Sreda, 13.01.2021.

19:45

Partizan deklasirao Trento za prvu pobedu u Top 16 fazi

Košarkaši Partizana savladali su Trento u prvom meču Top 16 faze Evrokupa – 71:43.

Partizan je lako stigao do prve pobede u grupi F.

Odličan na debiju bio je novi plejmejker crno-belih Džoš Perkins.

ABA na TV B92
Subota, 18.00
Budućnost – Partizan

Upisao je 11 poena, četiri skoka, šest asistencija i dve ukradene lopte.

Partizan je dobro defanzivno otvorio meč, pošto Trento nije uspeo da postigne koš u prva četiri minuta.

Miler-Mekintajer vezao je šest poena za 6:0, da bi zatim Partizan sa tri vezane trojke otišao na dvocifrenu prednost, pošto je bilo 15:5.

U igru je ušao i novi plej Partizana Džoš Perkins, koji je u prvom napadu poslao sjajan lob pas za Vila Mozlija i Partizan je posle prve četvrtine imao +8.

Trento je u drugoj četvrtini protiv Partizana postigao samo četiri poena. Nije se proslavio ni Partizan sa 11, ali svakako je bio bolji od današnjeg rivala.

Predvođeni Perkinsom, koji je na poluvremenu imao devet poena, tri asistencije i dve ukradene lopte, crno-beli su na veliki odmor otišli sa velikih +15.

Partizan je ponovo zaustavio Trento i u trećoj četvrtini, a u napadu je odrađivao posao.

Vil Mozli je posle jednog promašenog zakucavanja imao dva sjajna ’leta’ na obruč. Prvo je dobio lob pas od Dangubića, a zatim i od Perkinsa i njegovim poenima je Partizan otišao na velikih +21 na dva minuta do kraja treće deonice.

Pred poslednjih 10 minuta bilo je +24 za Partizan.

Trento je za 20 minuta košarke, ne računajući prvu četvrtinu, postigao ukupno 14 poena.

Rutinski su crno-beli održali prednost do kraja utakmice i došli do uvodne pobede u Top 16 fazi.

Najefikasniji bio je Mozli sa 12 poena, sedam skokova i četiri blokade, dok je još dvocifren bio i Perkins sa 11.

Miler-Mekintajer i Pejdž postigli su po devet, dok su Dangubić i Janković ubacili po osam poena.

U poraženom sastavu istakao se Vilijams sa 15 poena. Jedini je bio dvocifren u svojoj ekipi.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg Lajv bloga.