak Slukasa:

Najefikasniji na ovoj utakmici bio je bek Olimpijakosa Šakil Mekisik sa 19 poena, Slukas je ubacio 17, dok je Hasan Martin imao 15.

U ekipi Asvela Dejvid Lajti je imao 17 koševa, Vilijam Hauard 16, a Noris Kol 15.