Petak, 27.11.2020.

22:00

Lučić briljirao, Nedović se radovao – Panatinaikos bolji od Bajerna

Košarkaši Panatinaikosa su rezultatom 83:76 bili bolji od minhenskog Bajerna u utakmici 11. kola Evrolige.

Izvor: SN

Autor: SN

PA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Panatinaikos u OAKA Areni nikada nije lak protivnik i u to su se Andrea Trinkijeri i njegovi izabranici i sami uverili.

Panatinaikos je u Atini rezultatom 83:76 bio bolji od Bajerna i tako upisao tek treću pobedu u Evroligi, dok je Bajern zabeležio i četvrti poraz.

Bajern je na krilima Lučića poveo sa 6:2, ali su Zeleni znali kako da odgovore i brzo stigli do preokreta, kada su sredinom prvog kvartala napravili seriju 13:0 i četvrtinu završili sa 18:13, da bi ta prednost bila i dvocifrena pre poluvremena na koje se otišlo sa 44:35 u njihovu korist.

Do kraja utakmice su košarkaši Panatinaikosa sve vreme bili u vođstvu, a pred kraj je bilo malo drame kada je Bajern prišao na 79:73 poenima Cipsera, ali je Nedović vezao 5 poena i vratio visoku prednost.

Upravo je Nedović bio najefikasniji u Panatinaiksou sa 17 poena, Ros je imao 14, a po 12 postigli su Papajanis i Papapetru. Na drugoj strani, ponovo je Lučić bio najbolji sa 20 poena, Boldvin je imao 12, koliko i Rejnolds, a Cipser 11.