Četvrtak, 14.01.2021.

20:25

Rutinska pobeda Efesa – Micićevih 8 poena

Košarkaši Anadolu Efesa su rezultatom 99:60 porazili moskovski Himki u utakmici 20. kola Evrolige.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Efes je u Istanbulu bez ikakvih problema naneo novi poraz Himkiju, 17. po redu i ostavio ih je na samom dnu Evrolige.

Anadolu Efes je već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost i najavio sigurnu i ubedljivu pobedu u prvoj utakmici 20. kola elitnog takmičenja.

Već na poluvremenu je bilo 52:36 i svi su znali da Himki nema apsolutno nikakvu šansu da se vrati, a interesantno da se u Efesu samo jedan igrač nije upisao u strelce i da su imali četiri dvocifrena košarkaša.

Šanli je sa 19 poena bio najefikasniji, 15 je imao Larkin, 12 Danston i Tunčer, a 8 poena Vasilije Micić. Na drugoj strani, 14 poena Mikija, 13 Šveda i 10 Devina Bukera.