Četvrtak, 26.11.2020.

22:40

Dilejni u produžetku srušio Makabi

Košarkaši Armani Milana savladali su Makabi u Tel Avivu, u meču 11. kola Evrolige posle produžetka – 86:85.

EPA-EFE/ABIR SULTAN

Sjajna utakmica odigrana je u Tel Avivu.

Makabi je bolje otvorio meč i imao koš prednosti posle prvih 10 minuta.

Armani je preokrenuo u drugoj deonici i na poluvreme otišao sa velikih +11.

Kada je Makabi uzvratio dobrom odbranom u trećoj četvrtini, spustili su Armani na samo 13 postignutih poena i u poslednjih 10 minuta ušlo se sa +6 za Armani.

Ponovo je odbrana bila presudni faktor, pošto je Armani postigao samo 11 poena za 10 minuta.

Makabi je u poslednjem minutu imao +4, ali je Kevin Panter uspeo da trojkom uz faul uvede utakmicu u produžetak.

Igralo se koš za koš, Vilbekin je sa linije penala na 14 sekundi do kraja doneo poen prednosti Makabiju, ali je onda Dilejni pogodio veoma težak šut za pobedu na 3 sekunde do kraja.

Kalojaro je gađao sa pola terena uz zvuk sirene, ali je bio neprecizan.

Kevin Panter sa 18, Dilejni sa 16 i Ševon Šilds sa 14 poena i 11 skokova predvodili su Armani do pobede.

Vilbekin i Brajant sa po 17 poena istakli su se u redovima Makabija.